Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 12d. 13:34

„Qualcomm“: „iPhone“ naujovėmis visada atsilieka nuo „Android“ įrenginių

„Qualcomm Snapdragon“ procesorius
Kadras iš „YouTube“ / „Qualcomm Snapdragon“ procesorius

Platformų mobiliesiems įrenginiams kūrėjai „Qualcomm“ savo oficialiame tinklaraštyje patalpino savimylišką įrašą, kuriame giria savo įmonę ir partnerius - „Android“ įrenginių gamintojus – už tai, kad jie pirmieji pasauliui pasiūlė belaidį įrenginių įkrovimą, dviejų kamerų sistemas, OLED technologijos ekranus, berėmius ekranus ir daug kitų šiuolaikiškų telefonų bruožų, rašo „The Verge“.

Jeigu stebėjote į spaudą nutekančią informaciją apie tai, kokios bus šiandien oficialiai pristatysimų „iPhone“ telefonų savybės, tikriausiai žinote, kad būtent tos „Qualcomm“ išvardintos ir „Android“ įrenginių vartotojų jau nebestebinančios savybės atkeliaus ir į „Apple“ gaminius (na, tiesa, dviguba kamera nebebus naujovė ir kai kuriems „iPhone“ gerbėjams).

„Apple“ ir „Qualcomm“ santykiai šiuo metu yra ne patys geriausi – tarp dviejų įmonių užviręs teisinis karas dėl patentuose aprašytų technologijų licencijavimo. Tad šios pagyros „Android“ įrenginiams (ir dar kuriuo metu – likus dienai iki naujųjų „iPhone“ pristatymo!) veikiausiai nėra atsitiktinės, ką tik spontaniškai šovusios „Qualcomm“ ryšių su visuomene specialistams į galvą.

Bendrovės nuotr./„Qualcomm“ sudarytas „pirmųjų“ išmaniųjų su tam tikromis technologinėmis naujovėmis sąrašas
Bendrovės nuotr./„Qualcomm“ sudarytas „pirmųjų“ išmaniųjų su tam tikromis technologinėmis naujovėmis sąrašas

Tiesa, „Qualcomm“ nė vienu žodžiu neužsiminė, kad jų pasigyrimas, atsiduodantis kandumu, yra nukreiptas prieš „Apple“ – sakinys, kuriame artimiausiai užsimenama apie „iPhone“ gamintojus, išvertus į lietuvių kalbą, skamba taip:

„Qualcomm“ išradimai tapo pamatu daugybei technologijų ir patirčių, kurias šiandien vertiname savo išmaniuosiuose telefonuose – „Android“ ir kitose platformose.

Tinklaraščio įraše „Qualcomm“ pelnytai įvardina bendrovę „Xiaomi“ ir jų telefoną „Mi Mix“ kaip pirmą gaminį, nuo kurio prasidėjo praktiškai berėmių telefonų ekranų mada, vėliau įtvirtinta „Samsung Galaxy S8“/„Note 8“ bei „LG G6“/V30 aparatuose. „Qualcomm“ taip pat giria „Galaxy S8“ už pirmą pasaulyje akies rainelės skenerį telefone. Tiesa, vertinant formaliai dėl to labiau vertėjo paminėti iš rinkos atšauktą „Note 7“ telefoną.

Tinklaraščio įraše „Qualcomm“ tikina, kad jų sudarytas technologijų, kurios pirmos atsirado „Android“ aparatuose, sąrašas yra „toli gražu ne pilnas“, o atidžiau panagrinėjus jis tikrai nėra nepriekaištingas. Pavyzdžiui, „LG V30“ įvardinamas kaip pirmas telefonas su „Bluetooth 5“ technologija, nors „Galaxy S8“ buvo pirmesnis. Be to, „Samsung“ tikriausiai turėtų ką pasakyti apie „Qualcomm“ sprendimą nurodyti „LG G Flex 2“ kaip pirmą telefoną, kurio ekranas pagamintas pagal OLED technologiją. Kažkodėl „Qualcomm“ mano, kad pirmas aparatas su dviguba kamera buvo „HTC One M7“, nors tai ne visai tiesa. Na, ir apskritai sunku suprasti sprendimą kaip technologijos pionierių į sąrašą įtraukti nekomercinį etaloną – „Qualcomm Reference Design Handset“. Bet savo tinklaraštyje „Qualcomm“ gali rašyti tai, ko patys nori...

Nepaisant kritikos tikslumui, sunku nepripažinti bendro „Qualcomm“ išsakomo teiginio. Taip, „Android“ įrenginiuose šios technologijos dažniausiai pasirodo pirmos. Tipinis „Apple“ atsakas šiuo atveju turėtų būti toks, kad jie nesiekia būti pirmaisiais, ką nors padariusiais – jie vartotojams kokį nors funkcionalumą pateikia tik tada, kai jis jau atitinka įmonės vidinius kokybės standartus.

Tinklaraščio įrašas baigiamas sakiniu, kuris gali būti vertinamas arba kaip dar vienas bandymas įgelti „Apple“, arba kaip sveikas priminimas, kad šiandienos išmaniųjų telefonų pasaulis yra labai konkurencingas:

„Skiriame daug pastangų išrasti ir kitus pirmus pasaulyje pasirodysiančius dalykus, bendradarbiaujame su partneriais visoje mūsų pramonės šakoje, kad šie dalykai patektų į jūsų rankas, ant riešų ar į lęšius. Sveikiname naują mobiliųjų įrenginių startuolių ir inovatorių kartą, konkuruojančią siekiant vartotojams pasiūlyti naują pasaulinės klasės „Android“ įrenginių kartą. Kaip ir anksčiau, jie nuklos kelią sekantiems iš paskos“.

Jau šiandien vakare, po „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ir „iPhone X“ pristatymo, žinosime, ar „Qualcomm“ vis dar galės girtis, kad visos funkcijos pirmiausiai atsiranda „Android“ įrenginiuose – pristatymo transliaciją galima bus stebėti nuo 20:00 Lietuvos laiku.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT