Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 27d. 11:13

Neradę IT specialistų Lietuvoje, darbuotojų ieškos ir užsienyje

Vyras dirba su kompiuteriu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vyras dirba su kompiuteriu

Su kelerius metus nesitraukiančia problema – IT srities darbuotojų trūkumu – aktyviai kovojanti bendrovė „Ruptela“ ketina reikiamų specialistų ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Transporto stebėjimo sistemas kurianti ir jas diegianti bendrovė nuolat plečiasi ir ieško specialistų, tačiau jų rasti Lietuvoje nepadeda ir 73% didesnis nei vidutinis siūlomas atlyginimas.

Darbuotojų trūkumą „Ruptela“ skaudžiausiai pajuto daugiau kaip du kartus padidinusi pardavimus. Vadovų teigimu, turėdama daugiau darbuotojų, įmonė galėtų augti dar greičiau.

„Darbuotojų stygių pajutome 2011 metų antroje pusėje. Daug žmonių įsidarbino didžiosiose užsienio įmonėse, nes jiems atrodo, kad didelėje įmonėje karjeros perspektyvos didesnės. Tačiau iš tikrųjų mažesnėje įmonėje yra daug lengviau būti pastebėtam ir įvertintam“, – tikina bendrovės „Ruptela“ direktorius Andrius Rupšys.

Direktoriaus teigimu, pastaruoju laikotarpiu sudėtinga ne tik rasti gerų, patirties turinčių darbuotojų, bet ir „užsiauginti“ jaunų specialistų – dažniausiai IT studentai pirmame ar antrame kurse yra nuviliojami didžiųjų užsienio kompanijų.

Pro pirštus į mažesnių įmonių pasiūlymus žiūrinčių jaunų IT specialistų nedomina ir didesni atlyginimai. Per pastaruosius metus vidutinis atlyginimas įmonėje „Ruptela“ išaugo beveik pusantro karto ir yra 73 % didesnis nei vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje, kuris šiuo metu siekia 2 138,1 Lt.

Pasak A. Rupšio, šiuo metu įmonėje trūksta programuotojų, „Linux“ administratorių, testuotojų, dokumentuotojų ir gerai anglų kalbą mokančių pardavimo vadybininkų. Artimiausiu metu įmonė savo kolektyvą ketina didinti daugiau nei 20 procentų.

Įmonėje „Ruptela“ atlikto tyrimo duomenimis, esami darbuotojai labiausiai vertina jauną ir draugišką kolektyvą, įdomų darbą tarptautinėje kompanijoje ir dideles perspektyvas, susijusias su įmonės augimu. Darbuotojams taip pat svarbu, kad yra įsiklausoma į jų nuomonę: du kartus per metus yra organizuojami metiniai pokalbiai su darbuotojais, suderinami ilgalaikiai įmonės ir darbuotojų tikslai. Tuo paremta ir motyvacinė sistema.

„Stengiamės sudaryti palankias sąlygas čia dirbti, kviečiame naujus žmones. Pastaruoju metu Vilniaus biure įdarbinome kelis užsienio piliečius, planuojame tai daryti ir toliau. Svarstome galimybę iškelti dalį IT funkcijų į kitas šalis, nes ten darbuotojų pasiūla yra didesnė“, – sako darbuotojų stygiaus problemą sprendžiančios bendrovės direktorius A. Rupšys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT