Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pirmą ketvirtį LATGA-A autoriams paskirstė daugiau kaip 2,2 mln. litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pirmą šių metų ketvirtį Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) autoriams arba juos atstovaujantiems subjektams už kūrinių panaudojimą paskirstė daugiau kaip 2,22 mln. Lt. Iš šios sumos Lietuvos autoriams skirta 1,06 mln. Lt, užsienio – 1,16 mln. Lt.

63 proc. autorinio atlyginimo, arba beveik 1,4 mln. Lt, autoriams paskirstyta iš įplaukų už radijuje ir televizijoje panaudotus kūrinius. 23 proc., arba daugiau kaip 500 tūkst. Lt, autoriams paskirstytos sumos sudarė už gyvos muzikos koncertus per 2010 m. gruodžio ir pirmus tris šių metų mėnesius surinktos lėšos, o 14 proc., t.y. beveik 319 tūkst. Lt – už autorių kūrinių panaudojimą teatro pastatymuose. 

„Kaip ir kiekvienais metais, didžiausią dalį – apie 80 proc. – už kūrinių panaudojimą surenkamų lėšų sudaro radijo ir televizijos transliuotųjų įplaukos bei iš viešų renginių organizatorių gaunamos sumos. Pastebime, kad ši autoriams išmokamo atlyginimo dalis kasmet nuosekliai didėja“, – teigia Edmundas Vaitekūnas, LATGA-A generalinis direktorius.
 
2010 metais LATGA-A Lietuvos ir užsienio autoriams arba juos atstovaujantiems subjektams išmokėjo apie 12,7 mln.  Lt. Iš jų apie 6 mln. Lt paskirstyta Lietuvos, 6,7 mln. Lt – užsienio autoriams.

Pasak LATGA-A generalinio direktoriaus Edmundo Vaitekūno, nors vis dar atsiranda tokių kūrinių naudotojų, kurie nesupranta, kad už autorines teises reikia mokėti, LATGA-A kasmet surenka vis daugiau lėšų.

„Dažnai klaidingai manoma, kad autorius ir atlikėjas yra vienas asmuo, tad atlyginimą jis turi gauti tik už savo muzikos įrašus arba gyvą kūrinio atlikimą. Žmonėms sunku suprasti, kad mokėti reikia ir už tai, jog autoriaus parašytos dainos skamba kavinėje ar kirpykloje. Mes stengiamės, kad kiekvienas autorius už panaudotą jo kūrinį gautų atitinkamą atlygį“, –  pasakoja LATGA-A generalinis direktorius.

LATGA-A autorinį atlyginimą skirsto remdamasi informacija apie panaudotus kūrinius, kurią  pateikia kūrinių naudotojai – radijas, TV, gyvos muzikos koncertų rengėjai, parduotuvės, kavinės, viešbučiai ir kiti. Autorinis atlyginimas išmokamas autoriams, kurie užregistruoja savo kūrinį LATGA-A, arba muzikos kūrinių leidėjams, kuriems autoriai perduoda išimtines autorines turtines teises.

Autorinis atlyginimas už kūrinių atlikimą per radiją ar televiziją, koncertų metu Lietuvos autoriams paskirstomas ir išmokamas kartą per ketvirtį. Už kūrinių panaudojimą teatro pastatymuose, vizualinių kūrinių panaudojimą lėšos Lietuvos autoriams skirstomos ir išmokamos kiekvieną mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 LATGA
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT