Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 spalio 30d. 17:23

Pusantrų metų trukęs dantų tiesinimo procesas – keliasdešimties sekundžių filmuke

Išmaniojo danties prototipas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išmaniojo danties prototipas (asociatyvi nuotr.)

Dantų kabės paaugliams ir jaunuoliams – nemalonus ir skausmingas įrenginys burnoje. Vis dėlto jo poveikis, kaip galima įsitikinti šioje 49 sekundžių trukmės medžiagoje, yra stulbinamas – klaikiausiai išsiklaipiusius dantis paverčiantis kerinčia šypsena. Iš atskirų fragmentų sumontuotoje vaizdo medžiagoje demonstruojama, kaip 11 metų mergaitei kreivi dantys paverčiami tobulai tiesiais vos per 18 mėnesių.

Vaizdo medžiagoje matyti, kaip laikui bėgant per aukštai išdygę iltiniai dantys sugrąžinami žemyn, į savo poziciją. Dantis kabės ne tik pastumia ar nuleidžia žemyn, bet ir sukioja – laikrodžio rodyklės arba priešinga jai kryptimi. Siužeto herojės dantis koregavo Dr. Thomas Rocke'as iš Indianos.

Žmonės kabes nešioja ne tik norėdami estetiškai atrodyti, bet ir dėl fiziologinių priežasčių, mat kabės koreguoja ir dantų sąkandį. 

Žmonės kabes nešioja ne tik norėdami estetiškai atrodyti, bet ir dėl fiziologinių priežasčių, mat kabės koreguoja ir dantų sąkandį. Kabių vielutės dantų pozicijas išjudina juos spausdamos. Spaudimo intensyvumas reguliuojamas vidutiniškai kas mėnesį.

Beje, dantų tiesinimo procedūros atliekamos nuo žilos senovės. Apie dantų tiesinimo galimybes svarstė dar Aristotelis. O archeologai yra radę mumijų, kurių dantys buvo sujuostos metalinėmis juostelėmis. Kartais dantų tiesinimo priemonės būdavo gaminamos iš gyvūnų žarnų. O vienoje senovės romėnų kavapietėje buvo rasti palaikai su kabėmis iš paauksuotos vielos.

1728 m. modernios ortodontikos tėvu laikomas prancūzų dantų specialistas Pierre'as Fauchardas parašė knygą apie dantų tiesinimo metodus. Jis dantis tiesindavo pasagos formos priemonėmis, pagamintomis iš geležies.

XIX a. ortodontų amatas buvo pripažintas medicinos šaka, buvo išrasta naujų tokio gydymo metodų ir priemonių.

Technologijos.lt
Temos: 1 Dantys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT