Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gegužės 6d. 16:11

Patvirtinti du nauji Lietuvos mokslo tarybos nariai

VDU Gamtos mokslų fakulteto profesorius Algimantas Paulauskas
Jono Petronio nuotr. / VDU Gamtos mokslų fakulteto profesorius Algimantas Paulauskas
Lietuvos Respublikos Vyriausybė į dvi laisvas Lietuvos mokslo tarybos narių vietas patvirtino naujus narius. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu valdybos nariu tapo istorijos ir archeologijos mokslų daktaras profesorius Albinas Kuncevičius, Gamtos ir technikos mokslų komiteto nariu – biologijos mokslų daktaras Algimantas Paulauskas, rašoma pranešime.

Nauji nariai pakeitė nuo 2008 m. Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto nariu, nuo 2017 m. – valdybos nariu dirbusį ir nuo 2018 m. jai vadovavusį bei šiais metais pradėjusį eiti Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas istorijos mokslų daktarą prof. Rimvydą Petrauską ir nuo 2013 m. Gamtos ir technikos mokslų komiteto nare dirbusią bei šiais metais Vilniaus universiteto vicerektore ir mokslo prorektore tapusią biochemijos mokslų daktarę prof. Editą Sužiedelienę.

E. Kurausko nuotr./Albinas Kuncevičius
E. Kurausko nuotr./Albinas Kuncevičius

Lietuvos mokslo tarybos valdybos ir dviejų ekspertinių komitetų sudėtį Vyriausybė tvirtina vadovaudamasi Mokslo ir studijų įstatymu ir Lietuvos mokslo tarybos nuostatais bei atsižvelgdama Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos, Kultūros ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokslų akademijos siūlymus.

Lietuvos mokslo taryboje – 33 nariai: pirmininkas, du pirmininko pavaduotojai – Humanitarinių ir socialinių mokslų bei Gamtos ir technikos mokslų komitetų pirmininkai, mokslinė sekretorė, po 10 – ekspertų komitetuose, 9 – valdyboje.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Seimui ir Vyriausybei mokslo ir mokslininkų rengimo klausimais. Taryba organizuoja ir vykdo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) konkursinį finansavimą, nustato mokslo darbuotojų minimalius kvalifikacinius pareigybių reikalavimus, Lietuvoje vykdomos MTEP ir doktorantūrų vertinimą, nagrinėja ir teikia siūlymus dėl šios veiklos veiksmingumo ir atitikties valstybės reikmėms bei skatina Lietuvos mokslo išteklių plėtrą, mokslo ir studijų institucijų veiklą, kelia mokslo prestižą, formuoja MTEP palankią aplinką. Lietuvos mokslo tarybą sudaro valdyba, du ekspertų komitetai ir Mokslo fondas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT