Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 19d. 09:41

Popiežiaus Pranciškaus vizito metu – iššūkis Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams: ar veiks ryšys?

Popiežius susitiko su Italijos jaunimu Romoje Popiežiaus vizitas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus

Lietuvos mobiliojo ryšio tiekėjai vienas per kitą skuba pranešti, kokius specialius pajėgumus ruošia popiežiaus Pranciškaus vizitui.

Daugiausiai pastiprinimų – Kaune

„Tele2“ popiežiaus vizitui iš Latvijos atsivežė papildomą stotį. Operatorius pastebi, kad daugiausiai atnaujinimų prireikė atlikti Kauno mieste.

„Sausakimšos Katedros ar Rotušės aikštės Vilniuje – ne naujiena, kiek ir kurių ryšio stočių talpumą didinti žinome, juk jas pritaikome kiekvienai Naujųjų metų nakčiai ar didesniems čia vykstantiems koncertams. Tačiau svečių priėmimui Kauno Santakos parke, prireikė atskiro pasiruošimo“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Anot jo, šią teritoriją įprastai aptarnauja dvi bazinės stotys, esančios Rotušės aikštėje ir Pilies gatvėje. Tačiau tikintis maždaug 100 tūkst. lankytojų, o tai reiškia ir daug intensyvesnio skambučių bei duomenų perdavimo srauto – abiejų stočių talpa buvo išplėsta dvigubai. Dabar jos veikia 800, 900, 1800, 2100 ir 2600 MHz dažnių juostose.

Be to, dar geresnį ryšį Kaune užtikrins iš Latvijos atvežta papildoma kilnojama bazinė stotis. Ji veiks 1800, 2100 ir 2600 MHz dažnių juostose ir transliuos ryšį 4G ir 3G technologijomis.

Arčiausiai Santakos parko esanti teritorija, kurioje, laikantis sugriežtintų saugumo reikalavimų, operatoriui leista įrengti šią stotį, buvo Užnemunė. Čia įrengtą stotį viso popiežiaus vizito metu prižiūrės „Tele2“ komanda.

Popiežiaus vizito metu rugsėjo 22–23 dienomis operatorius užtikrins, kad skubios pagalbos numeriui 112 kaip įprasta būtų taikomas aukštesnis prioritetas, t y. nepaisant tinklo apkrovos, šie skambučiai iš karto būtų perduodami Bendrojo pagalbos centro operatoriams.

Prieš šį savaitgalį ir „Telia“ ruošiasi didelei mobiliojo tinklo apkrovai ir maksimaliai plečia savo bazinių stočių pajėgumą, o pagrindinėse žmonių susitelkimo vietose stato kilnojamas mobiliojo ryšio antenas.

„Telia“ jungia aukščiausią mobiliojo ryšio tinklo pajėgumo pavarą ir maksimaliam vartotojų skaičiui pritaiko savo bazines stotis Vilniuje ir Kaune. Mobilųjį „Telia“ internetą taip pat naudos kilnojama policijos vadavietė, o „Telia“ 4G tinklu duomenis pareigūnams perduos ir specialios budėtojų automobiliuose įrengtos stebėjimo kameros.

Specialioji „Telia“ ryšio operacija: #PopiežiusLietuvoje

„Didžiuliams renginiams, koncertams ar sporto rungtynėms ruošiamės iš anksto. Tačiau popiežiaus vizitas vyks ne aiškiai apibrėžtoje erdvėje, o apims praktiškai visus Vilniaus ir Kauno miestų centrus. Tai yra papildomas iššūkis, kurį pasitinkame ne tik optimaliausiais tinklo nustatymais, bet ir papildomomis antenomis sostinės Katedros aikštėje bei prie Santakos Kaune“, – sako „Telia“ tinklo vadovas Mindaugas Varanauskas.

Susitikimų su popiežiumi vietose esančiuose žiniasklaidos centruose „Telia“ tieks šviesolaidinį internetą ir belaidį „WiFi“ ryšį, kuris žurnalistams iš Lietuvos ir užsienio užtikrins sklandų Vatikano valstybės vadovo vizito perdavimą.

„Šviesolaidžiu galime kiekvienam prisijungusiam žmogui pasiūlyti kad ir 1 gigabito per sekundę spartą. Tačiau mobilusis ryšys veikia radijo dažniais, kurių ištekliai yra riboti, o jų galimybių ribas nustato technologijos ir fizikos dėsniai. Šį ryšį dalinasi visi prie tinklo prisijungę vartotojai, taigi natūralu, kad išaugus aktyvių naudotojų skaičiui jis sulėtėja ar gali pasitaikyti laikinų sutrikimų. Tokiais atvejais geriausias patarimas – luktelėti kelias minutes“, – sako M. Varanauskas.

Jis priduria, kad bet kokiu atveju didžiausias prioritetas tinkle visada skiriamas pagalbos skambučiams, todėl numeriu 112 bus galima paskambinti visada. Esant didelei tinklo apkrovai taip pat geriau skambinti, o ne, pavyzdžiui, bendravimui naudoti mobiliuosius duomenis, nes balso perdavimui tinkle taip pat suteikiamas prioritetas.

Tačiau jau yra technologija, kuriai nebaisios tinklo grūstys. Su „VoLTE“ išsiskirti minioje padės 4G ryšys, kurį palaiko dauguma išmaniųjų telefonų, naudojamas duomenų perdavimui, o prieš keletą metų „Telia“ tinkle įdiegta „VoLTE“ technologija 4G tinklais perduoda ir balso skambučius. Be kitų „VoLTE“ privalumų, tokių kaip geresnė balso kokybė ar galimybė naudotis internetu kalbant telefonu, viena iš svarbiausių yra tai, kad ji leidžia skambinti bei išvengti trikdžių net ir sausakimšose žmonių susibūrimo vietose. „VoLTE“ technologiją „Telia“ tinkle turi beveik visi nauji „Android“ operacinę sistemą naudojantys išmanieji telefonai.

Kilnojamąją stotį atgabens ir „Bitė“

„Bitė“ daugelyje svarbiausių ir didžiausių Lietuvoje vykstančių renginių įrengia mobiliąją bazinę stotį, kuri padeda aptarnauti ženkliai išaugusį skambučių srautą, taip pat padidina interneto kanalo pralaidumą lyginant su įprastu toje vietovėje. Popiežiaus vizitas Lietuvoje neabejotinai bus vienas gausiausiai lankomų renginių šiemet. Todėl, be abejo, mobiliąją bazinę stotį įrengsime ir netoli Santakos parko, kuri leis ten apsilankysiantiems „Bitės“ klientams pasidalinti savo įspūdžiais ir nuotraukomis su bičiuliais ar artimaisiais. Kauno Santakos parkas yra miesto širdyje, „Bitės“ ryšys šioje vietoje ir taip yra stiprus, o papildoma mobilioji bazinė stotis klientams leis naudotis mūsų paslaugomis net ir ženkliai išaugus klientų srautui", – informavo įmonės atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT