Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoje laboratorijoje lietuviai „ProBioSanus“ augins bakterijas, o produktus parduos užsieniui

„ProBioSanus“ vadovas Tomas Andrejauskas
„ProBioSanus“ vadovas Tomas Andrejauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį sostinėje duris oficialiai atvėrė moderni cheminė ir mikrobiologinė laboratorija „Probiosan Laboratory“, kuri iš kitų šalyje veikiančių laboratorijų išsiskiria tuo, jog joje bus ne tik vykdomi moksliniai tyrimai, bet ir kuriami vartojimui skirti nauji produktai. Investicijos į Visorių informacinių technologijų parke įsikūrusią laboratoriją siekia kiek daugiau nei 2 mln. litų.

„Laboratorijoje sukurta moderni mokslinių tyrimų ir naujų produktų vystymo bazė, skirta ne tik tirti, bet ir galutiniams produktams kurti. Nors mūsų produkcija ir toliau bus gaminama mūsų gamybos padalinyje, tačiau po kiek daugiau nei metų darbo duris atvėrusioje laboratorijoje bus kuriami ir gaminami mikroorganizmais grįstų naujų produktų prototipai sveikesnei gyvensenai ir saugesnei aplinkai, taip pat auginami mūsų produktuose naudojami probiotikai“, – sako biotechnologijų startuolės UAB „ProBioSanus“ generalinis direktorius Tomas Andrejauskas.

Viena didžiausių naujovių – pirmas pasaulyje muilas su probiotikais arba, kitaip tariant, gerosiomis bakterijomis. 

Nors „Probiosan Laboratory“ oficialiai duris atvėrė rugpjūčio pabaigoje, joje kuris laikas jau darbuojasi mokslininkai – laboratorijoje jau sukurti trys nauji produktai. Vienas jų – pasaulinė naujovė – skystas muilas su probiotikais.

„Šiais metais planuojame sukurti ir į rinką išleisti keletą naujų produktų. Viena didžiausių naujovių – pirmas pasaulyje muilas su probiotikais arba, kitaip tariant, gerosiomis bakterijomis. Šis muilas, kurio kol kas pagaminome tik ribotą kiekį, nuplauna nešvarumus ir palieka ant odos gerąsias bakterijas. Jos konkuruoja su blogosiomis ir taip prisideda prie efektyvesnės higienos. Be to, mūsų naudojamos bakterijos išskiria metabolitus, kurie yra naudingi žmogaus odai“, – aiškina T. Andrejauskas, kurio vadovaujamos įmonės asortimente jau yra 20 buičiai skirtų produktų su gerosiomis bakterijomis.

Dalį produktų su gerosiomis bakterijomis ketinama eksportuoti į užsienio valstybes.

„Probiosan Laboratory“ buvo įkurta investavus „Verslo angelų fondui I“, kurio steigėjas yra Europos investicijų fondas (EIF), kartu su keliais verslo angelais.

Naujoji laboratorija yra viena iš pirmųjų plyno lauko mokslinių–komercinių investicijų Lietuvoje po krizės, įgyvendintų pasinaudojant rizikos kapitalo ir ES struktūrinių fondų paramos priemonėmis. Iš viso per 12 mėnesių į laboratoriją buvo investuota kiek daugiau nei 2 mln. litų. Pusę sumos investavo UAB „ProBioSanus“, likusi suma buvo gauta kaip parama pagal „Intelektas LT+“ paramos programą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT