TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiais metais išlaidos IT turėtų išaugti

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors 2009-aisiais metais išlaidos informacinėms technologijoms pasauliniu mastu ženkliai mažėjo, pasaulinė tyrimų kompanija „Gartner“ prognozuoja, kad pasibaigus šiems metams bus fiksuojamas išlaidų IT augimas. Pagrindiniai tai nulemsiantys veiksniai bus naujos kompiuterinės ir programinės įrangos įsigijimai.

Remiantis kompanijos „Gartner“ prognoze, didžiausias augimas turėtų įvykti kompiuterinės įrangos segmente. Ten išlaidos turėtų išaugti 9,1 proc., lyginant su 2009 m. (nuo 334 iki 365 mlrd. JAV dol.). Antrasis pagal augimą – programinės įrangos segmentas, augsiantis 3,1 proc. (nuo 222 iki 229 mlrd. JAV dol.), trečias – IT paslaugų sektorius, augsiantis 2,9 proc. (nuo 763 iki 786 mlrd. JAV dol.), teigiama pranešime spaudai.

Kaip teigia Microsoft LAR (Large Account Reseller) statusą turinčios tarptautinės IT bendrovės „DPA programinė įranga" vadovas Laurynas Truncė, pasaulinės prognozės tinka ir Lietuvos situacijai. „Akivaizdu, kad dėl prastos ekonominės situacijos mūsų šalyje pastaruosius porą metų išlaidos IT mažėjo. Privatus ir viešasis sektorius siekė, kad prieš tai pakilimo laikotarpiu atliktos investicijos į kompiuterinę įrangą atsipirktų, todėl didžioji dalis išlaidų buvo skiriama įvairių IT paslaugų, o ne aparatinės įrangos pirkimams. Tačiau šiais metais galima tikėtis, kad šios išlaidos bus didesnės dėl vienos priežasties: turimos IT infrastruktūros modernizacijos, sąlygotos migracijos į naująją „Windows 7“ sistemą“, – prognozuoja L. Truncė.

Bendrovės „DPA programinė įranga“ vadovas pabrėžia, kad tik praėjusiais metais debiutavusi „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 7“ jau turėjo teigiamos įtakos kompiuterių pardavimams. „Šiais metais verslo segmente galima tikėtis dar didesnių kompiuterinės įrangos pardavimų, tačiau ne vien dėl naujosios „Windows 7“ operacinės sistemos, tačiau ir dėl kitų naujų Microsoft produktų, tokių kaip biuro programinės įrangos paketai „Office 2010“, „SharePoint 2010“, naujų grafikos programų versijų ir kt.“, – sako bendrovės direktorius.

Jis priduria, kad verslo segmente, ypač didesnėse įmonėse, pastebima, kad išlaidos programinei įrangai didėja ir dėl neaudituojamo programinės įrangos licencijų skaičiaus – tokiu būdu organizacijos įsigyja žymiai daugiau licencijų nei joms paprastai reikia. Pasak eksperto, didesnių išlaidų ir įvairių permokų galima išvengti keliais būdais.

„IT infrastruktūros centralizacija, legalios programinės įrangos naudojimas, rezervinių informacijos kopijų kūrimas, patikima antivirusinė sistema bei organizacijos IT auditas – tai pagrindiniai būdai, padedantys išvengti nenumatytų ir papildomų išlaidų“, – teigia L. Truncė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT