Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos armijoje uždrausta naudotis „iPhone“ telefonais

Šauktinių išlydėjimo ceremonija Čečėnijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Šauktinių išlydėjimo ceremonija Čečėnijoje (Asociatyvi nuotr.)
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovės „Apple“ išmanieji telefonai neoficialiai buvo uždrausti Rusijos armijoje – Rusijos Gynybos ministerija tarnauti atvykstančius naujokus įspėjo, kad šie gali rinktis bet kokius išmaniuosius telefonus, išskyrus „iPhone“. Pasak Rusijos kariuomenės atstovų, uždraudus naudoti „iPhone“ bus apsisaugota nuo galimo šnipinėjimo iš JAV.

„Su „iPhone“ galima stebėti viską: ką kareiviai kalba, ką jie fotografuoja, kokią informaciją perduoda, kur jie yra ir netgi ką veikia – taip draudimą komentavo Rusijos Gynybos ministerijos karštosios linijos atstovas.

Pasak ekspertų, baiminamasi, kad „Apple“ telefonai leistų susekti šauktinių, o kartu ir visų Rusijos karinių dalinių judėjimo kryptis.

Į armiją atvykę tarnauti naujokai patvirtino, kad apribojimai jau įsigalioję, tačiau oficialių dokumentų, kurie draustų naudotis „iPhone“, nėra.

Netikėtai į Rusijos gynybos ministerijos pusę stojo ir saugumo ekspertai – jų supratimu, telefonų draudimas yra pateisinamas.

„Prielaidos, kad „Apple“ aktyviai bendradarbiauja su JAV Gynybos departamentu, yra pagrįstos, – sakė „Mobile Research Group“ vyriausiasis analitikas Eldaras Murtazinas. – Šifravimo sistemos, pavyzdžiui, tos, kurias naudoja „Apple“, yra gaminamos tų, kas dirba su JAV Gynybos ministerija.“

Kito eksperto Michailo Romanovo teigimu, „iPhone“ turi kur kas daugiau nežinomų ir paslėptų funkcijų, nei „Android“ operacine sistema veikiantys įrenginiai.

„Jau penktos kartos „iPhone“ pasirodė procesorius M7, kuris renka duomenis apie įrenginio judėjimą erdvėje – tokių funkcijų „Android“ telefonuose dar neteko matyti“, – kalbėjo jis.

Pasak ekspertų, baiminamasi, kad „Apple“ telefonai leistų susekti šauktinių, o kartu ir visų karinių dalinių judėjimo kryptis.

Prieš kurį laiką, kai „Apple“ vadovas Timas Cookas viešai paskelbė esąs homoseksualus, viena Rusijos IT bendrovė nutarė nugriauti Steve'ui Jobsui pastatytą paminklą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT