Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 29d. 00:15

Prezi.com: naujas žvilgsnis į prezentacijas „debesyse“

Kompiuterio klaviatūra
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuterio klaviatūra

Nei konferencijose, nei susitikimuose, nei mokslo metais neapsieinama be vieno dalyko – prezentacijų.

Jos, paruoštos „Microsoft PowerPoint“ ar „OpenOffice Presentation“ programomis, yra nuobodžios. Todėl kartais susimąstau, ar skaidrių medžiaga netrukdo pranešėjui kalbėti.

Turbūt net neverta minėti, kad mūsų kūrybinė laisvė yra visiškai suvaržyta: tas pats modelis, tie patys fonai, tos pačios struktūros... O gal galima kitaip?

Apie Prezi.com

Apie Prezi.com išgirdau konferencijoje „Login 2011“. Tuomet mane sužavėjo įdomi ir nepaprasta galimybė kurti prezentaciją. Tai tiesiog „nušlavė“ visus anksčiau matytus pranešimų pristatymus.

Tradicinės skaidrės labiau primena popierinį pranešimo variantą: ant daug skirtingų lapų surašyti svarbiausi faktai ir surišti į vieną krūvą.

Prezi.com – tai naujas, intuityvesnis ir žaismingesnis būdas kurti bei rodyti prezentacijas. Tai lyg apskritimų, linijų ir judesio „šou“, kuris leidžia dar labiau pabrėžti tai, ką norime pasakyti.

Paprasta ir intuityvu

Užteko pusvalandžio, kad sukurčiau savo pirmąją prezentaciją. Vos užsiregistravęs tinklalapyje Prezi.com neturėjau klausimų, nuo ko pradėti. Peržiūrėjau vaizdinę medžiagą, sužaidžiau trumpą mokomąjį žaidimą (jį siūloma sužaisti, kai pradedama kurti pirmoji prezentacija), kaip reikia sudėti elementus bei pradėjau kurti. Tiesa, galima rasti pamokų, kaip kurti prezentacijas, ir lietuvių kalba (pirma ir antra dalys).

Nors langas buvo mažame (dešimties colių įstrižainės) ekrane, tačiau visi svarbiausi kūrimo įrankiai į jį tilpo. Nėra jokių išsiskleidžiančių langų, kuriuose turi ieškoti paslėptų nustatymų, viskas tiesiog intuityvu.

Atrodė, kad akimirksniu tapau prezentacijų kūrimo asu. Drąsiai galiu teigti, kad anksčiau niekada nekūręs prezentacijų žmogus greičiau išmoktų dirbti su Prezi.com nei tradicinėmis priemonėmis.

Kūrybinė laisvė

Gerą pranešimą gali apkartinti neskoninga skaidrių medžiaga. Tačiau Prezi.com leidžia žmogui pačiam įsijausti į kūrėjo vaidmenį, pradedant nuo spalvų ir baigiant formomis ar skirtingais perėjimais nuo vieno elemento prie kito.

Dar vienas didelis privalumas – interaktyviai galima valdyti skaidrių medžiagą realiu laiku. Leidžiama grįžti prie didelio prezentacijos plano tiesiog pasukant pelės ratuką ir sugrįžtama prie tam tikro elemento ar jų grupės pelės spragtelėjimu.

Prezentacijas rodyti galima „iPad“ planšetiniuose kompiuteriuose. O valdymas turėtų būti dar patogesnis.

„Debesuotumas“

Kaip susiję Prezi.com ir „debesys“? Ogi visa Prezi.com sistema – kūrimas, saugojimas ir peržiūra, yra pagrįsta debesų kompiuterija.

Taigi paruošti prezentaciją ar ją rodyti užtenka interneto ryšio ir naršyklės. Jos tiesiog yra Prezi.com sistemoje – taigi vartotojas naudojasi „SaaS“ tipo paslauga. Tačiau prezentacijas galima atsisiųsti ir PDF formatu, bet prarandamas Prezi.com dinamiškumas.

Dalinuosi savo pirmąja Prezi.com prezentacija:

 

Tinklaraštis „įDebesis“
Temos: 1 Prezentacija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT