Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saulės baterijų varomas lėktuvas rengiasi naujam skrydžio per JAV etapui

Pirmasis pilotuojamas lėktuvas, kuris dieną ar naktį gali skristi varomas vien Saulės baterijų, anksti trečiadienį turi pakilti antram savo kelionės per Jungtines Valstijas etapui.
Saulės elementais varomas lėktuvas „Solar Impulse“
Saulės elementais varomas lėktuvas „Solar Impulse“ / Solarimpulse.com nuotr.

Be jokių degalų skraidantis lėktuvas turi išskristi iš Finikso Arizonoje į Dalasą Teksase, pranešė organizatoriai. Šis skrydis per JAV yra vadinamas lėktuvo pirmuoju skrydžiu per žemyną.

Gegužės 3 dieną šveicarų nuotykių ieškotojas Bertrand'as Piccard'as šiuo lėktuvu nuskrido iš Moffetto aerodromo netoli San Fransisko Kalifornijoje į Finikso tarptautinį oro uostą „Sky Harbor“.

Trečiadienį lėktuvą pilotuos kitas šveicaras, Andre Borschbergas. 1 337 km skrydis į Dalasą bus pasaulinis atstumo rekordas.

Šiuo projektu siekiama pademonstruoti, ką galima pasiekti be degalų, o „galutinis tikslas“ yra skrydis aplink pasaulį 2015 metais.

Pirmuoju kelionės per žemyną etapu lėktuvas, kuris turi liekną korpusą, keturis elektrinius variklius ir didžiulius sparnus, be garso skrido vidutiniškai 49 km per val. greičiu. Lėktuvo propelerius suko elektra, gaminama 12 tūkst. Saulės baterijų.

Šiuo projektu siekiama pademonstruoti, ką galima pasiekti be degalų, o „galutinis tikslas“ yra skrydis aplink pasaulį 2015 metais.

Naktį lėktuvas gali skristi pakilęs į didelį, 8 230 m aukštį, o tada palaipsniui sklęsdamas žemyn ir beveik nenaudodamas energijos, kol patekėjusi Saulė vėl pradeda įkrauti baterijas.

Pagal skrydžio per JAV planą kiekvienoje „stotelėje“ lėktuvas gali išbūti iki 10 dienų, kad su jo technologijomis galėtų susipažinti visuomenė. Kitas sustojimas planuojamas JAV sostinėje Vašingtone, o liepos pradžioje kelionė baigsis Niujorke.

Sustojimai sudaro sąlygas B.Piccard'ui ir A.Borschbergui keistis prie lėktuvo vairalazdės.

Prietaisų skydą, kuriame realiu laiku rodomas lėktuvo greitis, kryptis, baterijų būklė, Saulės generatoriaus ir variklių galia, taip pat – kamerų lėktuve filmuojamą vaizdą galima stebėti svetainėje live.solarimpulse.com.

Pirmąjį savo tarpžemyninį skrydį iš Europos į Afriką lėktuvas atliko pernai birželį, kai iš Madrido nuskrido į Rabatą.

2010-aisiais lėktuvas atliko savo pirmąjį 26 valandų dienos ir nakties skrydį.

Tačiau jo kabinoje yra vietos tik vienam pilotui ir nors lėktuvas tikriausiai galėtų per visas Jungtines Valstijas perskristi per tris dienas, B.Piccard'as nusprendė, kad bus lengviau skristi etapais, pailsint ir keičiantis su A.Borschbergu.

Lėktuvas „Solar Impulse“ buvo pristatytas 2003 metais. Šis grakštus lėktuvas yra itin jautrus turbulencijai, jame nėra vietos keleiviams, tačiau B.Piccard'as tvirtina, kad šios problemos bus išspręstos ateityje.

Tarp projekto rėmėjų yra „Solvay Chemical Group“, laikrodžiai „Omega“ ir liftus gaminanti kompanija „The Schindler Group“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius