-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

„Nokia“ pristatė pirmuosius „Windows Phone“ telefonus

Kompanija „Nokia“ trečiadienį pristatė pirmuosius telefonus, kuriuose įdiegta operacinė sistema „Windows Phone 7“: brangesnį „Nokia Lumia 800“ ir kiek paprastesnį „Nokia Lumia 710“.
Telefonas „Nokia Lumia 800“
Telefonas „Nokia Lumia 800“ / „Nokia“ nuotr.

Telefonai buvo pristatyti Londone vykstančioje konferencijoje „Nokia World 2011“, vienas jų – „Lumia 800“ – pademonstruotas ir žurnalistams Lietuvoje.

Šio telefono dizainas yra identiškai panašus į kitą kompanijos flagmaną „Nokia N9“, kuris naudoja operacinę sistemą „MeeGo“, tačiau jų techninės charakteristikos yra kiek kitokios (telefonų specifikacijas rasite straipsnio pabaigoje).

Išskirtinis gamintojas

Telefonas veikia greitai, atrodo patikimas ir patogus. Tačiau kuo jis skiriasi nuo kitų kompanijų gaminamų įrenginių su „Windows Phone“?

„Nokia“ nuotr./Telefonas „Nokia Lumia 710“
„Nokia“ nuotr./Telefonas „Nokia Lumia 710“

Didžiausi „Nokia“ telefonų su „Windows Phone“ pranašumai prieš konkurentus – patogi navigacijos programa „Nokia Drive“ ir muzikos paslauga „Nokia Music“, leidžianti internetu klausytis įvairiausios muzikos arba atsisiųsti jos į įrenginį. Šių programų funkcijomis bus galima naudotis nemokamai.

Be jų eiliniai vartotojai vargu ar pajaus esminių skirtumų. Valdymas toks pat, skiriasi nebent įrenginių dizainas.

Tad kodėl „Nokia“ telefonai turėtų būti geresni ir kodėl puikių vartotojų bei technologijų apžvalgininkų atsiliepimų susilaukusi „Windows Phone“ per metus taip ir netapo populiaria platforma?

Kompanijos įsitikinusios, kad „Microsoft“ trūko išskirtinio gamintojo, kuris daugiausia dėmesio skirtų būtent jos operacinei sistemai. Šią spragą turėtų užpildyti būtent „Nokia“: po kelerių metų ji galutinai atsisakys „Symbian“ operacinės sistemos ir daugiausia dėmesio skirs „Windows Phone“.

Užtikrina sklandų darbą

Puikią techninę įrangą gaminančios „Nokia“ ir programinės įrangos specialistės „Microsoft“ tandemas skamba išties įkvepiančiai. Tačiau pavadinimai „Windows“ ir „Nokia“ liaudyje turi ne pačią geriausią reputaciją – kai kuriems jie asocijuojasi su strigimais ir „lūžinėjimais“. Maža to, „Lumia 800“ korpusas yra vientisas, o baterija integruota į įrenginį – eilinis vartotojas jos išimti nesugebės. Tad ką daryti, jei telefonas užstrigs?

„Nokia“ atstovai tikina, kad to tikrai nebus, mat telefonai kurti glaudžiai bendradarbiaujant su „Microsoft“, taigi viskas veikia sklandžiai, patikimai ir patogiai. O jei (beldžia į medį) nutiktų, blogiausiu atveju visada galima telefoną priverstinai išjungti. Jei tai nepadėtų, liktų pats blogiausias variantas – nešti telefoną į taisyklą. Belieka tikėtis, kad pažadai nėra tušti ir telefonų savininkams neteks artimai susipažinti su taisyklų meistrais.

„Nokia“ nuotr./Telefonas „Nokia Lumia 800“
„Nokia“ nuotr./Telefonas „Nokia Lumia 800“

Techninės detalės

„Lumia 800“ turi 3,7 colio įstrižainės AMOLED ekraną, kurio raiška yra 800 x 480 tšk., jame įdiegtas 1,4 GHz taktinio dažnio procesorius, 8 mln. taškų kamera su „Carl Zeiss“ optika, 16 gigabaitų (GB) vidinės atminties, 512 MB operatyviosios atminties, 1450 mAh talpos elementą.

Paprastesnio „Lumia 710“ esminiai skirtumai – LCD ekranas, 5 mln. taškų fotokamera ir 8 GB vidinės atminties. Taip pat skiriasi jo dizainas – telefonas yra ne toks kampuotas ir atrodo žaismingiau.

Abiejų telefonų savininkams bus nemokamai suteikta 25 GB talpos virtualioje saugykloje „SkyDrive“, kur bus galima laikyti muziką, nuotraukas, kitus failus.

Telefonai rinkoje pasirodys lapkritį, į Lietuvą jie atkeliaus tik kitąmet. „Lumia 800“ kainuos apie 420 eurų (apie 1450 Lt), o „Lumia 710“ bus maždaug 500 Lt pigesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius