Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 9d. 09:03

Ryšio paslaugų rinkoje – vėl kainų karas, tik šaudoma ne į konkurentus, o į klientus

„Bitės“ vadovas Pranas Kuisys
Bendrovės nuotr. / „Bitės“ vadovas Pranas Kuisys

Telekomunikacijų įmonė „Bitė Lietuva“, neseniai atnaujinusi savo prekės ženklą, trečiadienį pristatė ir, esą, naujam įvaizdžiui labiau tinkančius paslaugų planus „Lengviau“. Įmonei lengviau, o klientams sunkiau: paslaugų kainos padidėjo. Be to, kainoms jautriausių klientų nepagailės ir „Telia“: šio operatoriaus interneto svetainėje taip pat nebeliko pigiausių planų pasiūlymų, sumažinta ir lojalumo programos „Telia 1“ nauda.

Apie tai, kad ribotos pokalbių trukmės planų atsisakė bendrovė „Tele2“, rašėme jau anksčiau.

„Naują paslaugų planų krepšelį įprastai pristatome kas keletą metų. Šįkart tai darome kartu su mūsų pozicionavimo atnaujinimu, todėl mūsų pažadas „Taip lengviau“ atsispindi ir naujuosiuose planuose. Klientai galės nuo šiol nesukti galvos ne tik dėl mobiliojo interneto duomenų, pokalbių minučių ir trumpųjų žinučių, bet ir dėl duomenų limitų keliaujant“, – „Bitės“ pranešime spaudai cituojamas įmonės vykdomasis direktorius Pranas Kuisys.

Naujieji „Bitės“ planai, anot pranešimo spaudai, atspindi ir toliau sparčiai augantį klientų poreikį mobiliajam internetui – per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje jie per mėnesį vidutiniškai sunaudojo maždaug 50 proc. daugiau duomenų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Todėl klientai gali rinktis iš septynių skirtingų planų su atitinkamai 1 GB, 5 GB, 10 GB, 20 GB, 50 GB, 100 GB ar neribotu duomenų kiekiu per mėnesį.

„Bitės“ privatūs klientai, pasirinkę naujuosius planus su 20 ir daugiau gigabaitų, pirmieji Lietuvoje be papildomų mokesčių gaus po tūkstantį pokalbių minučių ir trumpųjų žinučių iš Lietuvos į kitas ES šalis per mėnesį. Šiuo metu to nesiūlo nė vienas kitas šalies operatorius.

Dar viena naujųjų planų ypatybė – iki 20 GB duomenų, kuriuos klientai galės išnaudoti keliaudami po ES šalis. Norint tokį duomenų kiekį išnaudoti su ankstesniais planais, dėl priemokų klientams tektų papildomai mokėti iki 90 Eur.

Kaip pastebi P. Kuisys, nuo šiol „Bitė“ siūlys vieną pokalbių planą su 500 minučių, visi likę planai turi neribotus skambučius ir žinutes tiek Lietuvoje, tiek ES: „Jau dabar absoliuti dauguma mūsų klientų renkasi planus be apribojimų, todėl tai buvo natūralus žingsnis atsinaujinant.“

Naujuosius planus galima įsigyti jau nuo trečiadienio. Ankstesnių „Bitės“ planų naudotojams sąlygos nesikeičia.

Kiek kainavo iki šiol ir kiek kainuos dabar?

Naujuosius įmonės planus galima pamatyti apsilankius įprastoje įmonės svetainės versijoje. Ligšiolinius planus dabar galima pamatyti tik „interneto archyve“ saugomoje „Bitės“ svetainės versijoje. Pateikta nuoroda į tą svetainės versiją, kuri užfiksuota kovo 24 dieną.

Lygindami naujas ir senas kainas galime pastebėti, kad planus su didesniais duomenų limitais „Bitė“ pabrangino. Pavyzdžiui, neribotų žinučių, pokalbių ir duomenų planas, anksčiau kainavęs 29 eurus mėnesiui be įsipareigojimų (arba 26,5 eurų su 12 mėnesių sutartimi), nuo šiol kainuos 32,5 eurų be sutarties (28,9 eurų su sutartimi).

100 ir 50 GB duomenų suteikiantys planai su neribotais skambučiais ir žinutėmis yra nauji – jie kainuos 30,5 eurų (26,9 eurų) ir 28,5 eurus (24,9 eurų) atitinkamai. Taigi, ankstesnieji „neriboti“ planai pagal naująsias įmonės kainas atsiduria kažkur tarp 50 ir 100 GB suteikiančių planų.

Kitas naujas planas, kurį galima tiesiogiai lyginti su ankstesniuoju – 20 GB. Sena kaina: 23 eurai (20,5 eurų); nauja kaina: 24,5 eurų (20,9 eurų).

Vienintelis ryšio paslaugų planas, apie kurį galima sakyti, kad atpigo, yra 10 GB. Jis kainavo 22 eurus (17 eurų), kainuos 20,5 eurų (16,9 eurų). 7, 4 ir 2 GB duomenų planai siūlomi nebebus. Mažiausias – 1 GB – planas brango mėgstantiems paslaugomis naudotis be įsipareigojimų, bet pigo linkusiems pasirašyti suvaržančią sutartį: nuo 10,5 eurų (9 eurų) iki 12,5 eurų (8,9) eurų. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad pagal naujas sąlygas tai nėra neribotų pokalbių planas – jis leis nemokamai iškalbėti 500 minučių.

O dar reikėtų atkreipti dėmesį į papildomas paslaugas. Jų pasiūlymai taip pat susitraukė. Pagal ligšiolinius planus, įmonė savo klientams neskaičiuodavo duomenų, kurie būdavo suvartojami skaitant didžiuosius Lietuvos naujienų portalus, naudojantis socialiniu tinklu „Facebook“, peržiūrint nuotolinių kamerų „Arlo“ vaizdus ir naudojant „Waze“ navigaciją – visą sutarties galiojimo laiką. Pagal naujas sutartis duomenys bus neskaičiuojami tik feisbuke, be to, pigesniems planams – mažesniems nei 20 GB – toks pasiūlymas galios tik pusmetį po sutarties pasirašymo.

Seni planai numatė, kad klientams buvo suteikiamas nemokamas kelionių draudimas visame pasaulyje (1 mėn.), ekrano draudimas (1 mėn.), interneto apsauga (1 mėn.), mobilusis parašas (3 mėn.). Naujųjų planų sąlygose nemokami pasiūlymai yra beveik identiški, išskyrus mobilųjį parašą – jis bus nemokamas ne 3 mėnesius, o tik vieną.

"Bitės" atstovas spaudai Antanas Bubnelis pabrėžė, kad naujieji planai bus gerokai patogesni ir pigesni žmonėms, kurie dažnai keliauja po ES šalis ar bendrauja su asmenimis, esančiais ES valstybėse. Ir kalba eina ne tik apie gigabaitus, kurie, taikant standartines priemones, galėtų kainuoti iki maždaug 90 eurų per mėnesį. Dalis naujųjų planų leis į šias šalis skambinti net 1000 minučių bei siųsti 1000 SMS – įprastai tai kainuotų iki 300 eurų.

Ateityje klientai galės rinktis tik vieną paslaugų planą su ribota pokalbių trukme. Anksčiau tokius planus „Bitė“ turėjo tris: su 6, 3 ir 1 GB planais, su 100-150 minučių nemokamų pokalbių. Jie kainavo nuo 6,5 iki 10 eurų be sutarties arba nuo 4,85 iki 9 eurų su 12 mėnesių sutartimi. Dabar liks tik jau minėtas 1 GB planas su 500 minučių pokalbių.

Planų su ribojamais pokalbiais Lietuvoje (beveik) nebeliko

Be žiniasklaidos informavimo pigiausio plano su skaičiuojamomis pokalbio minutėmis atsisakė ir trečias iš didžiųjų Lietuvos ryšio operatorių. Neribotų pokalbių planų kainos šio operatoriaus tinkle nesikeitė. Be to, „Telia“ pablogino ir lojaliausiems klientams (taip pat naudojantiems šio operatoriaus teikiamas fiksuoto ryšio ir išmaniosios televizijos paslaugas) skirto „Telia 1“ pasiūlymo sąlygas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Telia“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Telia“

Pagal pradines „Telia 1“ sąlygas klientams buvo žadama, kad jų mobiliojo ryšio plane numatytas duomenų kiekis bus trigubinamas, fiksuoto ryšio duomenų perdavimo sparta trigubinama, o televizija bus papildyta trimis nemokamais kanalų rinkiniais. Vėliau trys nemokami kanalų rinkiniai buvo pakeisti nemokama metine HBO televizijos prenumerata.

Nuo šiol greta triskart didesnės fiksuotojo interneto spartos „Telia“ siūlo tik dukart didesnį duomenų kiekį mobiliuosiuose įrenginiuose – ir tik pigesniuose (2 ir 6 GB) planuose. Todėl, tarkime, „Telia 1“ pasiūlymu pasinaudoję klientai, kurie mokėjo 13,9 eurų už mobiliojo ryšio planą su 18 GB duomenų, ateityje artimiausią pagal duomenų kiekio pasiūlymą (20 GB) galės gauti tik mokėdami 21,9 eurų – visais 8 eurais per mėnesį daugiau.

Iš didžiųjų operatorių paslaugų kainoraščių išnykus pigiausioms, ribotų pokalbių paslaugoms, liko tik vienas paslaugų teikėjas, kuris mobiliojo ryšio paslaugas pagal sutartį galės pasiūlyti už 5,5 eurų sumą – „Teledema“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT