TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: (ne)realios svajonės (foto, video)

Mėnulio elektrinės maketas.
„Shimizu“ nuotr. / Mėnulio elektrinės maketas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujųjų technologijų amžiuje didžiausią vertę įgijo idėjos, pasirįžimas jas įgyvendinti ir tikėjimas sėkme. Deja, kartais ir to neužtenka. Kai kurios idėjos tiesiog per didelės, kad būtų įgyvendintos jau šiandien.

Tai, apie ką svajoja Japonijoje įsikūrusi statybų, inžinerijos ir projektavimo darbų įmonė „Shimizu“, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nerealistiška, tačiau įsigilinus – tai milijono vertos idėjos. Galbūt jos nebus įgyvendintos artimiausiais metais, bet kažkada ateityje – kodėl gi ne?

Savo interneto tinklalapyje kompanija skelbia aštuonis projekto „Shimizu‘s Dream“ (liet. „Shimizu svajonė“) darbus. Pažvelkime į kelis iš jų.

„Shimizu“ nuotr./Mėnulio elektrinės planas.
„Shimizu“ nuotr./Mėnulio elektrinės planas.

Mėnulio elektrinė

Atsižvelgdama į nuolat augantį energijos poreikį Žemėje, „Shimizu“ siūlo įkurdinti milžinišką saulės elektrinę Mėnulyje. Projekte „Luna Ring“ (liet. „Mėnulio žiedas“) numatoma 11 tūkst. km ilgio palydovo pusiaujį apjuosti saulės energijos kolektorių „diržu“, kurio plotis iš pradžių galėtų būti keli kilometrai, o vėliau galėtų būti plečiamas iki kelių šimtų kilometrų. Tai būtų nenutrūkstamos energijos šaltinis, kadangi Saulė palydovą apšviečia visą parą. Kolektorius Mėnulyje įrengtų iš Žemės valdomi robotai, kuriuos prižiūrėtų keli astronautai.

Reikiamos medžiagos būtų siunčiamos iš Žemės, dalis jų (cementas, stiklas, vanduo) galėtų būti gaminama panaudojant Mėnulio gruntą ir chemines reakcijas. Didžiausia problema – elektros perdavimas į Žemę. Kompanija siūlo į Žemę nuolat „žiūrinčioje“ Mėnulio pusėje įrengti elektros perdavimo stotį, kuri energiją spinduliuotų mikrobangomis arba lazerių spinduliais į specialias pastotes, bet kol kas tai techniškai nepasiekiama, be to, gali kelti pavojų žmonėms.

Taip pat „Shimizu“ siūlo Mėnulyje įkurti bazes žmonėms, kad šie galėtų palydove apsistoti ilgam laikui. Oro ir vandens ten bus, visa kita teks kurti patiems. Na, kelių elektrikų ten tikrai reikės – visaginiečiai, laikykit špygas...

„Shimizu“ nuotr./Kosmoso viešbutis.
„Shimizu“ nuotr./Kosmoso viešbutis.

Kosmoso viešbutis

Numatydama (galimai) artėjantį kosmoso turizmo bumą, „Shimizu“ suprojektavo kosmoso viešbutį, kuris „kabėtų“ 450 km virš Žemės. 140 metrų skersmens žiedo formos konstrukcija nuolat suktųsi, taip sukuriant dirbtinę gravitaciją. Viešbutyje galėtų būti įkurti 64 kambariai svečiams ir dar 40 darbuotojams, elektros poreikius užtikrintų saulės energija. Svečiai jame galėtų mėgautis dauguma Žemės viešbučių malonumais arba tiesiog pietauti spoksant į žvaigždžių apsuptą Žemę.

Plaukiojančios salos

Projektu „Green Float“ (liet. „Žalias plūduras“) siūloma statyti salų tipo miestus, kurie galėtų plūduriuoti Ramiajame vandenyne, ties pusiauju, kur dažnai šviečia saulė, o audros būna silpnesnės.

Salų statybai galėtų būti naudojamas magnio lydinys, jos būtų 3 km skersmens, o salų forma primintų bičių korį. Vienoje tokioje saloje galėtų gyventi iki 40 tūkst. žmonių, jos centre stovėtų 1 km aukščio centrinis dangoraižis, kuriame būtų įkirti biurai bei gyvenamieji kambariai 30 tūkst. žmonių. Kiti gyventojai galėtų gyventi ant salos išsidėsčiusiuose namuose.

„Shimizu“ nuotr./Plaukiojančios salos.
„Shimizu“ nuotr./Plaukiojančios salos.

Dalį salos ploto užimtų žalieji plotai, dalis būtų skirta žemdirbystei, svarbią vietą užimtų žuvininkystė. Elektra būtų gaunama iš bangų, saulės ir vėjo energijos.

Megapolis piramidėje

Jei apie plaukiojančias salas kalba ne tik „Shimizu“, tai 1 mln. žmonių talpinantis piramidės formos megapolis yra tikrai jų idėja. Milžinišką, 8 kvadratinių kilometrų ploto ir 2 km aukščio struktūrą „Shimizu“ visų pirma siūlo žmonių perpildytam Tokijui.

Piramidės formos struktūrą sudarytų 204 (arba, mažesniame siūlomame variante, 55-ios) mažesnės piramidės („tik“ kiek didesnės nei didžiausia Egipte stovinti Cheopso piramidė). Jų 10-16 metrų skersmens vamzdžio formos rėmai būtų pagaminti iš itin lengvų, tačiau tvirtų medžiagų, tokių kaip anglies ir stiklo pluoštas. Šiuose vamzdžiuose būtų sugrūstos visos elektros, komunikacijų, vandentiekio bei susisiekimo sistemos (traukiniai, liftai, eskalatoriai, viešieji elektromobiliai). Struktūros viduje, laikomi jau minėtų vamzdžių, būtų sumontuoti dangoraižiai. Skaičiuojama, jog šiame megapolyje galėtų gyventi ir dirbti per 1 mln. žmonių, didžioji dalis išteklių (maistas, elektra ir t.t.) būtų pagaminama jo viduje.

Jam pastatyti būtų pasitelktos naujausios technologijos bei robotai.

Plačiau šį projektą – penkiuose vaizdo įrašuose (pirmas, antras, trečias, ketvirtas, penktas).

„Shimizu“ nuotr./Megapolis piramidėje.
„Shimizu“ nuotr./Megapolis piramidėje.

Miestas po žeme

Kitas „Shimizu“ siūlymas, kaip išspręsti miestų perpildymą, būtų sugrūsti juos po žeme. Ten palaipsniui galėtų atsidurti visi pastatai, nereikalaujantys dienos šviesos. Pavyzdžiui, parduotuvės, prekybos centrai, muziejai, traukinių stotys, biurai, sporto centrai ir t.t. Susisiekimą visame požeminiame mieste užtikrintų viešasis transportas (pvz., metro), jo stotyse būtų galima iškilti į paviršių. Tuo tarpu ant žemės paviršiaus atsivėrę laisvi plotai galėtų būti panaudoti parkams, skverams, zoologijos sodams ir kt.

Kompanija pabrėžia, jog šis planas nėra siūlymas vienu ypu miestą „užkasti“, o tik vieną po kito po žeme perkelti didelį plotą užimančius pastatus.

Projekto „Shimizu‘s Dream“ tinklalapį rasite čia.

Laimėkite „Microsoft Office 2010“!

Primenu – iki liepos 4 dienos tęsiasi konkursas vienam „Office 2010 Proffesional Plus“ laimėti.  Sąlygas rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT