Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Programėlė „Grūdų rinka“ padės ūkininkams sekti grūdų kainas

„Grūdų rinka“
„Grūdų rinka“ nuotr. / „Grūdų rinka“
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šiol įvairias grūdų kultūras auginantys ūkininkai savo išmaniajame telefone nemokamai galės sekti grūdų kainų svyravimus. Telefone įdiegta „Grūdų rinka“ rodys, kuri grūdus superkanti kompanija siūlo didžiausią kainą rinkoje. Programėlė automatiškai nustatys ūkininko buvimo vietą ir nurodys atstumą iki artimiausio tos bendrovės elevatoriaus ar grūdų supirkimo punkto, praneša programėlės kūrėjai.

„Tai patogus įrankis ūkininkams vienoje vietoje (platformoje) surasti Lietuvos grūdų rinkos supirkimo kainas, stebėti kaip jos keičiasi, pasirinkti patogiausią laiką ir vietą grūdų pardavimui. Net ir dirbant savo laukuose grūdų augintojai galės sudaryti naudingiausius sandorius,“ – sako programėlės idėjos autorė Aida Papšė. 

Rinkoje yra nemažai grūdų supirkimo kompanijų, siūlančių skirtingas kainas, kurios nuolat kinta. Net ir nežymus kainų skirtumas ūkininkui gali būti labai svarbus, apsisprendžiant kam parduoti savo užaugintus grūdus. Ūkininkui nereikės ieškoti supirkėjų kontaktų – jie čia pat programėlėje. Susisiekus su grūdus superkančia bendrove, galima pasiteirauti, ar kompanija pati paims grūdus, ar reikės pristatyti į elevatorių ir taip sutarti kitus sandorio niuansus.

„Grūdų rinka“ leidžia pasirinkti dominančią grūdų rūšį (kviečiai, miežiai, rapsai, rugiai, kvietrugiai), išrūšiuoja pagal kainą bei atstumą iki artimiausio grūdų pridavimo punkto. Jeigu ūkininkas nuolat bendradarbiauja su viena bendrove, dabar rūšiuodamas pagal kompanijos pavadinimą, jis turės galimybę matyti kitų bendrovių kainų pasiūlymus. 

Kol kas programėle gali naudotis tik turintys išmaniuosius telefonus su „Android“ operacine sistema.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT