Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 7d. 11:57

„Samsung“ kuria dar du skirtingus sulankstomus išmaniuosius telefonus

„Samsung Galaxy Fold“ pristatymo renginys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Samsung Galaxy Fold“ pristatymo renginys

Panašu, kad išmaniųjų telefonų gamintojai ganėtinai rimtai apsisprendė judėti prie sulankstomų įrenginių gamybos – savo perlenkiamus aparatus jau pristatė „Samsung“, „Huawei“ bei „Royole“, ypa žinoma, kad su sulankstomu prototipu eksperimentuoja ir „Oppo“, „Motorola“ planuoja perlenkiamo „Moto Razr“ atgimimą, „Xiaomi“ taip pat žada šį tą neįprasto – telefoną su dviem lankstais. Ir net dūžiams atsparaus stiklo gamintojai „Corning“ kuria stiklą, kurį būtų galima perlenkti, rašo „Ars Technica“.

O kad jau yra tiek daug naujos produktų kategorijos gamintojų, nenuostabu, kad ir idėjų, kaip turėtų atrodyti perlenkiami telefonai, yra ganėtinai daug. Ir nors mums jau žinoma, kaip atrodys „Samsung Galaxy Fold“, ši Pietų Korėjos įmonė turi ir atsarginių variantų tam atvejui, jeigu „Galaxy Fold“ formatas nepateisintų vartotojų ir pačios įmonės lūkesčių. Leidinys „Bloomberg“ skelbia, kad „Samsung“ inžinieriai kuria ne vieną, o net tris sulankstomų telefonų projektus.

Labiausiai pažengęs iš šios trijulės, be jokios abejonės, yra „Galaxy Fold“, kurį jau matėme viešai: šio telefono ekranas, jį perlenkus, atsiranda įrenginio viduje. Galima sakyti, kad jis panašus į planšetinį kompiuterį, kuris perlenkiamas pusiau kaip knyga. O kadangi knygą užvertus jos turinys nesimato, „Samsung“ ant galinės sienelės įtaisė dar vieną nediduką ekraną ant įrenginio nugarėlės. Be to, šiame telefone kameros įtaisytos ir vienoje, ir kitoje jo atverstos plokštumos pusėje. Deja, iki tol, kol stiklo chemijos tobulintojai, tokie kaip „Corning“, nesukurs lankstaus stiklo, šie lankstieji ekranai bus su plastikine danga.

„Bloomberg“ informuoja, kad antrasis perlenkiamo „Samsung“ telefono projektas yra labiau panašus į „Huawei Mate X“ arba „Oppo“ prototipą - jo ekranas, perlenkus įrenginį, atsiranda išorėje, tarsi knygos aplankalas. Tokio formato esminis privalumas – jam nebereikia papildomo ekrano ir papildomo kamerų rinkinio, nes tokį įrenginį perlenkus ekranu tampa ir jo priekis, ir nugarėlė, o vienintelė priekinės plokštumos vieta, kur nėra ekrano, yra juostelė, į kurią sutalpinamos kameros, įvairūs jutikliai ir kiti stambesni komponentai.

Ir nors „Mate X“ dizainas atrodo patraukliau bei pažangiau nei „Galaxy Fold“, vienas didelis tokio formato trūkumas yra ekrano subraižymo grėsmė. Jeigu artimiausiu metu nebus sukurtas sulankstomas, įbrėžimams atsparus stiklas, 2300 eurų kainuosiančio „Mate X“ savininkai turėtų būti labai nepatenkinti savo įrenginio dėvėjimosi greičiu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Huawei Mate X“ telefonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Huawei Mate X“ telefonas

„Bloomberg“ teigia, kad į „Mate X“ panašus aparatas jau egzistuoja „Samsung“ laboratorijose prototipo pavidalu. Iš pradžių buvo planuota, kad šis projektas taps pagrindiniu ir pirmuoju sulankstomu „Samsung“ išmaniojo telefono modeliu, tačiau vėliau pirmenybė buvo suteikta „Galaxy Fold“ formatui. Tiesa, „Samsung“ planuoja po „Galaxy Fold“ išleidimo pirkėjams pasiūlyti ir šį, į išorę persilenkiantį telefoną, kuris turėtų būti gerokai plonesnis už „Galaxy Fold“ (kuris stebina savo 17 mm storiu).

Trečiasis „Samsung“ vystomas projektas yra vertikaliai perlenkiamas telefonas. Tikriausiai reikėtų įsivaizduoti, kad šis įrenginys turėtų priminti prieš daugiau nei dešimtį metų Azijoje itin išpopuliarėjusius perlenkiamus mygtukinius telefonus, tik šįkart vietoj mygtukų vienoje plokštumoje ir ekrano kitoje turėtume rasti į vieną plokštumą išsitiesiantį ilgą ekraną. Šis projektas turėtų priminti naujojo „Motorola Razer“ dizainą, kurį galima numanyti pagal „Motorola“ patentinę paraišką. „Bloomberg“ skelbia, kad vertikaliai perlenkiamas „Samsung“ telefonas turėtų būti pristatytas šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Kol kas nėra žinoma, ar jo užverstoje išorėje bus papildomas ekranėlis.

USPTO.gov iliustr./„Motorola“ patente pavaizduotas vertikaliai perlenkiamo išmaniojo telefono dizainas
USPTO.gov iliustr./„Motorola“ patente pavaizduotas vertikaliai perlenkiamo išmaniojo telefono dizainas

Beje, „Samsung“ jau dabar gamina Kinijos regionui skirtą išmanųjį vertikaliai perlenkiamą telefoną „W2019“, tik šiame įrenginyje jokių perlenkiamų ekranų nėra – tai yra įrenginys su dviem ekranais ir fiziniais mygtukais.

O iki pažadėtojo „Galaxy Fold“ išleidimo, numatyti balandžio 26 dieną, „Samsung“ turi šiek tiek laiko, per kurį stengiasi pašalinti įrenginio perlenkiamo telefono patvarumo trūkumus: anot šaltinių, „Samsung“ stengiasi pašalinti raukšlę, kuri ekrano lenkimo vietoje atsiranda po maždaug 10 000 perlenkimų. Problema yra tokia rimta ir sunkiai įveikiama, kad, anot tų pačių šaltinių, „Samsung“ netgi svarsto šiuos ekranus keisti nemokamai, jeigu trūkumo pašalinti nepavyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:28
03:17
02:11

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT