Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: Pirkėjai tapo interneto parduotuvių įkaitais

Sukčiai rado naują apgaudinėjimo būdą – iš patiklių žmonių perka bankų korteles.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Banko kortelės
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sukčiavimu įtariama bendrovė „MVA market“, valdanti kelias interneto parduotuves, iš tiesų susiduria su rimtomis finansinėmis problemomis, tačiau veiklos galutinai nutraukti neketina.

Ši įmonė internetu pardavinėja ekologiškas kosmetikos prekes, maisto produktus, knygas ir kitas prekes. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) praėjusią savaitę pranešė sulaukusi pirkėjų skundų, esą jie negauna užsakytų prekių, o susigrąžinti sumokėtų pinigų negali, nes įmonės darbuotojai neatsiliepia į telefono skambučius, neatsako į el. laiškus.

VVTAT kreipėsi į „MVA market“, prašydama paaiškinti situaciją, tačiau atsakymo nesulaukė. Todėl tarnyba kreipėsi į policiją prašydama nustatyti, ar bendrovės veikloje nėra sukčiavimo vartotojų atžvilgiu veikos požymių.

Skolingi partneriams

Šiai informacijai pasirodžius žiniasklaidoje sukruto ir „MVA market“ partneriai.

Reklamos paslaugas vienai jos interneto parduotuvių teikusi bendrovė „Media Contacts Lithuania“ dėl per kelis mėnesius susikaupusių tūkstantinių skolų jau pašalino reklaminius skydelius iš „Google Adwords“ sistemos.

Bet kokiu atveju, reputaciją jie smarkiai susigadino. Nežinau, kaip jiems seksis, – sakė V.Dubietis.„Reklama jau nutraukta, jiems sąskaitos išsiųstos, ne kartą bandžiau prisiskambinti, bet nesėkmingai. Todėl jau perdavėme informaciją antstoliams“, – sakė „Media Contacts Lithuania“ pardavimų vadybininkas Dovydas Jakštas.

Didžiules skolas skaičiuoja ir minėtas svetaines sukūrusi bei talpinimo paslaugas teikianti bendrovė „Evispa“. Jos direktorius Vitalijus Dubietis praėjusią savaitę grasino, kad jei „MVA market“ negrąžins 5 tūkst. Lt įsiskolinimo, tinklalapiai bus išjungti.

Tačiau galiausiai jis susitarė su skolininkais, kad šie pinigus grąžins dalimis, todėl tinklalapiai ir toliau veikia.

Dalį svetainių uždarys

Anot V.Dubiečio, „MVA market“ turi finansinių problemų, dėl įsiskolinimų jie negauna prekių iš kai kurių tiekėjų, todėl negali jų pristatyti vartotojams. „Šiuo metu jie ieško būdų, kaip atlikti pardavimus. Taip pat ketina sumažinti apyvartas“, – užsiminė pašnekovas.

„MVA market“ artimiausiu metu numato uždaryti tris interneto parduotuves: Papuosalucentras.lt, Ecolive24.lt ir Sokoladosalis.lt. Kitos trys svetainės – Knygufanai.lt, Groziosodas.lt ir Prekesnamams.lt – turėtų veikti ir toliau.

„Bet kokiu atveju, reputaciją jie smarkiai susigadino. Nežinau, kaip jiems seksis“, – sakė V.Dubietis.

Susisiekti su „MVA market“ atstovais „15min“ nepavyko – mobiliuoju telefonu jie neatsiliepė.

Skundai – ir dėl nuolaidų kuponų

Vartotojų teisių gynėjai neskaidria veikla įtaria ir nuolaidų kuponais prekiaujančią svetainę Mybest.lt.

Pirkėjai pranešė negalį pasinaudoti nusipirktais nuolaidų kuponais, mat paslaugų tiekėjai teigia negavę pinigų iš Mybest.lt valdančios bendrovės „IWO“. Vartotojams taip pat nepavyksta susisiekti su „IWO“ darbuotojais.

Šios įmonės direktorius į „15min“ žurnalisto skambučius mobiliuoju telefonu taip pat neatsiliepė.

Vartotojams, kuriems nepavyksta susisiekti su įmonėmis ir gauti paslaugas ar susigrąžinti pinigus, patariama raštu kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Prie prašymo būtina pridėti turimus įrodymus (mokėjimą patvirtinančio dokumento kopiją, susirašinėjimo su paslaugų teikėju medžiagą ir pan.).

Vartotojams patariama prieš įsigyjant prekes ar paslaugas elektroninėse parduotuvėse pasidomėti įmonių patikimumu, paieškoti kitų vartotojų atsiliepimų internete ar vartotojų teises ginančių valstybės institucijų tinklalapiuose, taip pat pasitikrinti, ar įmonė nėra bankrutavusi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT