Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 11:35

Nauji mokslininkų kuriami lęšiai su grafenu leis lengvai matyti ir tamsoje

Naujieji lęšiai leistų jų savininkams skaityti tekstus, el. laiškus ar naudotis išplėstinės realybės paslaugomis.
123rf nuotr. / Lęšiai

Naktiniai matymo prietaisai egzistuoja jau kuris laikas, tačiau dėl jų dydžio prietaisus specialių operacijų metu dažniausiai naudoja tik profesionalai. O kas jei naktinio matymo prietaisus galima būtų sujungti su lęšiais?

Visa tai gali būti pasiekta netolimoje ateityje – šiuo metu JAV mokslininkai atlieka tyrimus šia kryptimi, rašo independent.co.uk. Mokslininkai naudoja grafeno kontaktinius lęšius tam, kad užfiksuotų visą infraraudonųjų spindulių spektrą, taip pat įprastą ir ultravioletinių spindulių šviesą.

„Galime padaryti taip, kad ši technologija būtų labai kompaktiška, – sako Mičigano universiteto kompiuterių inžinerijos profesoriaus asistentas Zhaohui Zhongas. – Technologiją galima įmontuoti ant kontaktinių lęšių ir sujungti su išmaniuoju telefonu.“

Mokslininkai naudoja grafeno kontaktinius lęšius tam, kad užfiksuotų visą infraraudonųjų spindulių spektrą, taip pat įprastą ir ultravioletinių spindulių šviesą.

Dabartinės naktį leidžiančios matyti technologijos reikalauja nepatogios šaldymo įrangos, kad detektoriams nepakenktų jų pačių išskiriama šilumos radiacija, o grafenu paremti modeliai detektorius atvėsinti gali panaudojus vos kelis sluoksnius atomo storio medžiagų.

Pačios efektyviausios naktį leidžiančios matyti technologijos veikia užfiksuodamos šviesos spektro infraraudonųjų spindulių dalį – tai yra objektų skleidžiama šiluma, o ne šviesos atspindėjimas.

Z.Zongas svarsto, kad infraraudonuosius spindulius galintys užfiksuoti grafeno lęšiai bus panaudoti ne tik kuriant naktinio matymo prietaisus. Technologija taip pat galėtų padėti gydytojams stebėti kraujotaką prieš tai pacientui neatliekant jokių papildomų tyrimų. Tai nėra rentgeno spinduliai, bet išradimas visai arti to.

Ankstesni mėginimai naudoti grafeną naktinio matymo prietaisuose buvo nesėkmingi dėl jo intensyvumo tam tikroms šviesos spektro dalims. Mičigano universiteto mokslininkų tikslas buvo sudėti kelis grafeno sluoksnius, juos atskirti izoliuojančiu barjeru ir į apatinį sluoksnį skleisti elektros srovę.

Kontaktiniai lęšiai nuolatos atkreipia žmogaus galimybes norinčių praplėsti mokslininkų dėmesį. Kiek anksčiau „Google“ sukūrė lęšių prototipą, kurie galėtų išmatuoti cukraus kiekį kraujyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT