Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 25d. 14:44

Per karines pratybas Rusijoje buvo pašautas ir sudužo naikintuvas

Naikintuvas Su-30
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Naikintuvas Su-30

Karinių pratybų Rusijoje metu dėl netyčinės draugiškos ugnies skrydžio metu buvo pažeistas ir sudužo naikintuvas. Klaida įvyko dėl to, kad šovęs kito lėktuvo pilotas nežinojo, jog lėktuvo kulkosvaidis nėra atjungtas, rašo „Newsweek“.

Rusijos žiniasklaidoje gausu spekuliacijų apie šios šalies karinių oro pajėgų lėktuvą „Su-30“, kuris antradienį nukrito per karines pratybas Kuvšinskio rajone, Tverės srityje, į šiaurės rytus nuo Maskvos.

Oficiali versija, kurią pateikė Rusijos vakarinės karinės apygardos atstovai – kad lėktuvas nukrito suplanuotų treniruočių metu, įgula katapultavosi iki lėktuvo nukritimo miške, žmonės incidento metu nenukentėjo.

„Norint nustatyti incidento priežastis ir aplinkybes į įvykio vietą buvo nusiųsta komisija iš Vakarinės karinės apygardos“, – skelbė Rusijos kariuomenės ryšių su visuomene tarnyba, kurią citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Tuo tarpu socialinėje platformoje „Telegram“ asmuo, prisistatęs kariuomenės atstovu, nurodė, kad iš tiesų lėktuvas buvo numuštas – jis dalyvavo simuliuojamoje kovoje su naujausios kartos „Su-35S“ lėktuvu, kuriame nebuvo raketų, bet buvo neatjungtas kulkosvaidis.

Norint kulkosvaidžio kameroje užfiksuoti šūvį, „Su-35S“ pilotas paspaudė nuleistuką, o tada kulkosvaidis, kuris treniruočių skrydžio tikslais turėjo būti atjungtas, iššovė.

„Su-35S“ ir „SU-30“ treniravosi mūšio ore užduotis ir pagal planą „Su-35S“ privalėjo atlikti fotografinį šūvį, bet paleido tikrą papliūpą į „SU-30“, buvo rašoma viename rusijos karinėmis temomis rašančiame tinklaraštyje.

„Kommersant“ pakelbė, kad dėl incidento „Su-35S“ pilotui bus iškelta baudžiamoji byla pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 347 straipsnį – kariuomenės turto apgadinimą arba sunaikinimą dėl aplaidumo.

Ne kartą apdovanojimų gavęs Rusijos pilotas-bandytojas Viktoras Zabolockis leidiniui „Life News“ sakė, kad pilotas negalėjo tikėtis, kad kulkosvaidis bus užtaisytas.

„Pratybų metu viskas daroma lygiai taip pat, kaip tikros kovos sąlygomis, viskas yra sujungta su nuleistuku, tik nėra pačių kovinių ginklų. Žinoma, reikia džiaugtis, kad niekas nežuvo, bet ir lėktuvus aptarnaujantis personalas, ir ginkluotosios pajėgos dabar bus purtomi“, – sakė pilotas.

Rusijos kariuomenėje draugiškos ugnies incidentų pastaruoju metu netrūksta. 2017 m. balandį Rusijos Rytinės karinės apygardos naikintuvas „Mig-31“ Buriatijos respublikoje buvo numuštas kito „Mig-31“, kurio pilotas per klaidą paleido raketą oras-oras.

Temos: 2 Rusija Naikintuvas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT