Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 2d. 06:00

Skaitmeninis kodas: nuotraukų kepykla

„HP Photosmart A646“.
Gamintojo nuotr. / „HP Photosmart A646“.

Kada paskutinį kartą vartėte nuotraukų albumą? Aš prieš kokius trejus metus. Atrodo, pažiūri nuotraukas kompiuteryje ir gana. Bet spausdintos nuotraukos – kaip knygos. Kur tau šaltą žiemos vakarą kiurksoti prie kompiuterio, o kur su albumu rankose įsitaisyti prie židinio...

Iš tų laikų, kai vaikščiojau su sauskelnėmis, daug neatsimenu, bet tos dienos, kai tėtė pusdieniui užsidarydavo vonioje su fotojuostomis, kažkokiais aparatais ir raudona lempa, buvo kone didžiausia šventė. Po kelių valandų durys atsiverdavo ir jis išeidavo su krūva nuotraukų rankose. Atrodė, stebuklas, ne kitaip.

Tačiau laikas bėga ir viskas keičiasi. Laboratorija vonioje jau seniai neveikia, o ir pats nuotraukų spausdinimas „išėjo iš mados“. Tarsi nebėra poreikio. Nors kartais būna, kad iš to 1 tūkst. nuotraukų, darytų kokiame gimtadienyje, vieną ar kitą norisi atsispausdinti ir pasidėti ant lentynos. Bet negi dėl vienos važiuosi per pusę miesto į fotolaboratoriją...

Tokiais atvejais gali praversti specialiai nuotraukų spausdinimui skirti spausdintuvai „HP Photosmart A646“ ar „Canon Selphy ES 40“. Nors galimybėmis ir kokybe jie prilygsta didžiulei fotolaboratorijai, vietos daug neužims – abu jie yra nedidelės rankinės dydžio.

Spausdinimo šou

„Canon Selphy ES 40“ spausdintuvas turi 3,5 colių ekraną ir yra valdomas keliolika mygtukų bei vienu ratuku, kurie išdėstyti spausdintuvo priekyje. Nuotraukas galima spausdinti tiesiai iš fotoaparato ar atminties kortelės, taip pat prijungus prie kompiuterio.

Gamintojo nuotr./„Canon Selphy ES 40“.
„Canon Selphy ES 40“.

Prieš spausdinant nuotraukas galima pakoreguoti: pašviesinti, paryškinti, uždėti rėmelį ar kokį efektą. Spustelėjus mygtuką „Spausdinti“ prasideda linksmybės: kažkur iš aparato gilumos išlenda nuotraukos popierius, tuomet tiesiai prieš akis apsisuka 90 laipsnių kampu ir vėl lenda atgal. Spausdintuvas jį „virškina“ keturis kartus: pirmiausia užpurškia geltoną, tuomet rausvą, melsvą spalvas ir ketvirtą kartą nuotrauką padengia patvariu, blizgiu apsauginiu sluoksniu (žodžiu, įlaminuoja). Visas šis šou trunka kiek daugiau nei vieną minutę.

Tokia spausdinimo technologija (vadinamoji dažų sublimacija) dažniausiai naudojama būtent fotografijoje, nes garantuoja kokybę ir ilgaamžiškumą. Kiekvienos spalvos dažų taškas gali turėti iki 256 atspalvių, o paskutinis etapas svarbiausias – plona „oda“, kuria apvelkama nuotrauka, apsaugo ją nuo aplinkos poveikio (oras, ultravioletiniai spinduliai ar net vanduo ir kiti skysčiai). Jei „geri prisiminimai“ ilgainiui ims skaudinti, teks ieškoti žirklių arba degtukų, mat suplėšyti šių nuotraukų taip pat praktiškai neįmanoma. Man pavyko tik su dantimis.

Gamintojas teigia, kad nuotraukos turėtų išlikti 100 metų. Na, aš nepatikrinsiu, bet gal kas nori palikti jas būsimiems anūkams?

Spausdintuvo kaina – apie 650 Lt, vieno dažų ir popieriaus papildymo (50 nuotraukų) – apie 70 Lt.

Kaip du kart du

Jei labiau rūpi galimybė spausdintuvą valdyti paprastai ir nesunkiai, gali sudominti „HP Photosmart A646“. Vienos kasetės magnetofoną primenantis aparatas turi 3,5 colių įstrižainės lietimui jautrų ekraną, taigi jį naudoti tikrai lengva. Šis spausdintuvas taip pat leidžia „kepti“ nuotraukas tiesiai iš fotoaparato, atminties kortelės, kelti jas „Bluetooth“ ryšiu (itin patogu spausdinti telefonu darytas nuotraukas) ar prijungus prie kompiuterio. Nuotraukas galima čia pat pakoreguoti, papildyti rėmeliu, efektu ar net aprašinėti.

Tai rašalinis spausdintuvas, tačiau vos minutę padirbėjęs jis išspaudžia įspūdingos kokybės nuotraukas. Spausdinant nuotraukas ant specialaus HP fotopopieriaus dėl išsiliejimų ar pirštų antspaudų nereiks sukti galvos. Aišku, jis neturi tokios plėvelės, apie kokią rašiau anksčiau, bet jei nuotraukos svarbios jums, o ne proanūkiams, dėl to per daug sukti galvos neverta. Jei ir suplyš, atsispausdinsite dar vieną.

Fotolaboratorijos jau gali ruoštis bankrotui, mat šio aparato kaina – 500 Lt. Vienos nuotraukos savikaina – apie 1,5 Lt, priklausomai nuo to, kokį fotopopierių rinksitės. 

Kodėlčiukams: GerasKlausimas.lt

Jei turite gerą klausimą, bet nežinote, kas į jį galėtų atsakyti, siūlyčiau pabandyti tinklalapį GerasKlausimas.lt. Tam, kad užduotumėte klausimą, nė nereikia registruotis – tiesiog rašai ir publikuoji. O laukiant, kol kas nors į klausimą atsakys, galite patys pabandyti atsakyti į kitų vartotojų užduotus klausimus. Arba tiesiog skaityti klausimus ir atsakymus. Klausimus galima peržiūrėti ir pagal kategoriją, pvz., tik apie Kalėdas, maistą, sportą, meilę... Be to, už klausimus/atsakymus dar ir prizų galima laimėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT