Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 13d. 11:27

Programėlė „Chirp“ leidžia persiųsti duomenis į kitą telefoną naudodama vien tik garsą

Aplikacija „Chirp“
Youtube stopkadras / Aplikacija „Chirp“

Londone įsikūrusi technologijų bendrovė „Chirp“, kuri leidžia perduoti duomenis naudojant tik garsinius klipus, antradienį pranešė, kad atveria savo platformą vystytojams ir įdiegė keletą atnaujinimų.

„Android“ ir „iOS“ platformose veikianti aplikacija „Chirp“ technologijų pasaulyje sumirgėjo 2012 m., kaip egzotiška duomenų perdavimo technologija, kuri naudoja specialų „skaitmeninį čiulbėjimą“, o jį identifikuoti gali kituose įrenginiuose veikianti „Chirp“ aplikacija.

„Chirp“ nereikalauja, kad prietaisai vienas su kitu susijungtų ir tai yra itin greitas duomenų perdavimo būdas.

Tereikia pasirinkti suderinamą bylą iš savo telefono, paspausti „chirp“ mygtuką ir kiti įrenginiai gali pasiekti duomenis.

Kiekvienas „čiulbėjimas“ tęsiasi keletą sekundžių, o duomenis gaunantis prietaisas „klausosi“ tam tikrame diapazone skambančių, tam tikra tvarka išdėstytų ir nustatytu greičiu skambančių garsų.

Tiesa, yra ir kitų duomenų perdavimo būdų realiu laiku dalintis duomenimis, tačiau, skirtingai nei siunčiant duomenis Bluetooth ryšiu, „Chirp“ nereikalauja, kad prietaisai vienas su kitu susijungtų ir tai yra itin greitas duomenų perdavimo būdas.

Kitais žodžiais tariant, naudojant „Chirp“ duomenimis keičiamasi ne tiesiogiai tarp vartotojų (Peer to Peer). Programėlė tik sugeneruoja nuorodą, kurią galima pasiekti, nors gavėjas ją gauna iškart.

Antradienį paleidus programinės įrangos vystymo paketą „Chirp“ tapo atvira platforma vystytojams, o programėlės kūrėjai išleido ir atnaujinimą „iOS“ versijai, taigi dabar galima dalintis ir vaizdo įrašais.

Kitą savaitę „Chirp“ išmėgins „Chrome“ plėtinį, kuris leis duomenis siųsti ir iš asmeninių kompiuterių.

„Chirp“ aplikacija yra efektyvus būdas dalintis duomenimis su skirtingais žmonėmis tuo pat metu – kol jų išmanūs telefonai yra tame pačiame garso diapazone kaip ir siuntėjo. Tai reiškia, kad šią technologiją transliacijoms galėtų naudoti TV ir radijo stotys ir akimirksniu milijonams žmonių persiųsti informaciją.

„Chirp“ technologija turi daug potencialo, tačiau atsižvelgiant į tai, kad ji buvo pristatyta prieš trejus metus, tai šiek tiek nuvilia. Kol kas galimų bylų skaičius, kuriomis galima keistis išmaniaisiais telefonais, yra ribotas.

„Chirp“ kūrėjai technologijos vystymui pinigų tolesniam vystymui ėmė prašyti minios finansavimo platformoje „Crowdcube“, kur jau surinko pusę reikiamos sumos iš prašytų 630 tūkst. dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT