Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžiečiai įkūrė pirmąją šalyje gestų kalbos televiziją

Pirštų gestai
123rf.com nuotr. / Pirštų gestai
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgdami į klausos negalią turinčių žmonių protesto akciją, kuri vyko vasario mėnesį prie Seimo, entuziastinga panevėžiečių jaunuolių grupė įkūrė internetinę gestų kalbos televiziją. Tai pirmoji šalyje televizija skirta klausos negalią turintiems žmonėms.

Matau. Žinau. Esu. Tokiu šūkiu portale www.gestas.lt startavo gestų kalbos televizija. Nuo šiol šioje internetinėje svetainėje bus talpinamos laidos, skirtos klausos negalią turintiems žmonėms.

Projekto autorė Agnė Sakalaitė teigia, kad idėja kurti televiziją kilo susipažinus su gestų kalbos vertėjomis. „Pati dirbu televizijoje, kurioje viena laida verčiama į gestų kalbą. Pamačiau, kaip atsakingai vertėjos ruošiasi versti kiekvienos laidos tekstą, kad laidose pateikiama informacija būtų aiškiai suprantama kurtiesiems. Taip pat džiugino grįžtamasis ryšys iš kurčiųjų bendruomenės – laidos buvo ne tik plačiai žiūrimos, bet ir sulaukta nemažai diskusijų. Taip pradėjau domėtis gestų kalba, kurčiųjų gyvenimu. Supratau, kad kiekvienas iš mūsų gali ir turi prisidėti prie kurčiųjų integracijos į girdinčiųjų pasaulį“, – teigė A.Sakalaitė.

Laidas kuria ir verčia į gestų kalbą Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėjos, kurios, kaip ir visa kūrybinė grupė, suprasdamos tokio projekto svarbą be jokio atlygio sutiko prisidėti prie šio projekto.

„Labai šaunu, kad startavo šis projektas, apie jį jau girdėjau daug gerų atsiliepimų. Tai tikrai padės klausos negalią turinčių žmonių integracijai į girdinčiųjų visuomenę. Žmonės gaus įvairesnės ir jiems labai reikalingos informacijos, smagiai praleis laiką, žiūrėdami jiems skirtas laidas. Tai mažins jų socialinę atskirtį. Džiaugiuosi, kad pirmoji gestų kalbos televizija gimė Panevėžyje“, – sakė Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorė Sandra Kemeraitienė.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė sako, kad lietuvių gestų kalba kurtiesiems yra vienintelė natūraliai išmokstama kalba, kurios pagrindu formuojasi kurčiųjų pažintiniai ir kalbiniai gebėjimai, emociniai ryšiai su juos supančiais žmonėmis.

„Projekto dėka negirdintys žmonės, o ypač vaikai ir jaunimas, supras, kad jie nėra atstumti, o laukiami visuomenėje, geriau išmoks bendrauti, neužsisklęsti savyje, patirs naujų įspūdžių. Kad panevėžiečiai pirmieji Lietuvoje ėmėsi iniciatyvos kurti gestų kalbos televiziją – tai didelis stebuklas, nes matyti, kad dar kažkam rūpi kurčiųjų gyvenimas. Tai žmonės, siekiantys į likimo paženklintų žmonių gyvenimą įnešti naujovių, juos pačius įtraukti į aktyvią veiklą, ieškoti įdomių saviraiškos formų, idėjų semtis kasdienybėje. Laidos apie kurčiuosius ir su kurčiaisiais įkvėps naujiems kilniems darbams, suteiks vidinių jėgų ir paspartins jaunimo integraciją į visuomenę“, – sakė D.Kriščiūnienė.

Gestų kalbos internetinė televizija – pirmoji Lietuvoje, kurioje pateikiamos ne tik svarbiausios naujienos, bet ir rengiamos pramoginės rubrikos visai šeimai. Patys mažiausieji bet kada galės pažiūrėti pasakas, o tėveliai – aktualijų ar gyvenimo būdo laidas. Žinoma, šiose laidose pirmiausia dėmesys bus skiriamas klausos negalią turinčių žmonių gyvenimams. Į laidų kūrimą planuojama įtraukti ir pačius kurčiuosius, kurie patys galės kurti autorines laidas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT