Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 10:42

RRT nustatė naujas „priemokų lubas“ už tarptinklinio ryšio paslaugas

Tarptinklinis ryšys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tarptinklinis ryšys

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) praneša, kad nuo 2019 m. birželio 15 d. Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų vartotojai, keliaudami po Europos Sąjungos (ES) valstybes, tarptinklinio ryšio paslaugomis naudosis dar pigiau.

RRT, gavusi UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Tele2“ ir UAB „Teledema“ prašymus bei vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2015/2120 6c straipsnio nuostatomis, įvertino paslaugų teikėjų pateiktus skaičiavimus ir iš naujo nustatė didžiausius leistinus mokesčius (t. y. didžiausias leistinas priemokas prie nacionalinių ryšio paslaugų tarifų), jų paslaugų vartotojams keliaujant ES. Šios mokesčių „lubos“ galios nuo 2019 m. birželio 15 d. iki 2020 m. birželio 14 d. AB „Telia Lietuva“ į RRT dėl leidimo taikyti papildomus mokesčius keliaujantiems paslaugų vartotojams naujajam laikotarpiui nesikreipė.

Lietuvos operatoriams UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Tele2“ ir UAB „Teledema“ leista taikyti tik tokio dydžio tarptinklinio ryšio mokesčius, kokių reikia jų patiriamiems nuostoliams kompensuoti, siekiant užtikrinti nacionalinių kainų stabilumą. Ar juos taikyti, ir kokio dydžio, operatoriai spręs patys, tačiau jie negalės viršyti RRT nustatytos ribos.

Mažėjant tarptautinio tarptinklinio ryšio mokesčiams, Lietuvoje toliau artėjama prie pagrindinio Reglamento tikslo – suteikti keliaujantiems europiečiams galimybę visoje ES naudotis judriojo ryšio paslaugomis tokiomis pat sąlygomis, kaip ir savo šalyje (angl. roam-like-at-home), bet tuo pačiu – užtikrinti šalies viduje teikiamų elektroninių ryšių paslaugų kainų stabilumą.

RRT atstovė spaudai Rasa Karalienė 15min nurodė, kad priemokų mažėjimą lėmė kompleksinės priežastys: „Tai ir augantys srautai, ir didėjančios pajamos. Priemokų „lubos“ keitėsi ir dėl operatorių apskaičiuotų neigiamų maržų iš tarptinklinio ryšio paslaugos teikimo. Kadangi paslaugos vartojimas auga, operatorių nuostoliai irgi mažėja, tačiau jie išlieka ir tai lemia priemokos mažėjimą. Papildomos priemokos galimos, kol neigiama marža yra 3 proc. Pareiškėjas negali padengti reguliuojamų mažmeninių tarptinklinio ryšio paslaugų teikimo sąnaudų ir tai pakenktų savojoje šalyje imamų mokesčių modelio tvarumui, tik tuo atveju, kai pareiškėjo grynoji neigiama mažmeninių tarptinklinio ryšio paslaugų marža sudaro ne mažiau kaip 3 proc. jo judriojo ryšio paslaugų maržos. Kiekviena valstybė sprendžia individualiai, ar operatoriams galima papildoma priemoka, ar ne“.

„Telia“ prašymo nustatyti jiems skirtas priemokų lubas net neteikė

Ryšio operatoriaus „Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis nurodė, kad jo įmonė RRT net neteikė prašymo nustatyti jų papildomo tarptinklinio mokesčio ribas, nes jau dabar dauguma šios bendrovės klientų naudojasi „europiniais“ planais.

„Esame vieninteliai Lietuvos rinkoje, kurie savo klientams nuo birželio 15 dienos nebetaikysime jokių papildomų priemokų keliaujant ES/EEE šalyse. O tai ir yra vienas pagrindinių šio reguliavimo tikslų, kad į Europą išvykę žmonės galėtų skambinti ir naršyti tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip namuose. Jau prieš dvejus metus „Telia“ pirmoji iš šalies operatorių pasiūlė planus, kuriais suteikėme daugiau laisvės savo klientams ir neapmokestinome jų papildomomis priemokomis. Šiuo metu didžioji dalis mūsų klientų jau naudojasi šiais planais. Geriausios sąlygos klientams naudotis mobiliuoju ryšiu Lietuvoje ir už jos ribų yra vienas iš mūsų strateginių tikslų“, – komentare 15min rašė A.Stasiulaitis.

Nuo 2019 m. birželio 15 d. iki 2020 m. birželio 15 d. maksimalus papildomas mažmeninis tarptinklinio ryšio mokestis.

Nuo 2019-06-15 iki 2020-06-14

Leistini maksimalūs papildomi mažmeniniai tarptinklinio ryšio mokesčiai*

UAB „Bitė Lietuva“

UAB „Tele2“

Teledema

AB „Telia Lietuva“

Skambučiai – skambinti

Netaikoma

0,4 ct/min.

Mažėja** – 20 proc.

0,5 ct/min. Mažėja** – 71 proc.

Netaikoma***

Skambučiai – atsiliepti

Netaikoma

0,4 ct/min.

Mažėja** – 20 proc.

0,5 ct/min. Mažėja** – 45 proc.

Netaikoma***

SMS

Netaikoma

Netaikoma

Netaikoma

Netaikoma***

Duomenų perdavimas

1,03 Eur/GB

Mažėja** – 57 proc.

0,82 Eur/GB

Mažėja** – 27 proc.

1,95 Eur/GB. Mažėja** – 43 proc.

Netaikoma***

Pastabos. Kainos pateikiamos be PVM.
* Šie leistini maksimalūs papildomi tarptinklinio ryšio mokesčiai buvo patvirtinti RRT, atsižvelgiant į prašymuose operatorių nurodytas paslaugų teikimo sąlygas, kurios buvo taikomos galimiems nuostoliams apskaičiuoti. Keičiantis šioms sąlygoms, RRT turi teisę pareikalauti operatorių perskaičiuoti taikytinus papildomus leistinas priemokas arba nutraukti jų taikymą.
** Pokytis, lyginant su maksimaliais leistinais papildomais tarptinklinio ryšio mokesčiais, kurie galėto būti taikomi nuo 2018-06-15 iki 2019-06-14.
*** Laikotarpiu nuo 2019-06-15 iki 2020-06-14 AB „Telia Lietuva“ papildomi leistini tarptinklinio ryšio mokesčiai nebebus taikomi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT