Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškos interneto parduotuvės pasiruošusios priimti išeivių užsakymus

Žmogus naudojasi išmaniuoju telefonu
123rf nuotr. / Žmogus naudojasi išmaniuoju telefonu
Šaltinis: 15min
0
A A

Prekyba internetu prieššventiniu laikotarpiu JAV viršys apsipirkimus tradicinėse parduotuvėse, prognozuoja IBM analitikai. Tuo tarpu Lietuvoje stimulą elektroninės prekybos augimui gali suteikti mobiliosios piniginės.

Elektroninėms parduotuvėms įdiegus atsiskaitymą mobiliosiomis piniginėmis, atsiranda daugiau galimybių tiek klientams, tiek ir verslui. Sprendimą, bendradarbiaudama su mobiliųjų mokėjimų platformos vystytoja „WoraPay“, sukūrė interneto technologijų startuolis „Opay“.

Dabar atsiskaityti išmaniuoju telefonu galima ne tik degalinėse, restoranuose, arenose, už bilietus, perkant laisvalaikio dovanas ar aukojant, bet ir interneto parduotuvėse.

Ekspertų vertinimu, artėjant Kalėdų laikotarpiui, ši paslauga turėtų būti ypač patraukli išeiviams, norintiems nudžiuginti artimuosius Lietuvoje.

„Šis sprendimas ne tik suteikia daugiau galimybių klientams, bet ir leidžia pritraukti pirkėjus iš užsienio, kurie iki šiol neturėjo galimybės atsiskaityti už pirkinius Lietuvos elektroninėse parduotuvėse“, – pažymi vienas „Opay“ įkūrėjų ir verslo plėtros vadovas Justinas Murauskas.

M-piniginės leidžia klientui apmokėti sąskaitą nuotoliniu būdu, netgi esant ne prie kompiuterio. Išsirinkęs norimą prekę ir apmokėjimo puslapyje pasirinkęs atsiskaitymą m-pinigine, pirkėjas nurodo mokėtojo telefono numerį. Šis mobiliuoju internetu akimirksniu gauna apmokėjimo prašymą, ir, jei jį patvirtina, apmoka sąskaitą.

„Toks atsiskaitymo būdas labai patogus tais atvejais, kai pagrindines šeimos išlaidas apmoka vienas asmuo. Pavyzdžiui, žmona e-prekyvietėje išsirenka žiemines padangas, o už jas m-pinigine atsiskaito vyras – net jei tuo metu išvykęs į komandiruotę“, – pasakoja „WoraPay“ bendrasavininkis A. Bakas.

Mobilieji mokėjimai saugesni tiek jų turėtojams, tiek elektroninėms parduotuvėms, mat dėl papildomos vartotojo autorizacijos reikšmingai sumažėja apgavysčių kiekis.

„Elektroninėje erdvėje mokėti m-pinigine yra netgi saugiau nei kortele. Mokėjimo kortele gali pasinaudoti bet kas – ją pametus, pavogus ar tiesiog nusirašios jos duomenis. Tuo tarpu m-piniginės turi papildomų vartotojo autorizacijos priemonių – telefono numerį ir unikalų identifikacinį numerį, kurie sutikrinami prieš kiekvieną mokėjimą“, – privalumus vardina A. Bakas.

Naujasis sprendimas papildo visą Lietuvoje veikiančią mobiliųjų piniginių ekosistemą. Dabar atsiskaityti išmaniuoju telefonu galima ne tik degalinėse, restoranuose, arenose, už bilietus, perkant laisvalaikio dovanas ar aukojant, bet ir interneto parduotuvėse.

„WoraPay“, kaip ir kitų finansinių institucijų veiklą, prižiūri ir licencijuoja Lietuvos bankas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT