Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujos „Google Earth“ keistenybės, matomos tik iš paukščio ar palydovo skrydžio

„Nederlingųjų Žemių Sergėtojas“ Albertoje (Kanada)
"Google Earth" nuotr. / „Nederlingųjų Žemių Sergėtojas“ Albertoje (Kanada)
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Lengva prarasti laiko nuovoką, apžiūrinėjant mūsų planetos paviršių „Google Earth“ programa. O tik iš dangaus matomų keistenybių ir įdomybių joje pastebima vis dažniau ir daugiau.

Natūraliai susiformavęs širdies formos ežerėlis Ohajuje ir „Nederlingųjų Žemių Sergėtojas“ Albertoje (Kanada) – irgi vienos iš tokių. Tačiau Žemės paviršiuje apstu ir žmogaus kūrinių – gigantiški gyvūnų raižiniai, psichodelinis gitaros formos miškelis viduryje laukų Argentinoje.

Keistos žymės Nevados dykumoje, įmantrūs ratilai pasėlių laukuose, religinio pobūdžio žinutės ir net korporacijų logotipai dirbamų laukų teritorijose ar uolos Čilėje – tai tik keletas iš šūsnies naujų palydovinėse nuotraukose pastebėtų įdomybių.

Argentinos ūkininkas Pedro Martinas Ureta derlingame savo šalies „pampų“ regione savo žmonos atminimui pasodino 7 tūkst. medžių taip, kad iš oro jie matomi kaip gitaros formos giraitė.

Tačiau kitos iš paukščio skrydžio matomos kraštovaizdžio struktūros byloja apie sąmoningas kai kurių piliečių, bendruomenių ar bendrovių pastangas atsidurti „Google Earth“ naršytojų dėmesio centre ar net pasinaudoti „partizaninės rinkodaros“ metodais.

Kaip kitaip vertinti Aidaho valstijos lauke atsiradusį užrašą „Jėzus myli tave“ („Jesus Loves You“), Šiaurės Kipro vėliavos atvaizdą šiaurinėje Turkijai priklausančioje Kipro salos dalyje, interneto naršyklės ir gazuotą gėrimą gaminančios kompanijos logotipų atsiradimą?

Beje, visus tokius nestandartinius vaizdelius kolekcionuoja interneto svetainė „Twisted Sifter“ – joje jų rasite daugiau. Jų kolekcijoje yra ir mažiau mįslingų objektų: nebenaudojamų lėktuvų kapinės, svastikos formos pastatas Kalifornijoje, didžiulės laukinių gyvūnų bandos Tanzanijoje.

Praėjusią savaitę žiniasklaidos tinklapius apskriejo keistas kraštovaizdžio elementas, matomas iš paukščio skrydžio rytinėje Egipto dalyje, netoli Raudonosios jūros. Tai – dar 1997 m. užbaigta meninė instaliacija „Dykumos dvelksmas“, turistus ir „Google Earth“ naudotojus stebinanti iki šiol.

"Google Earth" nuotr./Natūraliai susiformavęs širdies formos ežerėlis Ohajuje
"Google Earth" nuotr./Psichodelinis gitaros formos miškelis vidur laukų Argentinoje
"Google Earth" nuotr./Liūtas Dunsteible (Bedfordšyras, Jungtinė Karalystė)
"Google Earth" nuotr./Mįslingas taikinys Nevados dykumoje
"Google Earth" nuotr./Šiaurės Kipro vėliava
"Google Earth" nuotr./Instaliacija Egipte Dykumos Dvelksmas
"Google Earth" nuotr./IT kompanijos logotipas
"Google Earth" nuotr./Religinė žinutė
"Google Earth" nuotr./Gėrimų kompanijos logotipas
"Google Earth" nuotr./Betmenas įsikūręs Okinavoje (Japonija)?

 

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT