Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 19d. 18:58

„Samsung Galaxy S10+“ apžvalga: toks geras, kad net nuobodu

Išmanusis telefonas „Samsung S10+“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Išmanusis telefonas „Samsung S10+“
Kai 10 metų iš eilės kasmet štampuoji aukščiausio lygio, žmonių nenuviliančius išmaniuosius telefonus, sulauki milžiniškos sėkmės ir ištikimų gerbėjų minios. Tą žino „Apple“. Tą žino ir „Samsung“, vartotojams pasiūlę jubiliejinius savo „Galaxy S10“ linijos įrenginius. Tų, kas padarė klaidų, niekas jau net nebeprisimena.

Vien išankstinių užsakymų duomenys yra šiokia tokia indikacija manyti, kad „Samsung“ šįkart neprašovė – anot žiniasklaidai pateiktos oficialios gamintojo informacijos, užsakymų skaičiai lūkesčius viršijo net 50 procentų.

O tiems, kurie dar neapsisprendė, ar verta skirtis su 1000 (ar daugiau) sunkiai uždirbtų savo eurų, pabandysime padėti šia apžvalga.

Taigi, pradžiai – prisipažinimas. Jau ilgą laiką „Samsung“ flagmanų apžvalgų rašymas yra bene nemėgstamiausias darbas. Viskas labai arti tobulybės. Didelių priežasčių priekaištauti nebūna. Tikriausiai taip pat jaučiasi ir „Volkswagen“ automobilių apžvalgininkai. Tiesiog žinai, kad klausimų nekils, todėl ir nuobodu.

Na, bet visada galima atrasti detalių, kuriomis galima nusiskųsti. Štai ir „Samsung“ dizaineriai nuobodulį šiek tiek prasklaidė. Pirmas akivaizdus nusiskundimas vos paėmus „Galaxy S10+“ į rankas – įjungimo mygtuko vieta. Jis ant ilgo telefono korpuso dešinės briaunos įtaisytas taip aukštai, kad sunku net suprasti logišką tokio sprendimo paaiškinimą. Gal tai buvo kompromisas, kurį dėl vidaus komponentų išdėstymo padaryti privertė inžinieriai? Kaip bebūtų – nepatogu pasiekti nei dešinės rankos nykščiu, nei kairės pirštais.

Tai ir viskas. O dabar grįžtame prie nuobodžiosios apžvalgos dalies, kuri vadinasi „nėra prie ko prikibti“.

„Samsung Galaxy S“ serijos įrenginių dizaino kalba nesikeičia jau trečius metus, nuo S8 serijos ir „Infinity Display“ pristatymo. Bet, išlaikant tą patį dizaino pagrindą, pakeista daugybė detalių, todėl matant rankose šiemetinį „Samsung“ flagmaną niekam nekils klausimas, ar tik tai ne koks S9 serijos aparatas. Ne, jis gerokai gražesnis. Gal tik dėl to, kad naujas?

Bekraštis ekranas dar mažiau ribojamas iš viršaus ir apačios. Tą pavyko padaryti padirbėjus „skylamušiu“ – į skylutę ekrane sutilpo du asmenukių kameros objektyvai ir jutiklių rinkinukas. Dėl to „Samsung“ sugebėjo išvengti ekrano iškirpimo, kurį pamėgo bemaž visi kiti išmaniųjų telefonų gamintojai. Elegantiškas sprendimas, bet ir jis turi nedidelių trūkumų.

„Samsung“ yra labai jau užsidegę išnaudoti visą plotą aplink tą skylutę. Naršant internete, fotografuojant, žiūrint vaizdo įrašus tai nėra blogai. Blogai būna tada, kai maždaug toje skylės vietoje turi būti koks nors programėlės ar žaidimo valdymo elementas. Žiūrint vaizdo įrašus laisvės turėsite (bent jau per „Youtube“ galima pasirinkti vaizdo formatą – išplėstą, su skyle vaizde arba klasikinį, su juostomis iš šonų), tačiau žaidžiant žaidimus – ne. Skylėtas vaizdas (su rizika, kad bus uždengti kai kurie elementai) garantuotas. Bet, kita vertus, skylutė yra tokia nedidelė, kad permetus akimis kelis žaidimus nepavyko rasti tokio, kuris būtų „kritiškai sužalotas“ tokio sprendimo. Be to, dauguma žaidimų ir programėlių reaguoja į ekrano vartymą ir pritaiko vaizdą taip, kad apačia visada būtų apačia, todėl jeigu ekrano skylė uždengs kokį nors elementą viršutiniame kairiame kampe, tai apvertus telefoną gausite skylę apatiniame dešiniame kampe. Kažkuris iš šių kampų veikiausiai nebus būtinas žaidimo ar programėlės valdymui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“

O ir apskritai, ta maža asmenukių kameros skylutė yra menkniekis, lyginant su ekranu. S10+ ekranas yra tikrų tikriausia telefono puošmena. Spalvingumas, kontrastingumas, detalumas, vaizdo aštrumas – viskas aukštumoje. Ieškoti trūkumų nereikia. Nerasite.

O ekrane yra ir pirštų atspaudų skaitytuvas. Ultragarsinis. Vargu, ar eiliniam vartotojui jo veikimas kuo nors skirsis nuo optinio, bet „Samsung“ mėgsta tą pabrėžti, tai ir aš pabrėšiu. Ir dar pabrėšiu, kad tas skaitytuvas įtaisytas nelabai patogiai – jeigu jis būtų kokiais dviem centimetrais aukščiau, būtų nepalyginamai maloniau atrakinėti ekraną lietimu, nes nykštys jau pats savaime atsirastų ten, kur reikia.

Kamera

Kai praėjusį pavasarį „Huawei“ pristatė savo „P20 Pro“ serijos įrenginius, buvau šventai įsitikinęs, kad konkurentams prireiks bent poros metų, kad peršoktų kokybinę prarają. Pasirodo, smarkiai klydau. Pakako metų. Visi svarbesni telefonų gamintojai supuolė skubiai gerinti kamerų gebėjimą fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis. O „Samsung“ buvo priversti pasistengti labiau už kitus. Nes koks gi rinkos lyderis, kuris nėra lyderis. Ir pasistengė. Ir viskas kuo puikiausiai pavyko.

Galbūt kai kuriais aspektais S10+ kamera ir nusileidžia „Huawei“ flagmanams, tačiau yra didžioji dalis trūkumų pašalinta, o kai kuriose srityse ir į priekį smarkiai šauta. Štai, pavyzdžiui, atsirado itin plataus lauko fotografavimas – dabar turistai, mėgstantys fotografuoti kvapą gniaužiančius vaizdus, galės į keliones imti ne tik „Huawei Mate 20 Pro“, bet ir „Samsung Galaxy S10“ serijos telefonus.

Arba „Macro“ režimas. Pernai rudenį „Huawei“ didžiavosi, kad gali sufokusuoti vaizdą iš 2,5 cm atstumo nuo objekto. „Samsung“ telefonas tą patį „Macro“ režimo detalų vaizdą išgauna fokusuodamas į objektą iš maždaug 7–10 cm atstumo ir priartindamas. Rezultatas – labai palyginamas ir galbūt netgi geresnis „Samsung“ pusėje, nes telefono šešėlis rečiau gadina vaizdą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“

Ir netgi sunku pasakyti, kuris iš dabartinių telefoninės fotografijos lyderių įvairiomis sąlygomis fotografuoja geriau. Tam tikroje aplinkoje gali nuvilti „Huawei“ flagmanai, o puikiai suveikti „Samsung“ (pvz., fotografuojant prastai apšviestą sceną), o kitur atsilieka „Samsung“ aparatas (tamsioje aplinkoje fotografuojant statišką vaizdą). Gerame apšvietime apskritai kokybinių skirtumų įžvelgti sunku.

Bet už tai filmavime „Samsung“ smarkiai šauna į priekį. Vaizdo stabilizavimas – puikus. Filmuojama HDR10+ formatu: smarkiai padidintas dinaminis spektras nuostabiai pagražinate viską, ką matysite. O vaizdo stabilizavimo ir HDR10+ derinys, kartu su itin plataus lauko kamera, reiškia, kad vargu ar rasite tinkamesnį aparatą savo atostogoms įamžinti. Na, nebent norėsite bogintis didelį profesionalų fotoaparatą ir veiksmo kamerą.

Akumuliatorius

Šioje srityje, deja, jokio proveržio nėra. Kaip ir pas konkurentus. Ir taip paskutinius 10 metų. Per visą tą ilgą laiką pasiekta tik tiek, kad telefono akumuliatoriaus pakanka nebe parai, o kartais dviem ir krovimas trunka nebe visą naktį, o kartais tik apie valandą. Tai maždaug tose ribose ir sukasi „Galaxy S10+“, kurio akumuliatoriaus talpa yra 4100 mAh. Apie dvi paros be įkrovimo, pats įkrovimas trunka apie pusantros valandos. Tikrai ne greičiausias įkrovimas pasaulyje (jei norite „greičiausiai įkraunamo“ išmaniojo, turėtumėte žiūrėti į kinišką „Oppo“, „Vivo“ ir „OnePlus“ trijulę), bet vis dar pakankamai trumpas (nuo 0 iki 100 proc. – tarp pusantros ir dviejų valandų, bet pirmieji procentai greičiau), kad naktimis krauti nebereikėtų.

Galbūt smulkmena, bet malonu yra tai, kad „Samsung“ kroviklio adapteris yra itin kompaktiškas ir lengvas. Kitiems gamintojams (piktas žvilgsnis į „Huawei“ pusę) vis didinant savo kroviklių „plytas“, „Samsung“ kažkokiu būdu sugebėjo išlaikyti saiką. Kas, atrodo, nėra labai lengva, nes adapterio palaikoma galia dėl greitojo krovimo turi būti didinama, o atitinkamai didinami ir adapterio gabaritai.

Kita vertus, kuriant naująją flagmanų seriją „Samsung“ beveik neabejotinai nusikopijavo vieną funkciją, kurią „Huawei“ pademonstravo pirmieji: belaidį kitų įrenginių krovimą iš telefono akumuliatoriaus.

Bet „Huawei“ atveju toks belaidis krovimas beveik neabejotinai priskiriamas visiškai jokios naudingos funkcijos neatliekančių patobulinimų (angl. gimmick) kategorijai, o „Samsung“ atveju jis yra vienu labai jau nedideliu laipteliu aukščiau bevertės funkcijos: kartu su telefonu korėjiečiai pristatė ir belaidžiu būdu kraunamas atskiras belaides ausines ir išmanųjį laikrodį. Tai visiškai kritiniu atveju galima būtų iš telefono įkrauti tuodu įrenginius. Bet vis vien sunkoka įsivaizduoti realią situaciją, kai tokio krovimo reikėtų: laidinis krovimas turėtų būti gerokai spartesnis. Nebent atsidurtumėte gūdžiame kaime, kur yra tik vienas kištukinis lizdas visame name, o reikėtų vienu metu įkrauti ir telefoną, ir ausines arba laikrodį?

Programinė įranga

Dažniausiai telefonų gamintojai įsiklauso į naudotojų kritiką ir atitinkamai koreguoja savo būsimųjų produktų veikimą. Bet jeigu kalbėtume apie išmanųjį pagalbininką „Bixby“, tai „Samsung“ yra visiškai nepalenkiami: korėjiečiai nežinia kodėl įsitikinę, kad žmonėms šio skaitmeninio asistento reikia labiau nei „Google Assistant“. Na tai štai jums ir prašom, „Bixby“ bus ir naujojoje telefonų serijoje. Bet bent vieną nuolaidą „Samsung“ padarė: leido šį asistentą įjungti ne vienu specialiai jam dedikuotu mygtuku, kuris yra gerokai patogesnėje pozicijoje nei įjungimo bei išjungimo, bet pasirenkant jo įjungimo būdą: viengubu ar dvigubu to specializuoto mygtuko paspaudimu. Esminis tokio pasirinkimo privalumas – kad sumažės atsitiktinių „Bixby“ iškvietimų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Išmanusis telefonas „Samsung S10+“

„One UI“ vartotojo sąsaja vizualiai yra labai patraukli, tačiau norint patogiai naudotis kai kuriais jos aspektais reikia pripratimo. Pavyzdžiui, dėl apatinės mygtukų juostos išnaikinimo atsirado telefono valdymo gestais ir braukymais sistema – teoriškai patogu, praktiškai iki patogumo reikia laiko (nors, žinoma, galima žaisti ir „senamadiškai“, su virtualiais mygtukais).

Nustatymų meniu išdėstymas logiškas ir aiškus. Ir smagu tai, kad pratusiems prie „senovinio“ „Android“ valdymo pabarstyta trupinių, leidžiančių susirasti norimas funkcijas, kurios šiais laikais yra perkeltos į kitą vietą (pvz., anksčiau telefono gamyklinių nustatymų grąžinimas būdavo pačiame apatiniame nustatymų meniu punkte, „Apie telefoną“. Dabar jis perkeltas prie vartotojų ir privatumo, tačiau įsijungus „Apie telefoną“ meniu vartotojas randa paklausima, ar tik jis šį punktą įsijungė ne tam, kad ištrintų visą telefono turinį).

Išvados

Privalumai

  • Ekranas
  • Vaizdo kameros stabilizatorius
  • Ultra plataus lauko kamera

Trūkumai

  • „Bixby“
  • Skylės ekrane uždengiama vaizdo dalis
  • Įjungimo mygtuko pozicija
  • Piršto atspaudo skaitytuvo pozicija

Priežasčių įsigyti naują telefoną „Samsung“ šiemet pateikė gerokai daugiau nei praėjusiais metais. Fantastiškas ekranas ir keliautojams idealiai pritaikyta kamera negali nedžiuginti. Iš tokio telefono – rinkos lyderio pasiūlyto flagmano už ne mažiau nei 1000 eurų – negalima tikėtis nieko mažiau nei veikimas be trūkumų. Gamintojas tą ir pasiūlo. Bet nesiliauja erzinti su savo „Bixby“ skaitmeniniu pagalbininku.

Visas telefono technines charakteristikas rasite šioje svetainėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT