Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 12:36

Pernai fiksuota 243 mln. prisijungimų prie 5G tinklo

5G stotis
123RF.com nuotr. / 5G stotis

Iki 2020 metų pabaigos 52 skirtingose rinkose buvo užfiksuoti 234 milijonai 5G prisijungimų. Tokią išvadą padarė IRT ekspertai, praėjusią savaitę susirinkę „MWC Shanghai 2021“ kongrese – viename didžiausių technologijų renginių pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2020 metų pabaigoje 52 valstybėse buvo pabaigti 135 penktos kartos mobiliojo ryšio projektai, suteikę galimybę 234 milijonams vartotojų prisijungti prie 5G.

Prognozuojama, jog besibaigiant 2021-iesiems 5G ryšys veiks jau 61 valstybėje, o 5G tinklu galės pasinaudoti 538 milijonai asmenų. Atsižvelgdamas į ryšio tiekėjų pradėtą gauti investicijų į 5G grąžą, „Huawei“ vykdantysis direktorius Ryan Ding forume pabrėžė, kad 5G pramonė auga greičiau, nei planuota.

„Per 2020 metus prekyboje esančių 5G įrenginių pasiūla išaugo aštuonis kartus, o jais besinaudojančių asmenų per praėjusius metus padaugėjo 17 kartų – iki 220 milijonų. Tuo metu namų ūkiuose esančių plačiajuosčio interneto prieigos taškų skaičius, lyginant su 2019 metais, pakilo 21 kartą – iki 1,05 milijono“, – kalbėjo R.Ding ir taip pat teigė, kad 2021 metais visi šie skaičiai trigubės.

Per 2020 metus prekyboje esančių 5G įrenginių pasiūla išaugo aštuonis kartus.

Vartotojų kiekio augimas lemia ir 5G telefonų kainų mažėjimą – šiuo metu rinkoje jau yra keletas 5G telefonų, kurie kainuoja mažiau nei 150 eurų. Per ateinančius dvejus metus 5G išmaniųjų ekosistema turėtų tapti tokia pati, kaip ir 4G, tačiau pirmieji 5G įdiegę operatoriai pelną iš to uždirba jau dabar.

Forume buvo akcentuojamas technologijų vaidmuo, siekiant 17 tvaraus vystymosi tikslų, nustatytų Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO).

„Siekiant iki galo suprasti technologijų jėgą ir skatinti tvarų vystymąsi, reikia išspręsti du iššūkius. Pirma, turėtų būti visuotinai sutarta, kad technologijos yra žmogaus progreso varomoji jėga. Antra, visos dedamos pastangos turėtų paversti technologijas efektyviomis bei teikiančiomis naudą visuomenei“, – kalbėjo Catherine Chen, „Huawei“ vyresnioji viceprezidentė ir tarybos narė.

Pavyzdžiui, 5G galimybės kartu su tokiais pažangiais sprendimais kaip dronai, robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, debesija ir didieji duomenys, leidžia panaudoti technologijas daugelio pramonės šakų darbo aplinkos ir saugumo gerinimui. „Huawei“ taip pat tyrinėjo daugybę skaitmeninių technologijų, kurios padeda kovoti su aplinkos tarša ir paverčia ekonomiką draugiškesniu gamtai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulės kolektoriai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulės kolektoriai

„Tai gerai iliustruoja 60 šalių plačiai naudojamas „Huawei Smart PV“ sprendimas, paremtas dirbtiniu intelektu, kuris reikšmingai padidina saulės kolektorių energetinį efektyvumą ir pagerina veikimą. Šios technologijos pritaikymas leido 148 milijonais tonų sumažinti anglies dioksido emisijas, kas prilygsta 200 milijonų medžių pasodinimui.

Vien Etiopijoje padėjome savo klientams įrengti daugiau nei 400 saulės energijos elektrinių, sumažinant anglies dioksido emisijas 2850 tonų“, – sakė Catherine Chen.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT