TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nmedia 2010“ apdovanojimuose – 15min.lt žurnalisto Sauliaus Chadasevičiaus triumfas

Saulius Chadasevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Chadasevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniuje, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus kiemelyje žurnalistams buvo įteikti tradiciniai novatoriškos žurnalistikos konkurso „NMedia 2010“ apdovanojimai.

Už interaktyvumo didinimą žiniasklaidoje apdovanotas „15min“ žurnalistas Saulius Chadasevičius.

Sauliaus Chadasevičiaus rašinys apie Panamos kalėjime kalintį lietuvį neturėjo lygių. „15min“ žurnalisto nesustabdė nei vandenynas, nei spygliuota Panamos kalėjimo viela. Saulius Chadasevičius, pasitelkęs į pagalbą internetą, parengė medžiagą būdamas Lietuvoje. Dar geriau – žurnalistas pamokė patį kalinį rinkti ir siųsti medžiagą per „Facebook“ mobiliuoju telefonu!

Konkursu „Nmedia“ siekta įvertinti novatoriškiausius Lietuvos žiniasklaidos atstovus 2010 metais ir skatinti naujų kūrybinių ir technologinių sprendimų, novatoriškų ir efektyvių žiniasklaidos priemonių valdymo metodų kūrimą ir taikymą.

Pernai novatoriškos žiniasklaidos konkurse „Nmedia 2009“ portalo „15min“ žurnalistas Gediminas Gasiulis buvo apdovanotas dvigubai – už rašinius apie inovacijas ir pripažintas novatoriškiausiu 2009–ųjų metų žurnalistu.

Su Sauliaus Chadasevičiaus triptiku apie Panamos kalėjime bausmę atliekantį lietuvį galite susipažinti čia:

Už kokaino kontrabandą Panamoje be teismo įkalinto lietuvio drama: „Buvau parduotas į mulus“

Už kokaino kontrabandą Panamoje įkalintas lietuvis Gediminas: „Dėl vietinių rasizmo mano gyvybei iškilęs pavojus“

Lietuvis Panamos kalėjime: tarsi palaidotas gyvas.

Trijuose susijusiuose straipsniuose pasakojama apie dvidešimtmetį vaikiną iš Lietuvos provincijos, darbo ir laimės išvykusį ieškoti į Angliją. Londone Gediminas K. buvo priverstas vykti į Afriką, kur pateko į prekeivių žmonėmis pinkles ir buvo paverstas narkotikų kurjeriu – vadinamuoju mulu. Netrukus Panamos sostinės oro uoste lietuvį dėl kilogramo kokaino kontrabandos sulaikė vietos pareigūnai.

Atsidūręs „pavojingiausia vieta Panamoje“ vadinamame „La Joya“ kalėjime, Gediminas už grotų be teismo praleido ilgiau nei metus.

15min.lt skaitytojams lietuvis sugebėjo pateikti autentiškas anapus spygliuotų vielų darytas nuotraukas ir vaizdingai papasakoti apie tarptautinio narkotikų verslo užkulisius. Gedimino pasakojimas atspindi ir kasdienę kovą už būvį nelaisvėje: nuolatinę grėsmę jo gyvybei dėl kitų kalinčiųjų rasizmo (lietuvis „La Joya“ kalėjime yra bene vienintelis baltaodis), įspūdingus kalėjimo kontrastus tarp skurdo ir prabangos (turtingi ar tam tikrai kastai priklausantys kaliniai gali mėgautis prostitučių paslaugomis, prabangiu viskiu, o „paprasti mirtingieji“ net už tualetinio popieriaus ritinėlį priversti mokėti po 1,25 USD), antisanitarines sąlygas (kalėjimo prižiūrėtojai geranoriškai įspėja lankytojus, kad gyvybę jiems gali kainuoti net prisilietimas prie sienos – paviršiuje apstu mirtinų virusų).

Universitete būsimi reporteriai pusiau juokais mokomi: jei neįleidžia pro duris, geras žurnalistas privalo įlipti per langą. Šioje istorijoje žurnalistą nuo jo šaltinio skyrė vandenynas ir Panamos kalėjimo spygliuotos vielos, tačiau svarbiausi dalykai – informacija ir vaizdinė medžiaga, buvo gauta.

Naujienų portalas 15min.lt rašė apie itin prastas nuteistųjų laikymo sąlygas vienoje iš mūsų šalies įkalinimo įstaigų, o tuo pat metu Panamoje be teismo įkalintas lietuvis mobiliuoju telefonu internete ieškojo išeities iš padėties. Per „Google“ susiradęs ir perskaitęs jam aktualų straipsnį, jo autoriui vaikinas elektroniniu paštu parašė žinutę.

Paprašytas slapta padaryti autentiškų nuotraukų apie savo gyvenimo sąlygas, Gediminas pasinaudojo tuo pačiu fotografuojančiu telefonu. Atsiųsti jų elektroniniu paštu jis nemokėjo, tačiau prasitarė, kad sugebėtų įkelti failus į pamėgtą svetainę Facebook.com.

Sukūrėme profilį „Panama 2010“, perdavėme Gediminui slaptažodį, po kelių dienų jis įkėlė ten autoportretą ir dar keliasdešimt nuotraukų.

Netgi po to, kai kameros „draugai“ iš miegančio Gedimino pavogė mobilųjį, telefoną jis retsykiais pasiskolindavo iš kitų suimtųjų ir susisiekdavo su 15min.lt.

Papildyta: „Nmedia 2010“ laureatai:

Už temas apie inovacijas – Karolis Makrickas (žurnalas „Valstybė“)

Už naujų tendencijų sukūrimą žiniasklaidoje – Juras Jankevičius (LTV)

Už interaktyvumo didinimą ir skatinimą žiniasklaidoje – Saulius Chadasevičius (tinklalapis 15min.lt)

Už naujų kūrybinių ir technologinių idėjų įgyvendinimą žiniasklaidoje – Paulius Dautartas (LTV)

Už indėlį nagrinėjant Lietuvos žiniasklaidos probleminius aspektus – Jūratė Ablačinskaitė (tinklalapis „Žurnalistika kitaip“)

Novatoriškiausias 2010 metų žurnalistas – Andrius Tapinas (tinklalapis „Pinigų karta“).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT