Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: buitinis filmavimas

Akimirka iš filmo „Gėlės“ filmavimo aikštelės
„MA NO FILMS“ nuotr. / Filmavimo aikštelėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sukti filmo kol kas neketinu, bet pafilmuoti savo malonumui mėgstu. Pastaruoju metu vis galvoju, kodėl nenusipirkus filmavimo kameros? Gerai, kad nepaskubėjau – prieš kelias savaites gavau kelias jų išbandyti.

„Panasonic HDC-SD20“

Gamintojo nuotr./Fimavimo kamera Panasonic HDC-SD20
„Panasonic HDC-SD20“

Nedidelė, lengva (vos 270 gramų) „Panasonic KDC-SD20“ filmavimo kamera be problemų gaudo aukštos kokybės (angl. High Definition – HD) vaizdą ir įrašo jį į SD tipo atminties kortelę.

Kaip ir pridera šiuolaikinei kamerai, ji turi įvairiausias vaizdo padailinimo ar paaštrinimo funkcijas, autofokusavimą, pagalbą „drebančioms rankoms“, USB, HDMI ir paprastą A/V jungtis.

O mano dėmesį patraukė „pre-rec“ mygtukas: jį nuspaudus kamera nuolat įrašinėja vaizdą, tačiau paskutines 3 sekundes išsaugo tik nuspaudus filmavimo mygtuką. Pvz., pajūryje mėgaujiesi saule, o kažkam pradėjus rėkti „Ryklys!“ nuspaudi filmavimo mygtuką, ir kamera įrašys viską, nuo pat veiksmo pradžios.

Laukti ryklio galėsite bent tris valandas – maždaug tiek „laiko“ elementas.

Ši filmavimo kamera turi LED švieselę (turistiniam žygiui užteks), o vaizdą artina 16 kartų. Jos meniu valdomas 2,7 colių lietimui jautriu ekranu. Kaina – apie 2 tūkst. Lt.

„Panasonic SDR-H90“

Gamintojo nuotr./Filmavimo kamera Panasonic SDR-H90
„Panasonic SDR-H90“

Tiek išvaizda, tiek svoriu (300 gramų) ši kamera panaši į anksčiau aprašytą. Tik valdymas jos visai kitoks – 2,7 colių ekranas į „maigymą“ nereaguoja, reikia pasikliauti šalia jo įrengtais mygtukais.

„SDR-H90“ išskirtinumas – net 70 kartų optinis artinimas ir vidinis 80 gigabaitų (GB) talpos kietasis diskas (nors vaizdą galimą įrašyti ir į SD kortelę). Kamera vaizdą artina lėtokai, bet užtikrintai – svarbiausia neužmiršti stovo, nes priartinus už 3 km esantį medį juntamas net menkiausias rankos sudrebėjimas.

Kone labiausiai erzinantis dalykas – rankinis objektyvo uždarymas/atidarymas.

Ši kamera taip pat turi „drebančių rankų“ stabilizavimo sistemą, iš bėdos ja galima ir fotografuoti, bet nei blykstės, nei apšvietimo ji neturi. Jos kaina – apie 1,5 tūkst. Lt.

„SONY HDR-XR500“

Gamintojo nuotr./Filmavimo kamera SONY HDR-XR500
„SONY HDR-XR500“

Šiek tiek didesnė ir sunkesnė (sveria 500 gramų) už anksčiau aprašytas, ši kamera verta daugiau vietos kuprinėje. Jau vien dėl to, kad didesnis svoris kamerai suteikia stabilumo, be to, filmuojamą vaizdą galima stebėti ne tik 3,2 colių ekrane, bet ir per „akutę“.

Dauguma kameros funkcijų valdomos per lietimui jautrų ekraną, o HD vaizdas įrašomas tiesiai į 120 GB talpos kietąjį diską. Gamintojas taip džiaugiasi ryškiu vaizdu, kurį kamera išgauna tamsoje, kad net lemputės nepridėjo.

Bet jei tikrai ketinate filmuoti naktį, kamera turi specialią jungtį apšvietimui, o jei lempos dar neįperkate, galite filmuoti naktiniu (nespalvotu) režimu. Jau nė nekalbu apie optinę stabilizavimo sistemą, veidų atpažinimą ir 12 kartų optinį artinimą.

Žinoma, naktį svarbiausia ne vaizdai, o garsai – pelėdos ūkavimą ši kamera įrašys penkių kanalų (5.1) garso sistemai.

Savo šedevrus galėsite rodyti tiesiai televizoriuje, kamerą prijungę A/V ar HDMI jungtimi. O jei užmiršote, kur filmavote balandžius ar bažnyčias, primins kameroje įtaisyta GPS.

Minusai? Buitinės kameros kaina visai nebuitinė – apie 4 tūkst. Lt.

Tinklaraščių dėžė: Pinkcity.lt

Jovitos tinklaraštį Pinkcity.lt skaitau daugiau nei metus. Lengvi, šilti įrašai apie kasdienybę kartais net įtikina, kad viskas bus gerai. O štai kaip tinklaraštį pristato Pinkcity.lt autorė: „Laimės paieškos rožiniam mieste – asmeninis laimingos merginos tinklaraštis: pastebėjimai apie neįtikėtinus kasdienybės iššūkius, pastangos nepasiduoti ore tvyrančiam pesimizmui, kūrybinio polėkio proveržiai. Perspėjimas: įrašų pavadinimai nebūtinai sutampa su turiniu, o mano nuomonė – su Tavąja, bet dėl to tik įdomiau. Sako, lankantis rožiniame mieste gyvenimas gali tapti nesugrįžtamai laimingesnis…“

Tinklaraščius rubrikai siūlykite el. p. ITkodas@15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT