-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Šaldytuvai su fotokameromis ir „protingos“ kaitlentės: kaip atrodys ateities buitinė technika?

Įsivaizduokite: iš ryto gulėdami lovoje keliais išmaniojo telefono paspaudimais pasidarote kavos, telefonu įjungiate viryklę, kuri pagal iš anksto nustatytą programą paruošia maistą, o būdamas parduotuvėje matote, kokie produktai guli namų šaldytuve. Tokią – ir visai netolimą – buitinės technikos ateitį mums piešia didieji gamintojai, naujausius produktus pristatę technologijų parodoje IFA 2015 Berlyne.
Buitinė technika parodoje IFA 2015
Buitinė technika parodoje IFA 2015 / Paulius Grinkevičius

Anksčiau didžiausioje Europos technologijų parodoje IFA buvo demonstruojama vien tik elektroninė technika, tačiau technologijoms vis dažniau skverbiantis į mūsų buitį, atsirado ir buitinės technikos skyrius. Dabar IFA parodoje bent kelias dideles sales užima vien naujausia buitinė technika, o tai, kas čia parodoma, po kelerių metų atkeliauja ir į vartotojų namus.

Viskas iš vieno telefono

Viena ryškiausių pastarųjų metų buitinės technikos tendencijų – galimybė naujus prietaisus sujungti per aplikaciją į vadinamą „daiktų internetą“. Tiesa, šįmet didieji technikos gamintojai dar nesukūrė vieno standarto, kuris leistų skirtingų gamintojų įrangą sukurti į vieną sistemą – visi įrenginiai turi būti vieno gamintojo.

Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.

Pavyzdžiui, vokiečių bendrovės „Bosch“ ir Siemens“ aplikacija „Home Connect“ leidžia sujungti iš viso 9 buitinės technikos produktus.

„Visi su „Home Connect“ sujungti prietaisai patogiai valdomi išmaniuoju telefonu ar planšete. Tai – kavos aparatas, skalbyklė, šaldytuvas, kuriame integruota kamera, orkaitė ir t.t.“, – pasakojo „Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas, IFA parodoje dalyvaujantis nuo pat pirmojo karto, kai čia savo prekes pristatė buitinės technikos gamintojai.

Kol kas „Android“ ir „iOS“ aplikacija veikia tik pas vokiškai kalbančių šalių gyventojus, tačiau ateityje atkeliaus ir į kitas Europos, taip pat ir Lietuvos rinkas. Jau kitąmet programėlę ketinama pristatyti Skandinavijos šalyse.

Paulius Grinkevičius/Buitinė technika parodoje IFA 2015
Paulius Grinkevičius/„Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas parodoje IFA 2015

Dar viena, šįmet pastebima tendencija buitinės technikos pasaulyje, anot A.Pesliako, – buities prietaisai visiškai pakeičia žmones. Jau „Siemens“ parodoje pristatė kavos aparatą EQ9, kuris kavą paruošia kaip profesionali barsita, nes kavos malimo rupumas automatiškai reguliuojamas dviejuose malūnuose.

O naujosios kaitlentės leidžia visiškai pamiršti apie nuobodžiavimą prie puodų.

„Anksčiau kaitlentės būdavo tarsi viena skylė, ant kurios turėdavai tiksliai pastatyti savo puodą. Dabar kaitinamas visas kaitlentės paviršius, nebereikia tiksliai derinti puodo dydžio, – pasakojo A.Pesliakas. – Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.“

Buities prietaisai – su kameromis

Įdomi daug dėmesio sulaukusi parodoje pristatyta „Bosch“ naujovė – šaldytuvas su dviem jame integruotomis kameromis. Kai tik šaldytuvo durelės atidaromos 45 laipsnių kampu, šaldytuve esanti kamera automatiškai padaro nuotrauką, kuri įkeliama į „debesis“.

Vėliau būdamas parduotuvėje savo išmaniuoju vartotojas gali pasižiūrėti, kokie produktai buvo šaldytuve paskutinį kartą jį uždarius ir geriau parinkti pirkinių krepšelį.

Paulius Grinkevičius/Buitinė technika parodoje IFA 2015
Paulius Grinkevičius/Buitinė technika parodoje IFA 2015

O štai AEG kompanija kamerą sumanė įtaisyti į orkaitę – parodoje pademonstruota „AEG ProCombi Steam Oven“ orkaitė su kamera. Ji susieta su telefonu per aplikaciją ir leidžia manyti, kaip maistas kepa realiu laiku.

Naujovės neaplenkė ir skalbyklių – pavyzdžiui, „Bosch“ skalbyklėse naudojama „ActiveOxygen“ technologija, kuri, gamintojų teigimu, nužudo 99, 99 proc. ant drabužių esančių bakterijų ir visa tai gali padaryti neaukštoje temperatūroje.

Atskirą stendą parodoje turėjusi Pietų Korėjos įmonė „Samsung“ pristatė išmanią skalbyklę, kurios skalbimo procesus galima kontroliuoti nuotoliniu būdu per „iOS“ arba „Android“ aplikaciją ir dar skalbimo metu įdėti papildomų drabužių.

Kiek kainuoja ateities buitinė technika?

Viskas, kas gražu ir modernu, turi savo kainą. Naujas kavos aparatas ar šaldytuvas gali kainuoti po kelis tūkstančius eurų.

Vis dėlto A.Pesliakas atkreipia dėmesį, kad technologijos ne visuomet lemia didesnę kainą – kartais technologijos leidžia ir atpiginti įrenginių gamybą. Kaip pavyzdį jis pateikia šaldytuvus su „No Frost“ technologija.

„Naujausios technologijos buitinėje technikoje yra vis labiau prieinamos žmonėms ir palaipsniui tampa nebe įvaizdžio preke, o kasdienybe“, – sako A.Pesliakas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius