Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 15d. 14:02

Privalomai registruoti išankstinio mokėjimo SIM kortelių kol kas nereikės

Įvykio vieta
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Telefonas

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui atsisakyti privalomai registruoti visas išankstinio apmokėjimo SIM korteles.

„Įvertinus visus už ir prieš, šiame etape nuspręsta atsisakyti išankstinio mokėjimo SIM kortelių registracijos, kaip priemonės nusikalstamų veikų prevencijai ir tyrimui. Ją keičiame alternatyvių šiuolaikiškų priemonių, kurios leistų efektyvinti nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimą, paketu. Siūlomos priemonės, grindžiamos IMEI blokavimu“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

VRM taip pat siūlo tikslinti duomenų, reikalingų įrenginio vietai nustatyti, apimtis.

„Aktualiu išlieka klausimas dėl duomenų, reikalingų įrenginio vietai nustatyti, saugojimo termino“, – teigia VRM.

Ministerija siūlo standartinį 6 mėnesių duomenų saugojimo terminą, tačiau judriojo ryšio operatorių atstovai esą norėtų terminą sutrumpinti iki 15 dienų.

Vyriausybės sprendimu paliktas 6 mėnesių terminas, kurį dar turės patvirtinti Seimas.

VRM iš pradžių norėjo įvesti privalomą SIM kortelių registravimą, galintį padėti kovoti su nusikalstamumu, tačiau tam pasipriešino dalis mobiliojo ryšio operatorių.

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė jau buvo pateikusi Seimui pataisas dėl SIM kortelių registravimo, tačiau gegužę Seimo Ekonomikos komitetas padarė pertrauką ir paprašė papildomo Vyriausybės pagrindimo.

Šiuo metu operatoriai registruoja tik fiksuoto ar mobiliojo ryšio abonentų duomenis.

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Bitė Lietuva“ atstovas spaudai Antanas Bubnelis teigia, kad tokia priemonė – telefonų blokavimas pagal IMEI – pareigūnų prašymu būdavo taikoma ir anksčiau, tačiau tokių prašymų nebuvo labai daug. Tikimasi, kad dabar bendradarbiavimas tarp policijos ir ryšio operatorių saugant visuomenę nuo elektroninių sukčių bus labiau formalizuotas ir efektyvesnis.

„Tele2“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Andrius Baranauskas paaiškino, kad IMEI kodą blokavus visiems trims Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams, telefonu nebūtų įmanoma pasinaudoti nepriklausomai nuo to, kokio operatoriaus, Lietuvos ar užsienio, paslaugomis naudojamasi – pagal šį kodą įrenginį atpažįsta bazinės ryšio stotys ir tada, kai telefonas veikia tarptinklinio ryšio režimu

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT