Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzija stoja į kovą su interneto piratais

Bučinių nuotraukas mergina deda į internetą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuteris.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijoje nuo sausio 1-osios įsigalioja naujas įstatymas, nukreiptas prieš interneto piratus. Jame numatoma kelis kartus įspėti vartotojus, kurie nelegaliai siunčiasi autorių teisių ginamus kūrinius, o vėliau – juos bausti.

Įstatymas tiek parlamente, tiek už jo sienų sulaukė didelio pasipriešinimo dėl to, kad juo įvedami nauji ribojimai interneto vartotojams. Tačiau galiausiai parlamentas įstatymą priėmė, jį parėmė ne tik autorių teisių gynėjai, bet ir prezidentas Nicolas Sarkozy, pranešė BBC.

Įstatyme numatoma, jog interneto piratams pirmiausia bus atsiunčiamas el. laiškas su įspėjimu. Jei vartotojas toliau „pirataus“, bus siunčiamas laiškas jo namų adresu, o jei ir vėliau pažeidimai kartosis, jam teks stoti prieš teisėją. Numatoma, kad interneto piratai galės būti baudžiami pinigine bauda arba interneto prieigos nutraukimu.

Mūsų manymu, po pirmojo įspėjimo maždaug du trečdaliai žmonių nutrauks savo nelegalią veiklą internete, – sakė M.Thiolliere.Kūrybos ir interneto įstatyme taip pat numatyta įsteigti naują valstybinę agentūrą, kuri kuruos šią veiklą. Agentūra sutrumpintai vadinsis „Hadopi“.

Įstatymo šalininkai įsitikinę, kad šis modelis smarkiai sumažins piratavimą internete ir ragina tokį įstatymą priimti ir kitas šalis.

Prancūzijos senatorius ir naujosios agentūros narys Michelis Thiolliere teigia, jog šis įstatymas padės žmonėms suvokti, kad ne viskas, ką galima rasti internete, yra nemokama, o piratavimas žlugdo pramogų verslą.

„Internetas yra nuostabi erdvė, tačiau jam reikia taisyklių, jei norime ir toliau žiūrėti filmus, klausytis muzikos ar žaisti kompiuterinius žaidimus. Mūsų manymu, po pirmojo įspėjimo maždaug du trečdaliai žmonių nutrauks savo nelegalią veiklą internete, po antrojo raštiško įspėjimo tai padarys daugiau nei 95 proc.“, – sakė M.Thiolliere.

Oponentai teigia, kad įstatymas yra per griežtas, tačiau nepaisant to gudresni interneto vartotojai sugebės jį „apeiti“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT