-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Penkios didžiausios klaidos renkantis planšetinį kompiuterį

Įsigyti naują išmanųjį įrenginį atrodo paprasta tik tol, kol užsukate į parduotuvę. Nesvarbu, po tradicinę ar virtualią prekyvietę dairysitės, nuo gaminių gausos gali apraibti akys. Iš anksto neįvertinus savo poreikių, lengva pasiduoti pirmojo įspūdžio sukeltoms emocijoms ir padaryti klaidų. Kur dažniausiai klystama ir ką reikėtų apsvarstyti prieš įsigyjant planšetinį kompiuterį, kad paskui netektų gailėtis, jog pasirinkote ne tą įrenginį, pataria „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.
Vaikas su planšetiniu kompiuteriu
Vaikas su planšetiniu kompiuteriu / 123rf nuotr.
Temos: 1 Samsung

1. Pasirenkamas netinkamas planšetės dydis

Šiandien rinkoje galite rasti skirtingo dydžio planšečių. Lengviau apsispręsite dėl jums tinkamiausio dydžio, jei tiksliai žinosite, kokioms veikloms dažniausiai naudosite planšetinį kompiuterį. Jei planšetės ekrane planuojate žiūrėti filmus arba darbe klientams dažnai tenka rodyti nuotraukas ar kitus grafinius vaizdus, jums labiau tiks didesnė planšetė.

Tuo tarpu jei planšetę ketinate naudoti naujienų skaitymui bei naršymui socialiniuose tinkluose ir jums svarbu, kad įrenginys visuomet būtų šalia, dairykitės mažesnės planšetės, kuri nedaug svers ir nesunkiai tilps į rankinę ar švarko kišenę.

2. Neatsižvelgiama į interneto ryšio galimybes

Jei planšete ketinate naudotis ne tik namuose ar nemokamą belaidį internetą siūlančiose kavinėse, bet ir sode, parke ar kelionėje, rinkitės planšetę palaikančią GSM, su lizdu SIM kortelei.

Gyvenimą be interneto šiandien sunku įsivaizduoti daugeliui aktyvių žmonių. Būtent siekdami didesniame nei telefono ekrane patogiai naudotis internetu, daugelis ir įsigyja planšetinius kompiuterius. Visuose juose yra integruotas Wi-Fi modulis, tačiau šiuo bevieliu ryšiu galima naudotis tik ten, kur yra Wi-Fi prieiga. Jei planšete ketinate naudotis ne tik namuose ar nemokamą belaidį internetą siūlančiose kavinėse, bet ir sode, parke ar kelionėje, rinkitės planšetę palaikančią GSM, su lizdu SIM kortelei. Tuomet internete galėsite naršyti nepriklausomai nuo Wi-Fi ryšio.

Šiuo metu jau galite įsigyti planšetę ir su 4G ryšio galimybe. Ketvirtos kartos mobilusis ryšys leis naršyti internete kelis kartus greičiau. Tiesa, tokie įrenginiai kainuoja truputį daugiau. Tačiau nesuklyskite, juk liaudies išmintis byloja – nesame tokie turtingi, kad pirktume pigius daiktus. Jei planšetinį kompiuterį planuojate naudoti didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančioms veikloms (tiesioginėms transliacijoms, vaizdo skambučiams ir konferencijoms, aukštos kokybės vaizdo medžiagos parsisiuntimui ar peržiūrai ir pan.), pamąstyti apie įrenginį, palaikantį 4G internetą, tikrai derėtų.

3. Taupoma techninių parametrų sąskaita

Tikriausiai visi turime priklausomybę nuo greičio – spartus internetas, greitai ir sklandžiai veikiantis kompiuteris ir mobilieji įrenginiai. Niekas nenori ugdyti kantrybės laukdamas, kol ims veikti užstrigusi programėlė, todėl renkantis planšetę svarbu įvertinti jos procesorių. Rekomenduojama, kad jis būtų ne mažesnis kaip dviejų branduolių. Kuo daugiau branduolių, tuo procesorius greitesnis, tad greičiau įsijungs programos, užsikraus internetiniai puslapiai.

Galingiausios planšetės jau turi ir aštuonių branduolių procesorius. Tokioje planšetėje vienu metu sklandžiai veiks keletas aplikacijų, ekraną galėsite padalinti į kelis langus ir tuo pačiu metu atlikti skirtingus veiksmus, pvz. žiūrėti vaizdo įrašus bei skaityti el. laiškus.

Rinkdamiesi planšetę atsižvelkite ir į atminties talpą. Planšetinių kompiuterių operatyvioji atmintis (nuo jos taip pat priklausys įrenginio greitis) paprastai būna iki 2GB, tačiau jau atsiranda planšečių su 3GB darbine atmintimi.

Kiek duomenų galėsite išsaugoti savo planšetėje priklauso nuo vidinės atminties, jos talpa paprastai varijuoja nuo 4GB iki 64GB. Norėdami savo įrenginyje išsaugoti daugiau informacijos, atmintį praplėsti galėsite įdedama „MicroSD“ kortele. Jei planuojate su savimi nešiotis visą mėgstamiausių filmų kolekciją, pasidomėkite, kokio maksimalaus dydžio atminties kortelę palaiko jūsų išsirinkta planšetė. Šis parametras gali skirtis dešimtis kartų.

4. Neįvertinama ekrano raiška

Ekrano raiška lemia ne tik nepriekaištingą vaizdo kokybę, bet ir saugo akis nuo nuovargio ir įsitempimo. Tad rinkdamiesi planšetę būtinai įvertinkite ekrano raišką. Jei planšetiniu kompiuteriu ketinate naudotis ne tik patalpoje, bet ir lauke šviečiant saulei ar esant kitam ryškiam apšvietimui, tiktų įrenginys su Super AMOLED ekranu.

5. Neatsižvelgiama į planšetės naudotojų skaičių

Jei vienintelis planšetės šeimininkas būsite jūs pats, galite likti ramūs. Tačiau dažniausiai naujas įrenginys tampa geidžiamu visų šeimos narių laisvalaikio atributu. Jei planuojate, kad planšete naudosis visa šeima ar skirtingi įmonės darbuotojai, rinkitės įrenginį, kuriame yra galimybė sukurti atskirus personalizuotus profilius. Tai ypač aktualu, jei išmanųjį įrenginį ketinate patikėti vaikams. Turėdamas savo atskirą profilį, mažylis jame ras jo amžiui tinkančias programėles ir pramogas, o jūs būsite ramūs, kad netyčia nebus ištrinti svarbūs dokumentai, ar išsiųsti laiškai adresatams iš darbo kontaktų knygutės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius