Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: Virusai Lietuvos kompiuterių vartotojams nesvetimi

Legali programinė įranga geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Legali programinė įranga geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžioji dalis Lietuvos kompiuterių vartotojų per pastaruosius metus buvo susidūrę su virusais ar kitų kenkėjiškų programų atakomis, rodo apklausa.

Per pastaruosius metus bent kartą su šia problema buvo susidūrę 65 proc. apklaustų vartotojų. Be to, beveik kas antras kompiuterio vartotojas per šį laikotarpį nuo virusų nukentėjo daugiau nei vieną kartą.

Su šia problema dažniau susidūrė apklausti vyrai bei jaunesnio amžiaus kompiuterių vartotojai. Manoma, jog ši tendencija susijusi su naudojimosi kompiuteriu dažnumu bei intensyvumu.

Negana to, daugiau nei trečdalis kompiuterių vartotojų dėl operacinės sistemos „lūžimo“ ar klaidos per pastaruosius metus yra praradę duomenų, o 7 proc. apklaustųjų susidūrė su slaptažodžių ar kitų asmeninių duomenų vagystėmis.

Dauguma apklaustųjų, 73 proc., mano, jog originali (legali) programinė įranga yra saugesnė ir geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų. Daugiau nei pusė kompiuterių vartotojų nurodė, jog tokia programinė įranga veikia greičiau.

Tai rodo „Microsoft“ užsakymu lapkričio 3-8 dienomis atlikta kompiuterius turinčių Lietuvos gyventojų apklausa. Jos metu rinkos tyrimų kompanija „Synopticom“ apklausė 519 respondentų, taikant reprezentatyvų interneto vartotojų pasiskirstymo modelį.

Šiandien visame pasaulyje „Microsoft“ rengia švietimo iniciatyvų programą, kurios metu siekiama atkreipti vartotojų dėmesį į neoriginalios programinės įrangos keliamas grėsmes ir pavojus.

Specialisto komentaras

Informacinių technologijų bendrovės „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Arūnas Žalnierius teigia, jog vartotojų dvejonės yra pagrįstos.

Anot jo, legali programinė įranga yra saugesnė, kadangi jos gamintojai savo produktų atnaujinimus, papildymus ir pataisymus platina internetu. Tai užtikrina, kad vartotojas visada turi naujausią programos versiją, kuri veikia stabiliau, turi mažiau saugumo spragų.

Be to, į nelegalią programinę įrangą gali būti įterptos kenkėjiškos programos, kurios, savininkui nežinant, naudoja kompiuterio bei tinklo išteklius saviems tikslams. „Jei nelegali programinė įranga yra „užkrėsta“ kenkėjiškomis programomis, šios programos, savininkui nežinant, naudoja kompiuterio bei tinklo išteklius saviems tikslams“, – teigia A.Žalnierius.

Anot jo, nelegali programinė įranga turi įtakos ne tik kompiuterio saugumui, stabilumui, bet ir gali atsiliepti patiems vartotojams. „Vartotojas rizikuoja būti nubaustas, nes nelegalios programinės įrangos naudojimas laikomas nusikaltimu“, – teigė pašnekovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT