Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 17d. 09:24

Skaitmeninis kodas: kamera, veiksmas!

„Microsoft LifeCam VX-7000“
„Scanpix“ nuotr. / „Microsoft LifeCam VX-7000“

Prieš kelis metus žiūrėdamas filmą, kuriame žmonės bendravo ekrane žiūrėdami vienas į kitą, galvojau, kad iki tų laikų dar toli. Dabar gi, nors yra visos galimybės, niekaip nesiryžtu prie to pereiti. Kad įgaučiau daugiau drąsos, parsitempiau namo kelias kameras ir filmavausi iš visų pusių.

Trumpas pastebėjimas: prieš prijungdamas kiekvieną internetinę kamerą (angl. „webcam“), įdiegiau pakuotėje pridėtą programinę įrangą, nustatymų nekeičiau. Filmavau prietemoje (šviesoje net mano kompiuterio kamera-„taškiukas“ gerą vaizdą išgauna), atstumas nuo manęs iki kameros neviršijo pusmetrio.

Milijonai taškų

Pamatęs „Microsoft LifeCam VX-7000“ aprašymą nuščiuvau – ši kamera gali pagauti net 7,6 megapikselių (MP) vaizdą – tiek taškų beveik užtenka plakatui spausdinti. Bet auksinė taisyklė galioja visai optikai: jei „akis“ maža, „pikseliai“ kokybės nepridės.

Nors VX-7000 sudėta tikrai kokybiška optika, gavau pusėtinas nuotraukas. Tamsesnėse vietose daug „triukšmų“, o šviesios vietos pernelyg išbalintos. Tiesa, dienos šviesoje nuotraukos išėjo neblogos.

Nustačius vidutinę filmavimo kokybę (640x480 taškų) vaizdas buvo tamsokas, nors mano kompiuterio „taškiukui“ ir iki tokios toli. Kokybę padidinus kambarys prašvito. Jau galvojau, kad teks išgirti puikią kokybę, bet pafilmavus kelias minutes kompiuteris ėmė „dusti“ nuo informacijos srauto...

Kaina – 220 Lt.

Nykštukė

„Microsoft LifeCam Show“ kamera – maždaug nykščio dydžio, pakuotėje taip pat pridedamas nedidelis stovas bei segtukas kamerai pritvirtinti. Kamera prie laikiklių „prikimba“ magnetais.
Kaip ir prieš tai aprašytoje kameroje, „LiveCam Show“ turi integruotą mikrofoną. Aišku, „hito“ neįdainuosi, bet kalbėjimui – sočiai.

Vaizdas šiek tiek šviesesnis, nei VX-7000, pokalbiams internetu tokios kokybės – per akis.

Kartu su Microsoft webcam‘ais pridedama programinė įranga, leidžianti „pasityčioti“ iš savęs – visaip ištampyti vaizdą, užsidėti trimatę kepurę, akinius (kamera seka veidą, taigi pasitraukus akiniai ar skrybėlė liks ant galvos, o, pavyzdžiui, palenkus galvą skrybėlė uždengia veidą)... Su šiomis funkcijomis žaidžiau gerą pusvalandį – tikrai smagi programa.

Kaina – 270 Lt.

Karlo linzės

Užrašas „Carl Zeiss“ ant „Logitech QuickCam Pro for Notebooks“ kameros nemelavo: iš mažytės akutės išgauta pavyzdinga vaizdo kokybė. Nuotraukose – kiek mažiau „triukšmų“, nei „Microsoft“ webcam‘ų. Filmuojant vaizdas taip pat atrodė skaidresnis.

Žodžiu, bendrauti internetu tokios kameros ne tik per akis, bet ir per visą pakaušį.

Šią kamerą taip pat galima „prisegti“ kur panorėjus, prie jos pridedamas stovelis bei „kelioninis krepšelis“. Tiesa, su „Logitech“ nepavyko taip smagiai iš savęs pasijuokti – galima užsidėti vos kelis galvos apdangalus.

Kaina – apie 300 Lt.

Didžioji akis

Neįprastas „Logitech QuickCam S-7500“ kameros stovas leis ją ne tik tvirtai pastatyti ant stalo, bet ir pritvirtinti prie nešiojamojo kompiuterio ekrano. Kamera nemaža, tačiau jos vaizdo kokybė nenuvylė – sakyčiau, geriausia savo klasėje. Skirta naudoti vienoje nuolatinėje vietoje, mat vaizdas fokusuojamas rankiniu būdu.

Be to, ji turi tai, ko neradau kitose – galimybę uždengti objektyvą. Uždengei ir gali būti ramus, kad niekas nepamatys, kaip krapštai nosį.

Nors kameroje integruotas garsiakalbis, komplekte pridedamos ir ausinės su mikrofonu. Jų neturintys naktiniai internautai apsidžiaugs – daugiau nebereiks šnibždėti į kamerą.

Kaina – 215 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT