Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: biuras kompiuteryje

„Microsoft Office 2010“
„Microsoft“ nuotr. / „Microsoft Office 2010“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelis pastaruosius mėnesius tekstams, lentelėms, pristatymams ir kitiems darbams naudojau naująjį, vasarą pasirodysiantį biuro programinės įrangos paketą „Microsoft Office 2010“. Trumpai – buvau maloniai nustebintas.

Iki šiol naudojau keliomis kartomis senesnę „Office“ versiją, nes nemačiau būtinybės pirkti „Office 2007“. Tuomet atbaidė pasikeitęs išdėstymas – nemėgstu mokytis iš naujo tai, ką jau moku. Ir dar už tai primokėti.

Bloga žinia – „Office 2010“ paliktas naujasis išdėstymas, tad pratintis teko. O tai reiškia ne tik senų nustatymų perkėlimą (nuo teksto išvaizdos „Word‘e“ iki pašto konfigūravimo „Outlook‘e“), bet ir dažniausiai naudojamų „pribumbasų“ ieškojimą. Išbraukta diena iš gyvenimo.

Geros žinios: kone visose programose yra malonių ir patogių naujovių, programos veikia sparčiai ir stabiliai, bei... „Microsoft“ pagaliau suprato, kad ateitis kraustosi į internetą.

Aišku, visų programų ir naujovių čia neaprašysiu (vien apžvalgos vedlį sudaro 174 psl.), tačiau paminėsiu labiausiai įsiminusias funkcijas.

Matyk, ką darai

Visose programose įdiegta galimybė redaguoti paveikslėlius čia pat. Pavyzdžiui, rašant laišką „Outlook“ programa ar tiesiog kurpiant tekstą „Word“ programa įkėlus nuotrauką į rašymo lauką galima ją čia pat pašviesinti, pakeisti atspalvius, uždėti rėmelį, apkarpyti ar pan.

15min.lt nuotr./Kuriant pristatymą Power Point programa galima čia pat redaguoti nuotraukas ar vaizdo įraaus.
Kuriant pristatymą „Power Point“ programa galima čia pat redaguoti nuotraukas ar vaizdo įrašus.

O kuriant pristatymą „Power Point“ programa galima redaguoti ne tik nuotraukas, bet ir vaizdo įrašus: iškirpti reikiamą laiko tarpą, pasukti, uždėti rėmelį, pašviesinti, pakeisti atspalvius ir t.t.

Beje, baigus redaguoti vaizdo įrašą jį galima išsaugoti „po pakeitimų“ vien dokumentui – t.y. tarkim jei iš 5 minučių vaizdo klipo prezentacijoje reikia 20 sekundžių ištraukos, ją iškirpus ir išsaugojus pakeitimus diske liks originalas, o prie prezentacijos bus prisegta tik reikiama dalis, taip žymiai sumažinant dokumento dydį.

Patiko ir tai, kad prieš atliekant bet kokį pakeitimą tai, kaip pasikeis dokumentas, galima matyti dar nepaspaudus mygtuko. Tarkim, redaguojant nuotrauką užvedus ant efekto iškart rodoma, kaip nuotrauka pasikeis. Arba formatuojant tekstą, lentelę ar kitą objektą užtenka užvesti žymeklį ant stiliaus, spalvos ar kito efekto mygtuko ir jo nepaspaudus ekrane bus matyti, kaip dokumentas atrodys. Tai galioja visose programose.

Taip pat buvo patobulinta paieška, dabar leidžianti žymiai lengviau rasti ieškomą žodį ar frazę dokumente.

Dėmesys svarbiausiems

Be to, labiausiai išryškintos dažniausiai naudojamos funkcijos. Nustatyta, kad dažniausiai vartotojai spaudžia mygtukus „Kopijuoti“, „Iškirpti“, „Įkelti“, „Išsaugoti“ ir „Atgal“ bei „Pirmyn“. Šiems mygtukams programose skirtos ypatingos vietos: dalis jų iškelti į nuolat matomą viršutinę eilutę, kiti patalpinti pagrindinio meniu pirmose pozicijose.

Nemažai darbo programuotojai įdėjo į „Excel“. Į akis pirmiausia krito naujos funkcijos, tokios kaip grafikų kūrimas tiesiai langeliuose, už skaičių. Užtenka pažymėti lentelę, kuriuos duomenis lyginti, ir programa automatiškai, pagal langeliuose nurodytus skaičius, juose sukurs mini grafikus. Arba šalia langelio nupieš rodyklę – skaičius augo ar mažėjo. Taigi suvedus tam tikrų produktų kainų kitimą galima nesunkiai pamatyti tendencijas. O kur dar įvairios skaičiavimo funkcijos, rūšiavimo galimybės, galimų pokyčių studijos...

15min.lt nuotr./Excel leidžia kurti grafikus tiesiai langeliuose, už skaičių.
„Excel“ leidžia kurti grafikus tiesiai langeliuose, už skaičių.

Studentus ar moksleivius turėtų nudžiuginti programa „OneNote“, leidžianti susikurti patogią užrašinę. Universitete pats daugumą paskaitų konspektavau kompiuteriu, bėda buvo ta, kad kuriant atskirus failus galiausiai dalis jų nusimėtydavo, kitur praleidus paskaitą nutrūkdavo mintis.

„OneNote“ leidžia viską saugoti viename dokumente, kuriant atskirus blonknotus. Rašyti galima bet kurioje lapo vietoje, taigi rašant ištisinį tekstą vėliau galima šalia prikabinti komentarus, papildymus, prisegti nuotraukas ir t.t. Be to, dokumentą galima kurti kartu su draugais – pavyzdžiui, vienas konspektuoja vieną paskaitą, o į kitą jau eina draugas. Susinchronizavus dokumentą internetu abu turi viską, ko reikia.

Nemažai naujovių siūlo ir el. pašto programa „Outlook“. Ji ir toliau sėkmingai žingsniuoja link susiliejimo su kalendoriumi – dabar bet kurį laišką galima įtraukti kaip darbą vieno mygtuko paspaudimu. Taip pat programa skelbia kovą informacijos perkrovai ir siūlo sisteminti grupinius laiškus. Pavyzdžiui, kelias dienas nesekęs el. diskusijos, grįžęs galėsi visus vienos konferencijos laiškus „sutraukti“ į vieną, kuriame bus aiškiai sudėliota diskusijos eiga.

Gyvas darbas

Kartu su „Office 2010“ paketu atkeliauja nauja programa „Microsoft SharePoint Workspace“, skirta darbui nuotoliniu būdu. Susikūrus sąskaitą ir įtraukus draugų/kolegų, dokumentus galima kurti ir redaguoti vienu metu „gyvai“, arba atskirai. Sukūrus dokumentą ir suteikus prieigą kitiems, dokumentas „pakabinamas“ virtualioje erdvėje, taigi su juo gali dirbti keli žmonės vienu metu, taip pat komentuoti pakeitimus ir t.t. (naudoję „Google Wave“ supras, apie ką kalbu). Arba jei dirbama skirtingu metu, vėliau dokumentą atsivertęs kolega galės peržiūrėti kiekvieną pakeitimą po žingsnį.

Šie dokumentai saugomi „Windows Live SkyDrive“ (Skydrive.live.com). Beje, artimiausiu metu Live.com bus galima ne tik saugoti, peržiūrėti ar dalintis dokumentais, bet ir juos kurti bei redaguoti virtualiomis programų „Word“, „Excel“ bei „PowerPoint“ versijomis (galimybės, žinoma, bus kiek apribotos). Tam reikės tik interneto prieigos ir naršyklės, taigi skubius pakeitimus bus galima atlikti net būnant kitame pasaulio gale ar pametus savo kompiuterį.

Tai – tik nedidelė dalis naujovių. Atsisiųsti bandomąją „Office 2010“ versiją dar galima adresu Microsoft.com/office/2010.

Prekyboje „Office 2010“ pasirodys birželio 17 dieną. Orientacinė „Office 2010“ kaina, priklausomai nuo paketo sudėties, bus nuo 300 Lt (namams) iki 1,3 tūkst. Lt (verslui, pilnas paketas).

Ko gero, kaina ir yra didžiausias „Office 2010“ minusas. Kam leisti pinigus, jei galima gauti panašias galimybes nemokamai, pavyzdžiui, įsidiegus „OpenOffice“? Na, bet išbandykite patys ir nuspręskite, ko jis vertas.

Trumpas pagrindinių „Office 2010“ naujovių video pristatymas (anglų k.):

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT