Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos atlaisvintas dažnių diapazonas – plačiajuosčio ryšio plėtrai

Mobiliojo ryšio antenos: 4G ir 2G ryšio siųstuvas (kairiau), bei 3G siųstuvas (prijungtas greta).
Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr. / Mobiliojo ryšio antenos: 4G ir 2G ryšio siųstuvas (kairiau), bei 3G siųstuvas (prijungtas greta).
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš savaitę vykusių derybų su Rusijos Federacija dėl radijo dažnių metu Lietuva susitarė su Rusija dėl 790–862 MHz diapazono atlaisvinimo. Šis dažnių diapazonas laikomas vienu iš pačių vertingiausių laisvų dažnių, nes sklinda dideliais atstumais.

Atlaisvintas dažnių diapazonas efektyviai pasitarnaus elektroninių paslaugų plėtros, informacinės visuomenės vystymosi tikslais, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

Derybų metu Rusijos Federacija sutiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikoms leisti naudotis pasienio su Rusija zonose naudojamu dažnių diapazonu. Šalių susitarimu iki šiol aeronautinės informacijos rinkimui ir teikimui Rusijos naudotas dažnių diapazonas, jį atlaisvinus, būtų pritaikytas antžeminėms sistemoms, kuriomis galima teikti elektroninio ryšio paslaugas.

Atlaisvintą radijo dažnių spektrą bus galima paskirti judriajam plačiajuosčiam ryšiui, kurio paklausa nuolatos didėja.

„Šis susitarimas svarbus visoms šalims. Juk turime bendrą tikslą – kad kuo daugiau gyventojų galėtų naudotis greituoju internetu ir šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis“, – šalių susitarimą komentavo Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Vidas Ramanavičius.

Numatoma, kad atlaisvintų dažnių naudojimas prisidės prie skaitmeninės atskirties mažinimo: kaimo vietovėse ims veikti belaidis plačiajuostis ryšys, daugiau piliečių galės paprasčiau patenkinti įvairius socialinius, ekonominius ir kultūrinius poreikius, kurie vis labiau priklauso nuo naujųjų technologijų.

15min.lt primena, kad atlaisvintame radijo dažnio diapazone, be kita ko, galima teikti vadinamojo 4G ryšio paslaugas. Šiam dažniui jau yra sukurta masiniam vartojimui skirta techninė įranga – 4G antenos, modemai ir kt. (plačiau apie tai skaitykite susijusiuose straipsniuose).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT