Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Robotikos mokykla moderniomis technologijomis neregiams rodys Lietuvą, pasaulį ir įžymybes

Neregys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Neregys
Šaltinis: 15min
0
A A

VšĮ „Robotikos mokykla“ Vilniuje renka grupę savanorių, nuo gruodžio 8-osios kursiančią objektus, kuriuos iki šiol neregiai galėjo tik įsivaizduoti. Darbai bus gaminami moderniais 3D spausdintuvais, o savanorių sukurtų objektų parodos vyks visoje Lietuvoje.

Projektu „Pamatykime vieni kitus“ siekiama supažindinti neregius su pasaulio, kuriame gyvename, įvairove, kartu pamatyti, kaip būdami skirtingi esame labai panašūs. Susitikimų metu neregiai žaidimais pademonstruos, ką reiškia gyvenimas tamsoje. Tikimasi, kad projekto patirtis įkvėps kuriančius žmones ir projektui pasibaigus kurti taip, kad džiaugtis galėtumėme visi, ne tik sveikiausi. Tikimasi, kad kartu gims idėjų, kaip paprastai galime padaryti gyvenimą visiems draugiškesnį, malonesnį ir patogesnį.

Projekto diskusijų rezultatus planuojama spausdinti trimačiais spausdintuvais, todėl dalyvių kūrybinė laisvė bus beveik neribojama gamybos galimybių.

Iniciatyvinės grupės narė, nuo gimimo nematanti Vaida Butautaitė džiaugėsi, kad technologijos jai leido pirmą kartą susipažinti su Vilniaus Katedra, žmogaus žandikaulio struktūra. Ji labai laukia, kada galės patirti, kaip atrodo Televizijos bokštas, jos lankomi universitetai. Projekto metu galėsime net nuskenuoti garsias asmenybes, politikus ir supažindinti su jų atvaizdais neregius.

„Susipažinęs su matyti negalinčia Vaida pamačiau, kiek daug galime padėti žmonėms, kurie tokie patys kaip mes, tik negalėdami matyti sunkiau orientuojasi, gauna mažiau informacijos“, – teigia iniciatyvinės grupės narys Paulius Briedis, patentuojantis neregiams galbūt padėsiantį prietaisą. Tokia idėja kilo pamačius, kad visos priemonės jau sukurtos, reikia tik jas surinkti į vieną prietaisą.

„Jūsų darbai keliaus po Lietuvos miestus ir miestelius, juos galės palytėti neregiai. Tada jie galės kur kas geriau suvokti reginčių žmonių pasaulį. O jūs galėsite pabandyti pajausti jums dar nepažįstamą neregių pasaulį. Lauksime jūsų registracijos ar klausimų bei laiškų. Kiekvienas geras darbas apvainikuojamas rezultatais, o rezultatai visada lieka pastebėti, Pabandykime įsivaizduoti, kaip bus gera pamatyti šypsenas neregių veiduose ir išgirsti nuoširdų „ačiū“, kad padėjote pažinti savo pasaulio paslaptis“, – kviečia Vaida.

Projektas kuriamas padedant ES programai Veiklus jaunimas, prisideda Vilniaus verslo kolegijos studentai ir akademinė bendruomenė.

Savanoriai registruotis gali susisiekę su VšĮ „Robotikos mokykla“ arba tiesioginiu adresu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT