Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 4d. 18:03

Penktadienį prasideda skaitmeninių kūrybinių industrijų festivalis „Pixel“

Technologijos
123rf nuotr. / Technologijos

Penktadienį prasideda tris savaites truksiantis skaitmeninių kūrybinių industrijų festivalis „Pixel“. Jo metu per keturiasdešimt festivalio renginių sukvies tiek savo sričių profesionalus, tiek ir kūrybiškumu bei skaitmeninėmis technologijomis besidominčius vilniečius ir miesto svečius. Festivalio renginiai apims tokias temas kaip mobiliųjų aplikacijų kūrimas, interneto, kino bei TV tendencijos, skaitmeninio Vilniaus ateitis ir kt.

„Rengdami šį festivalį norėjome sukurti erdvę, kurioje profesionalai galėtų dalintis įžvalgomis bei patirtimi, o menininkai bei verslo atstovai turėtų progą užmegzti naujus kontaktus, kad vėliau kartu galėtų kurti produktus, kuriuose naudojamas kūrybiškumas ir skaitmeninės technologijos. Tuo pačiu, norėjome supažindinti visuomenenę su vis labiau populiarėjančia ir vis didesnį ekonominį potencialą įgaunančia skaitmeninių kūrybinių industrijų sritimi“, – sako Agnė Zalanskaitė, asociacijos „Mediapolis“, rengiančios šį festivalį, vadovė.

Pasak A.Zalanskaitės, „Pixel“ festivalio renginių pasiūla – labai įvairi. Nuo paskaitų, kurios įdomesnės jau tose srityse dirbantiems profesionalams, iki lengvesnio stiliaus pokalbių šou, kurie turėtų būti patrauklesni studentams bei tiesiogiai šioje srityje nedirbantiems žmonėms. „Festivalio pranešėjų sprektras bus labai įvairus. Štai, pavyzdžiui, gerai jaunimui žinomi Markas Splinteris ir Viktoras Diawara diskutuos apie meną mieste, Algirdas Kaušpėdas, kuris yra ne tik gerai žinomas muzikantas, bet ir architektas – apie architektūrinį Vilniaus veidą“, – vardija viena iš festivalio „Pixel“ organiztorių.

Tarp festivalio pranešėjų ir tokios asmenybės kaip „Deautche Welle“ inovacijų vadovas Wilfriedas Runde, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus, mobiliasias aplikacijas kuriantys ir šiemet Barselonoje mobiliosios premjeros apdovanojimus pelnę broliai Šarūnas ir Žilvinas Ledai. Taip pat Arnoldas Rogoznyj, Vladas Lašas, Rytis Zemkauskas, Mindaugas Danys, Mykolas Katkus, Kristupas Sabolius, Gintaras Šeputis ir daugelis kitų.

Pirmąją festivalio dieną, nuo 15 val. „Menų spaustuvėje“ festivalio „Pixel“ dalyviai turės progą išgirsti šalies premjero Andriaus Kubiliaus sveikinimą, pasiklausyti V. Tomkaus pranešimo „Reikėjo berniukams: ko Lietuvai prireikė kosmose?“, W.Runde prenešimo „Ateities medijos pakeis žinių pasaulį“ bei sudalyvauti diskusijoje su A. Zuoku „Skaitmeninis Vilnius: ar pamatuotos šios ambicijos“.

Šeštadienį festivalio dalyvių laukia kūrybinės dirbtuvės bei pranešimai apie mobiliųjų aplikacijų dizainą, Lietuvoje gimusių technologijų eksportą, investicijų pritraukimą bei iOS, Android ir Windaus phone sistemų pranašumus. Sekmadienį – kūrybinių dirbtuvių tęsinys. Visa informacija apie renginius bei registracija į juos pixelfest.lt. Visi festivalio renginiai – nemokami.

Tris savaites truksiantis festivalis „Pixel“ spalio 26-ąją baigsis pirmą kartą Lietuvoje rengiamais skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimais „Pixel Awards“. Festivalį ir apdovanojimus organizuoja „Mediapolis“ – 2011-aisiais metais Lietuvoje įkurta skaitmeninių kūrybinių industrijų asociacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT