TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: Ikrauk.lt gali naudotis ir prie kompiuterio nebuvusi 60-metė!

A.Bertašiaus (d.) 60-metė mama Irena pirmą kartą prisėdusi prie kompiuterio puolė tiesiai į Ikrauk.lt pasiguosti, jog namuose lizdą susuko bitės.
Asm. arch. nuotr. / A.Bertašiaus (d.) 60-metė mama Irena pirmą kartą prisėdusi prie kompiuterio puolė tiesiai į Ikrauk.lt pasiguosti, jog namuose lizdą susuko bitės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik dvi savaites trukęs konkursas, kuriame „15min“ skaitytojai galėjo laimėti išmanųjį telefoną „Nokia N97 mini“, aprašydami atsinaujinusį tinklalapį Ikrauk.lt, baigėsi.

Konkurse varžėsi 45 dalyviai, ir nors straipsnius rašė mėgėjai, dauguma jų mažai nusileido IT ekspertų apžvalgoms. Dėkojame visiems už pastangas!

O pagrindinį prizą autoritetinga vieno nario komisija („Skaitmeninio kodo“ autorius Gediminas) nusprendė skirti Antanui Bertašiui už tai, kad šis išmokė „įkrauti žinių“ savo 60-metę mamą, kuri kompiuterį matė pirmą kartą gyvenime.

Sveikiname laimėtoją, o „15min“ skaitytojams pristatome A.Bertašiaus straipsnį:

Ikrauk.lt sugeba naudotis ir 60 metų prie kompiuterio nebuvęs žmogus

Kad aš moku ir galiu įdėti naujieną į Ikrauk.lt, tai aišku ir penktokui. Tačiau nutariau padaryti eksperimentą: nusivežti nešiojamąjį kompiuterį su internetu į kaimą pas mamą Ireną ir pabandyti bendromis jėgomis įkelti naujieną. Eksperimento tikslas – išsiaiškinti, kaip daugiau kaip 60 metų kaime gyvenantis žmogus, nečiupinėjęs kompiuterio, susitvarkys su 15min.lt „Įkrauk“ rubrika.

Nutarėme įdėti naujieną apie tėvų name apsigyvenusias bites. Jau kelinti metai po namo lubomis dūzgia bitės. Tėvukai dėl tokių „nuomininkų“ daug galvos nesuka, sako, gal medus pradės tekėti pro lubas. Beliks stiklainį pakišti ir laukti derliaus.

Pasirašę naujieną ant juodraščio, įamžinę kelis vaizdus nuotraukoje su mama prisėdome prie kompiuterio. Iš fotoaparato susikėlėme nuotraukas, pasirašėme straipsnį ir surinkome 15min.lt adresą. Toliau mama darbavosi viena, aš tik komentavau. Surado užrašą „Įkrauk“, toliau – „Registruotis“. Kadangi „Facebook“ mama neturi, registruosimės 15min.lt sistemoje. Sukūriau el. paštą ir beliko užpildyti registracijos langelius. Tam sugaišome apie pusvalandį. Bet žinant, kad prie kompiuterio sėdi žmogus, kuris niekada anksčiau nespaudinėjo kompiuterio klavišų, sakyčiau, viskas vyko ganėtinai greitai.

Registracija baigta. Bandysime dėti naujieną apie bitutes. Pavadinimą pasiūlė mama – „Bitės vietoj avilio pasirinko namą“. Tekstą jau buvome pasirašę anksčiau, tad beliko nukopijuoti jį ir įklijuoti į tuščią langelį. Su nuotraukos įkėlimu užtrukome kiek ilgiau, bet rezultatas buvo matomas iš karto – pasirodė įkelta nuotrauka sumažintu pavidalu.

Nemažu galvos skausmu tapo paskutinis etapas, kai reikėjo pasirinkti, į kurią rubriką dėti straipsnį. Mama pasigedo tokios rubrikos, kaip kaimas, ūkis ar gyvenimas. Po diskusijų nutarėme, kad straipsnis tinka laisvalaikiui. Nors bičių straipsnis ne apie laisvalaikio leidimo būdą, bet tinkamas skaityti laisvu metu – lengvas ir nepriklausomas.

Įkėlus straipsnį beliko sulaukti redaktoriaus patvirtinimo išvysti jį publikuojamą viešai. Taigi galime daryti išvadą, kad 15min.lt rubrika Ikrauk.lt yra lengvai suprantama ne tik pirmą kartą prie svetainės prisijungusiam, bet ir apskritai pirmą kartą spaudančiam kompiuterio klavišus žmogui.

„Nokia“ paguodos prizai

Po nuodugnaus straipsnių skaitymo, vertinimo bei reitingavimo, be laimėtojo, buvo atrinkti dar 6 darbai, kuriuos išjungti ir užmiršti tiesiog neleido sąžinė. Todėl džiugu pranešti, jog jiems „Nokia“ įsteigė paguodos prizus.

Gamintojo nuotr./Ausinės „Nokia WH-600“.
Gamintojo nuotr./Ausinės „Nokia WH-600“.

Galingos ausinės „Nokia WH-600“ (nuotr. d.) atitenka paprastą, bet aiškų tekstą surašiusiam Pauliui Arbačiauskui.

Dar penkiems dalyviams dovanojame 2GB talpos „Nokia“ USB atmintines ir „Įkrauk“ marškinėlius: Mindaugui Radavičiui – už taiklius pastebėjimus; Tautvydui Tijūnaičiui – už kūrybiškumą; Tomui Dabašinskui – už vertingas pastabas IT skyriui; Evaldui Liutkui – už paskaitą apie socialinius tinklus; ir Linui Bajorinui – už originaliausią pavadinimą „Žurnalistas per 15 minučių“. Su laimėtojais susisieksime asmeniškai.

Geriausiųjų straipsnius rasite tinklalapio Ikrauk.lt rubrikoje „Įkrauk konkursas“.

Beje, visi konkurso dalyvių straipsniai nukeliavo tiesiai Ikrauk.lt komandai, kuriems prisakyta ne tik džiaugtis pagyrimais, bet ir priimti kritiką bei tobulėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kompiuteris

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT