Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 20d. 12:15

Naujausias JAV povandeninis laivas bus valdomas... „Xbox“ valdikliu

„USS Colorado“ povandeninio laivo fotoninių stiebų valdymas vykdomas „Xbox“ valdikliu
„Scanpix“/AP nuotr. / „USS Colorado“ povandeninio laivo fotoninių stiebų valdymas vykdomas „Xbox“ valdikliu

Praėjusį šeštadienį tarnybą JAV Kariniame jūrų laivyne pradėjo „USS Colorado“ - naujausias „Virginia“ clasės povandeninis laivas. O šiame laive – labai jau neįprastas komponentas: „Xbox“ valdiklis. Ne žaidimams žaisti, o povandeniniam laivui valdyti, rašo „The Verge“, remdamiesi „USA Today“ informacija.

Dar rugsėjį JAV Karinis laivynas skelbė, kad naujuosiuose povandeniniuose laivuose bus po du fotoninius stiebus, kurie pakeis iki tol naudotus periskopus. Šių stiebų viršūnėje sumontuotos didelės raiškos kameros, galinčios suktis 360 laipsnių kampu ir perduodančios vaizdą tiesiai į povandeninio laivo valdymo patalpoje esančių kompiuterių monitorius. Iš pradžių stiebai buvo valdomi su vairalazde, panašia į naudojamą sraigtasparniams valdyti, tačiau patirtis parodė, kad tokios vairalazdės yra sunkios bei nepatogios. Tad buvo pakeistos. Į „Xbox 360“ valdiklius.

Anot „Colorado“ įgulos vado, komandoro Reedo Koeppo, tokios technologijos, kurią galima rasti paprasčiausių parduotuvių lentynose, panaudojimas leidžia sutaupyti laivyno pinigus, be to, jūreiviai fotoninį stiebą iškart gali valdyti intuityviai.

JAV Karinis laivynas – ne pirma amerikiečių karinių pajėgų dalis, kuriai artimas „civilinių technologijų“ pritaikymas. Dar 2009 m. knygos „Wired for War“ autorius P.W.Singeris yra minėjęs, kad kariuomenė būtent iš žaidimų pramonės mokosi gaminti valdiklius, veikiančius labai panašiai į tuos, kurie naudojami žaidimams: „jau turime tokią kartą žmonių, kuri yra iškarto įgudusi jais naudotis. Tai kam mums pradėti naudoti kitokias sistemas, prie kurių visų pirma dar reikėtų ir priprasti?“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT