Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 11d. 15:54

Ryšių reguliavimo tarnyba įspėja apie per „Facebook“ plintančią kenkėjišką programą

Kenkėjiška programa „Facebook“ tinkle
RRT nuotr. / Kenkėjiška programa „Facebook“ tinkle

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos Nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie pavojingą programą, plintančią socialiniame tinkle „Facebook“.

Kenkėjiška programa iš kompiuterio kitiems „Facebook“ vartotojams (atsitiktiniu būdu yra pažymima keletas asmenų iš draugų sąrašo)  išsiunčia žinutes su nuoroda į vaizdo klipą. Norėdamas peržiūrėti vaizdo klipą, vartotojas patenka į suklastotą tinklalapį (šiuo atveju ‒ į „Facebook“ klastotę).

Užsikrėtimo eiga:

Naudotojas, paspaudęs nuorodą į vaizdo medžiaga, gautą iš draugų ar pažįstamų savo „Facebook“ paskyroje, nukreipiamas į suklastotą tinklalapį (angl. phishing), kuriame neva yra pateikiama vaizdinė medžiaga.

Suklastotame puslapyje naudotojui paspaudus ant siūlomo vaizdo įrašo, paprašoma įdiegti papildinį (angl. Add-on/extenion),skirtą„Google Chrome“ naršyklei, šiuo atveju – „Dark skin for Youtube“.

Po papildinio įdiegimo pasikeičia viršutinis „Facebook“ meniu (dingsta „Log out“ funkcija), dešiniajame naršyklės kampe atsiranda piktograma „Dark skin for Youtube“.

Kenkimo kodas neleidžia užeiti į papildinių (angl. extensions) skiltį.

CERT-LT šiuo metu dirba siekdamas išspręsti incidentą. Kreiptasi  į užsienyje esančius paslaugų teikėjus su prašymu pašalinti minėtos žalingos veiklos komponentus (pvz., naršyklės „Chrome“ papildinys jau pašalintas).

Jei kompiuteris buvo užkrėstas ir jūsų naršyklė – „Chrome“, RRT siūlo:

spausti dešinįjį pelės mygtuką ant dešiniajame viršutiniame kampe esančios piktogramos „Dark skin for Youtube”;

pasirinkti „Pašalinti iš naršyklės“ (angl. Remove from Chrome);

pasirinkti „Taip“ (angl. Yes);

pašalinti naršyklės naudotojo profilį („Windows“ operacinėje sistemoje:  C: → Documents and Settings arba Users, jei naudojama „Windows 7/8“ → *vardas* → Local Settings → Application Data → Google → Chrome → User Data);

atsisiųsti naujausią „Chrome“ versiją ir iš naujo įdiegti naršyklę;

patikrinti kompiuterį su antivirusine programa;

peržiūrėti ir pasikeisti „Facebook“ saugumo ir privatumo nustatymus (plačiau http://www.esaugumas.lt/lt/socialiniu-tinklu-saugumas.html);

peržiūrėti „Facebook“ programėlių nustatymus ir šalinti įtartinas programėles;

pasikeisti „Facebook“ slaptažodį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT