Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasauliniame mobilių turinio sprendimų konkurse sėkmingai varžosi 5 lietuviškos programėlės

Žmogus naudojasi išmaniuoju telefonu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus naudojasi išmaniuoju telefonu
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus pirmajam „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Awards“, arba WSA) vertinimo etapui, rezultatai džiugina: iš 8 Lietuvos nominuotų mobilių turinio sprendimų net 5 pateko į kitą pasaulinio konkurso etapą.

Jungtinių Tautų remiama iniciatyva „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ skirta atrasti ir viešinti aukštos kokybės skaitmeninį turinį. Kas antrus metus vykstantis būtent mobiliesiems sprendimas skirtas konkursas  „WSA-mobile“ kviečia jėgas tarptautinėje arenoje išmėginti geriausius m. turinio kūrėjus.

Dalyvauti šiųmetiniame „WSA-mobile“ iš viso buvo nominuoti 457 m. produktai iš 98 pasaulio valstybių. Po pirmojo atrankos etapo dėl geriausiųjų vardo toliau rungsis 202 sprendimai. Tarp jų – ir 5 lietuvių sukurtos programėlės: UAB „EVP International“ sprendimas „Paysera mobilioji piniginė“ (kategorija m. verslas ir komercija), UAB „Hnit-Baltic“ m. programėlė „Oi, pranešiu!” (kategorija m. sveikata ir aplinka), UAB „Tag of Joy“ programėlė „ABC knygelė“ (kategorija m. mokymasis ir švietimas), UAB „Telesoftas“ interaktyvi knyga „Vilko valanda“ (kategorija m. pramogos ir gyvenimo būdas) ir UAB „Media Benz Telekomunikacijos“ bei UAB „App Camp” sprendimas „Sporto TV” (kategorija m. medija ir naujienos).

Lietuvių sprendimai įgijo teisę dalyvauti „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“, laimėję nacionalinę atranką – Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) organizuojamą „Naujojo knygnešio“ konkursą. Nacionalinių konkursų metu išrinkti skirtingų šalių m. turinio sprendimai teikiami „WSA-Mobile“ Didžiajai žiuri. Ši po 2 vertinimo etapų išrenka  „WSA-mobile“  nugalėtojus – po 5 geriausius pasaulyje sprendimus 8 konkurso kategorijose.

„Džiaugiamės, kad šiemet pasauliniam konkursui galėjome nominuoti išties įdomius ir išskirtinius lietuviškus m. sprendimus, – teigia „WSA-mobile“ Lietuvos nacionalinė ekspertė ir Didžiosios žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė. – Konkursas, kaip visuomet, pasižymi didele konkurencija, jo metu sprendimai vertinami ne tik pagal technologinį pažangumą ar komercinę sėkmę, bet ir pagal jų socialinę vertę – kiek šis sprendimas svarbus konkrečiai bendruomenei, kokią naudą jis teikia skaitmeninės visuomenės plėtros kontekste, kaip padeda spręsti socialines, ekonomines, informacines ar kitas visuomenės problemas. Linkime sėkmės Lietuvos nominantams kitame konkurso etape ir tikimės, kad ir šiemet tarp „WSA-mobile“ nugalėtojų turėsime lietuviškų sprendimų“.

„WSA-mobile“  nugalėtojai bus pakviesti į Pasaulinį WSA kongresą, vyksiantį Abu Dabyje 2015 m. pradžioje, kur turės unikalią galimybę pristatyti savo sukurtus sprendimus garbingai tarptautinių ekspertų žiuri bei WSA nugalėtojų parodoje, dalyvauti aukščiausio lygio profesionalų rengiamose mokymų dirbtuvėse, susitikti su žymiausių pasaulyje m. programėlių kūrėjais, užmegzti ryšius su potencialiais partneriais ir finansuotojais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT