Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 20d. 10:40

Pandemija gali paveikti ir elektroninių ryšių paslaugų teikimą: išplatintas oficialus pareiškimas

Interneto ribojimai
123RF.com nuotr. / Interneto ribojimai

Ketvirtadienį Europos Komisija ir Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (BEREC) paskelbė bendrą pareiškimą dėl išaugusios tinklų apkrovos, kurią lėmė „Covid-19“ pandemija. Pareiškime pažymima, kad dėl įvestų fizinio judėjimo apribojimų visose Europos Sąjungos šalyse išaugo interneto prieigos paslaugų poreikis (pvz., nuotoliniam darbui ar nuotoliniam mokymuisi), todėl šiuo metu stebimas smarkus interneto srauto išaugimas, rašoma pranešime spaudai.

Išaugęs interneto duomenų srautas gali sukelti tinklų perkrovas, nors, kaip rodo Europos operatorių pateikti duomenys, šiuo metu tinklai apkrovas atlaiko. Todėl Europos Komisija ir BEREC primena, kad, vadovaujantis Reglamentu (ES) 2015/2120, interneto prieigos paslaugų teikėjai išimties sąlygomis, t. y. Covid-19 krizės kontekste, siekdami užkirsti kelią gresiančiai tinklo perkrovai ir sušvelninti neįprastos arba laikinos tinklo perkrovos poveikį, gali taikyti pagrįstas srauto valdymo priemones, kaip tai numatyta Reglamente (su sąlyga, kad lygiaverčiams srautams taikomos vienodos priemonės). Visgi svarbu priminti, kad išlieka reikalavimas užtikrinti atvirą interneto prieigą Europos Sąjungoje pagal visas Reglamento (ES) 2015/2120 nuostatas ir šiuo metu.

Pranešime yra pateikiamos rekomendacijos, kaip elgtis interneto prieigos teikėjams tinklo perkrovos atveju, į kokias aplinkybes būtina atsižvelgti taikant srauto valdymo priemones.

Europos Komisija ir BEREC, kartu su nacionalinėmis reguliavimo institucijomis, kuria specialų ataskaitų teikimo mechanizmą, kuris leis nuolat stebėti interneto srauto padėtį kiekvienoje valstybėje narėje ir užtikrinti greitą reagavimą į galimas tinklų perkrovas.

Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnybos atstovė spaudai Rasa Karalienė vėliau papildomai pakomentavo šio pranešimo svarbą vartotojams.

„Interneto prieigos paslaugų teikėjas gali, bet tik išskirtiniais tinklų perkrovos atvejais, prioretizuoti srautą kitų srautų atžvilgu remiantis objektyviomis techninėmis charakteristikomis.

Tam, kad veiktų tam tikros specifinės paslaugos, yra reikalinga kuo trumpiausia IP paketų delsa (pvz. vaizdo skambutis) , o kitos paslaugos (pvz., naršymas) puikiai veiks be sutrikimų jeigu bus ir ilgesnė delsa. Taigi, esant tinklo perkrovai operatorius imasi atitinkamų srauto valdymo priemonių. Interneto prieigos paslaugų srautas neturėtų būti valdomas skiriant prioritetą juridinių asmenų srautui (verslo planai) tik todėl, kad tai verslas, o fiziniams asmenims – kas liko. Toks srauto valdymas būtų laikomas nepagrįstu ir tuo pažeistų Reglamentą 2015/2120“, – nurodė R.Karalienė.

Ji pridūrė, kad interneto srautų valdymo imasi ne tik operatoriai, bet ir turinio paslaugų teikėjai. Štai „Netflix“ savo iniciatyva ketvirtadienį paskelbė, kad 30 dienų laikotarpiui teiks savo paslaugas Europoje tik SD kokybe ir tokiu būdu tikisi suvartojamų duomenų kiekį sumažinti 25 procentais.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT