Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki programuotojų tipai: kuriam priklausai tu?

Lietuvos interneto tiekėjai neturi techninių galimybių blokuoti interneto tinklalapius.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Programuotojas.
Šaltinis: skaitykIT.lt
0
A A

Internete atradau vieną labai įdomų straipsnį, kur tinklaraščio autorius Steven Benner iš savo patirties suklasifikuoja visus programuotojus į penkias kategorijas bei aprašo kiekvieną iš jų. Visai sutinku su jo suskirstymu, ir pateikiu tą penketuką jums – pasirinkite, kuris variantas jums arčiau širdies.

Tipas 1: „duct tape“ programuotojas
Šis kodas gali būti nelabai gražus, bet, po velnių, jis veikia!

Kadangi žodis „duct tape“ į lietuvių kalbą verčiamas kaip lipni juosta, tai arčiausiai tiesos turbūt būtų terminas „programuotojas-lopytojas“. Šis vyrukas yra jūsų kompanijos pagrindas. Kai kažkas įvyksta ne taip, jis pataisys viską greitai ir taip, kad tai niekada daugiau nesusigadins.

Be abejo, jam nerūpi, kaip tai atrodys, ar bus patogu naudoti ir pan., bet jis padarys savo darbą, negaišdamas laiko kalboms ir kitoms nesąmonėms. Geriausias būdas išnaudoti tokį žmogų – parodyti jam problemą ir pasitraukti iš kelio.

Tipas 2: programuotojas-perfekcionistas
Tu KĄ nori padaryti su mano kodu???

Šiam vyrukui nerūpi jūsų projekto terminai ar biudžetas, jie yra nesvarbūs, palyginus su tokia meno atšaka kaip programavimas. Kai jūs galiausiai gausite užbaigtą produktą, jūs neturėsite kito pasirinkimo, kaip tik pripažinti stulbinančią šlovę ir neprilygstamą grožį tobulai suformatuoto kodo, kuris yra toks efektyvus, kad jo bet koks redagavimas būtų laikomas šedevro suniokojimu. Šis programuotojas yra vienintelis kvalifikuotas dirbti su tokiu kodu.

Tipas 3: neprogramuojantis programuotojas
Aš programuotojas, po velnių. Aš nerašau kodo.

Jo pasaulis turi vienintelę paprastą tiesą: kodo rašymas yra blogis. Jei parašei kažką, tada padarei blogai. Kažkas kitas prieš tai jau yra tai padaręs, tad tiesiog panaudokime jų kodą. Jis jums įrodys, kiek kartų greitesnė yra tokia programavimo praktika, nepaisant to, kad tai užtruks tiek pat ilgai, ar netgi dar ilgiau, nei įprastai. Bet kai jūs įgyvendinsite projektą, jis susidarys tik iš 20 eilučių realaus kodo ir bus labai paprastai skaitomas. Jis gali būti nelabai greitas, nelabai efektyvus bei sunkiai palaikomas ateityje, bet bus realizuotas su mažiausiomis sąnaudomis.

Tipas 4: pusiau užbaigiantis darbą programuotojas
Ko tu iš manęs nori? Juk tai veikia, ar ne?

Vyrukas, kuriam mažai rūpi kokybė, tai yra kažkieno kito darbas. Jis padaro užduotą darbą greitai. Jums gali nepatikti jo darbas, kiti programuotojai jį visiškai sukritikuoja, bet kompanijos vadovybė ir klientai džiaugiasi dėl tų funkcijų. Nepaisant to, kiek skausmo jo parašytas kodas gali jums suteikti ateityje, jis tvarkosi su jūsų terminais ir klientų lūkesčiais, tad negalite iš jo darbo išsityčioti (kad ir kaip kartais norėtųsi).

Tipas 5: programuotojas-teoretikas
Na, tai variantas, bet iš praktikos galiu pasakyti, kad galima rasti geresnę alternatyvą.

Šis vyrukas daugiau suinteresuotas funkcijos įgyvendinimo galimybėmis, negu kokia konkrečiai funkcija turi būti įgyvendinta. Jis praleis 80 procentų savo laiko tiesiog žiūrėdamas į kompiuterį ir galvodamas apie būdą darbo atlikimui, 15 procentų – besiskųsdamas dėl artėjančių nesąmoningų laiko terminų, 4 procentus aiškindamas sau ir kitiems įvairius užduoties atlikimo būdus, ir tik 1 procentą skirs kodo rašymui. Kai gausite jo darbo rezultatus, su jais kartu visada seks frazė “jei turėčiau daugiau laiko, būčiau padaręs tai korektiškai ir teisingai”.

- - -

Taigi kuriam programuotojų tipui priklausai? O gal išrasi kokį tipą, kurio čia nėra? 

Straipsnio originalas: The 5 Types of Programmers.

skaitykIT.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT