Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 14d. 06:00

Skaitmeninis kodas: klausyk ir niūniuok

„Omnitel“ muzikos grotuvas.
15min.lt nuotr. / „Omnitel“ muzikos grotuvas.

Kol vieni spėlioja, kokia ateitis laukia skaitmeninės muzikos, kiti neaušina burnos ir kuria projektus, kurie jei ne kalnus pinigų atneštų, tai bent iškeltų baltą vėliavą tarp muzikos kūrėjų ir „piratų“.

Prieš kurį laiką jau rašiau apie britų tarnybą „Spotify“, leidžiančią nemokamai klausytis kokios tik nori muzikos, neribotai ir nemokamai. Deja, tik britams. O tuomet siūlytas „apėjimas“ dabar jau nebeveikia.

Tačiau jei britai neduoda, reikia ieškoti tarp lietuvių. Niekam ne paslaptis, jog į (mokamos) muzikos rinką bando įžengti „Omnitel“.

Jau kurį laiką Lietuvos ir užsienio atlikėjų kūriniais elektroniniu formatu prekiaujanti bendrovė klientams dabar siūlo ne tik pirkti, bet ir nuomoti dainas. Tai galima atlikti atsisiuntus specialų „Omnitel“ muzikos grotuvą (jį rasite adresu Omnitel.lt/muzika arba mobiliojo interneto portale Wap.sp.lt, tiesa, grotuvą galima įdiegti ne visiems telefonams).

„Muzikos nuoma“ kainuoja 8 Lt per savaitę arba 28 Lt per mėnesį. Tačiau iki šių metų pabaigos vyksta akcija – prisiregistravę galėsite 90 dienų klausytis muzikos šiuo grotuvu nemokamai. Visgi reikia būti „Omnitel“ klientu, kad galėtumėte prisiregistruoti (tinka ir abonentai, ir „Ežiai“).

Ko gero, didžiausias nuomojamos muzikos minusas – kokybė. Tiksliau, jos trūkumas. Iškalbingas faktas – 4 min. trukmės daina užkoduota 2 megabaitų dydžio faile.Registruojantis galima rinktis tiek savaitę, tiek mėnesį – pinigai tris mėnesius nebus nuskaičiuojami.

Jei muzikos klausysite telefonu, grotuvo persiunčiami duomenys nebus skaičiuojami.

Vos prisijungus vartotojams siūlomi naujausi albumai. Tarp visokių B.Spears, M.Carey (pasirodo, jos dar kuria...), radau ir savo mėgstamo roko, ir kitų klausomo techno, hip-hop bei kitų stilių muzikos.

Pastarąjį mėnesį pasirodė keturių mano mėgstamų grupių nauji albumai, visus juos radau ir šiame grotuve.

Vieno albumo išnuomavimas trunka keliolika sekundžių (turint greitą internetą). Muzika atsiunčiama į kompiuterį ir išsaugoma kietajame diske. Tačiau kitais grotuvais jos nepaklausysite – failai užkoduoti .sdc formatu. Norint dainą nusipirkti ir klausyti kituose grotuvuose, teks pakloti 3-5 Lt už dainą (ji bus atsiunčiama .wma ar .mp3 formatu).

Pats „Omnitel“ grotuvas yra visiškai paprastas. Juo galima klausyti muzikos, perrašyti dainas iš kompaktinio disko, tvarkyti muziką telefone, kurti grojaraščius... Labiausiai pasigedau ekvalaizerio, mat mėgstu klausyti daugiau žemų dažnių.

Ko gero, didžiausias nuomojamos muzikos minusas – kokybė. Tiksliau, jos trūkumas. Iškalbingas faktas – 4 min. trukmės daina užkoduota 2 megabaitų dydžio faile. Bet jei muzikos klausote kompiuterinėmis kolonėlėmis ar nedidelėmis ausinėmis, to nejausite.

Na, bet kol visa tai už dyką, tai dovanotam arkliui...

Ieškok niūniuodamas

Manau, ne man vienam taip būna, kad išgirstu kokią nors dainą (gatvėje, per radiją ar filme), bet nežinau, kas ją atlieka. Gerai, jei įsimenu bent vieną-kitą eilutę, tada galima atsekti ją pagal žodžius. Bet jei galiu dainą tik paniūniuoti? Tokiu atveju gali pagelbėti tinklalapis Midomi.com, kuris skelbiasi atpažįstantis dainas pagal niūniavimą ar dainavimą. Žinoma, čia galima dainų ieškoti ir pagal jų žodžius. 

Pabandžiau „suniūniuoti“ keliolika dainų, deja, tikslius rezultatus gavau vos kelis kartus. Tačiau galbūt jūs dainuojate geriau nei aš ir gausite tikslesnius rezultatus, o kitą kartą rasite ilgai ieškotą dainą?

Beje, smagu perklausyti, kaip tas pačias dainas „įniūniavo“ kiti žmonės. Ypač juokingi rytiečių bandymai...

Skaitytojos Anastasijos nuotr./Anastasijos pelytė.
Anastasijos pelytė.

Pelės laimėtoja

Praėjusiame „Skaitmeniniame kode“ buvo paskelbtas konkursas „Logitech Bluetooth Mouse M555b“ pelei laimėti. Iš gausybės aplūžusių, senų ar tiesiog „pavargusių“ pelių, „15min“ redakcijos nuomone, labiausiai pamainos nusipelnė Anastasijos „augintinė“. Sveikinu!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT