Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo rugsėjo Lietuvoje bus rengiama daugiau IT specialistų

Kompiuteris
Fotolia nuotr. / Kompiuteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje veiklą pradeda informacinių technologijų specialistams parengti skirta „Infobalt IT akademija“. Joje nuo rugsėjo bus vykdoma išskirtinė programuotojų profesinio mokymo programa, kurioje dėstys IT profesionalai iš verslo įmonės.

Tai pirmoji tokio tipo mokykla, kurioje šiuo metu ypač reikalingas IT kvalifikacijas bus galima įgyti per ypač trumpą laiką – dešimt mėnesių. Bendradarbiaujant su tarptautine kompanija „EIS Group Lietuva” parengtoje JAVA programuotojų mokymo programoje iki 2015 m. birželio numatoma parengti iki 25 pradedančiųjų programuotojų.

Daugiau kaip pusę programos laiko sudarys praktika, o sėkmingai baigę mokymo programą galės kandidatuoti į laisvas darbo vietas įmonėje.

„Matome, kad IT specialistų, ypač programuotojų, paklausa užsienio kapitalo ir Lietuvos IT verslo įmonėse jau penkerius metus nuolat auga, o baigiančių aukštojo mokslo IT pakraipos studijų programas skaičius Lietuvoje nedidėja. Tokių specialistų bendrovėms reikia dabar, o ne po keleto metų. Be to, tokia greitų (angl. fast-track) mokymų praktika jau yra pasiteisinusi užsienio šalyse. Todėl „Infobalt“ kartu su partneriais siūlo visiems, kas nori įsijungti į dinamišką ir patrauklų IT sektorių, tačiau šiandien nėra tikri, ar norėtų siekti bakalauro laipsnio, per palyginus trumpą laiką įgyti pagrindines žinias, profesinius įgūdžius ir pradėti dirbti”, – teigia Andrius Plečkaitis, asociacijos „Infobalt“ Inovacijų vadovas.

Programoje, po kurios baigimo studentai įgis jaunesniojo programuotojo profesinę kvalifikaciją, IT dalykų mokys specialistai–praktikai iš „EIS Group Lietuva“. Daugiau kaip pusę programos laiko sudarys praktika, o sėkmingai baigę mokymo programą galės kandidatuoti į laisvas darbo vietas įmonėje.

„Nuolat bendradarbiaujame su įvairiomis mokymo įstaigomis ruošiant IT specialistus. Matome kokių žinių reikia, kad jauni žmonės galėtų pradėti dirbti IT srityje. Todėl galime pasiūlyti prisijungti prie programos, kuri nereikalauja gilių išankstinių žinių, tačiau suteikia kompetencijų, kurių šiandien labiausiai reikia mūsų ir kitoms sektoriaus kompanijoms. Didžiąją mokymo programos dalį sudarys praktika įmonėje – į mokymus ir praktiką bus įtraukta daug patyrusių įmonės specialistų, investuota pastangų ir laiko, todėl neabejojame, kad programos dalyviams bus sudarytos visos galimybės pas mus pradėti IT profesinę karjerą“, – pasakoja Tomas Vaičiūnas, „EIS Group Lietuva“ direktorius.

Į „Infobalt IT akademiją“ gali stoti turintys vidurinį išsilavinimą arba baigę bet kurią aukštojo mokslo studijų programą, bei siekiantys persikvalifikuoti. Norintys studijuoti dokumentus turi pateikti bendra tvarka Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre, kuriame įsikūrusi „Infobalt IT akademija“. Priėmimas vyks mandatinėse komisijose, kuriose dalyvaus ir „EIS Group Lietuva” atstovai.

Pirmosios programos studentai gilinti žinias IT srityje pradės nuo internetinių puslapių programavimo, susipažins su Java technologijomis ir priemonėmis verslo sistemų kūrimui, išmoks pagrindinių principų, kaip dirbti su Linux ir reliacinėmis duomenų bazėmis bei stiprins darbo programuotojų komandoje įgūdžius.

„Infobalt IT akademija“ – pelno nesiekianti asociacijos „Infobalt“ ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro iniciatyva, kuria siekiama sukurti galimybių naujos kvalifikacijos siekiantiems žmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT