Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 10d. 10:38

Naujos kartos JAV karių šautuvas – su išmaniosiomis technologijomis

JAV ir Lietuvos karių pratybos Pabradėje „Vieningas smūgis“
A.Pliadžio nuotr. / JAV ir Lietuvos karių pratybos Pabradėje „Vieningas smūgis“

Naujasis JAV Sausumos pajėgų šautuvas bus labai pažangus. Aukštosios technologijos užtikrins tikslumą, patikimumą ir efektyvumą. Tiesa, kai kurios iš jų mums jau pažįstamos iš tankų ir išmaniųjų telefonų.

„Next Generation Squad Weapon“ – taip kol kas vadinamas naujojo ginklo projektas. Šiais automatiniais šautuvais bus ginkluoti pėstininkai ir kitų antžeminių pajėgų kariai. Sausumos pajėgos jau yra išdėsčiusios reikalavimus, todėl naujos kartos šautuvo kontūrai yra pakankamai ryškūs. Tiesa, bus kuriamas ne vienas ginklas – pamainos reikia ir M4A1, ir M249. Tačiau technologiniai reikalavimai, atrodo, bus labai panašūs.

M4A1 ir M249 yra naudojami labai plačiai ir kol kas tenkina Sausumos pajėgų poreikius. M4A1 tarnybą pradėjo dar 1965 metais, o M249 pasirodė tik devintajame dešimtmetyje. Nuo tų laikų karyba pasikeitė, o ateityje viskas judės dar didesniu greičiu. Taigi, reikalingi nauji ginklai.

Vienas iš reikalavimų naujiesiems ginklams – integruota balistinio kompiuterio sistema, galinti parodyti tikslią šūvio trajektoriją specialiuose akiniuose ar prie ginklo tvirtiname ekrane. Balistinis kompiuteris turi išmatuoti atstumą iki taikinio, įvertinti oro sąlygas, vėjo įtaką kulkos trajektorijai, naudojamos amunicijos savybes. Tokie įrenginiai egzistuoja jau kurį laiką, tačiau Sausumos pajėgos nori, kad naujieji ginklai turėtų integruotus ir kiek įmanoma labiau automatizuotus balistinius kompiuterius.

Tokie balistiniai kompiuteriai JAV Ginkluotosioms pajėgoms yra pažįstami – jie naudojami tankuose. „M1A2 Abrams“ pabūklo taiklumas 2 km atstumu yra 90 proc. būtent dėl to, kad kompiuteris apskaičiuoja sviedinio skrydžio trajektoriją. Tačiau naujieji ginklai turės ir kitų įdomių technologijų.

Sausumos pajėgos nori ypatingų optinių taikiklių su hidrofobišku, nesibraižančiu stiklu. Naujieji ginklai taip pat turės pasižymėti ir išmaniuosiuose telefonuose dažnai sutinkama veido atpažinimo sistema. Galiausiai, naujos kartos ginklai galės užfiksuoti taikinį ir jį sekti.

Keičiasi ir amunicija – bus naudojami didesni 6,8 mm šoviniai, galintys iš didesnio atstumo įveikti neperšaunamas liemens ir kitas šiuolaikines kūno apsaugas. Tačiau Sausumos pajėgos nenori, kad šoviniai būtų smarkiai sunkesni, todėl bus eksperimentuojama su polimerinėmis tūtelėmis ir šoviniais be tūtelių apskritai.

Technologijos.lt
Temos: 2 Ginklas Šautuvas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT