Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: „Windows 7“ – pagaliau!

Net įjungęs 22 skirtingas programas galėjau be trikdžių žiūrėti DVD filmą, o užduočių juostos patobulinimai leidžia nesunkiai laviruoti tarp įjungtų programų.
Net įjungęs 22 skirtingas programas galėjau be trikdžių žiūrėti DVD filmą, o užduočių juostos patobulinimai leidžia nesunkiai laviruoti tarp įjungtų programų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ko gero, esu paskutinis, aprašantis naująją (tiksliau, būsimąją) kompanijos „Microsoft“ operacinę sistemą „Windows 7“. Nors pirma nuo galo – irgi nebloga vieta.

Pirmas įspūdis įsidiegus „Windows 7“ – ta pati „Windows Vista“, tik su patobulinta užduočių juosta (apačioje). Vietoj „Windows“ įprastų pailgų programų juostų paliktos padidintos, kvadratinės ikonos. Įjungus užduočių juostoje esančią programą, ikona paryškinama, o užvedus ant ikonos, kaip ir „Windows Vista“, virš jos iškyla sumažintas tos programos vaizdas. Jei, pavyzdžiui, įjungti keli „Skype“ pokalbiai ar kokios kitos programos langai, užvedus pelę ant ikonos jie iškyla visi. Užvedus pelę ant vieno tų langų, ekrane visu dydžiu parodoma pati programa, o paspaudus ji aktyvuojama. Ir patogu, ir naudinga – seniai taip reikėjo.

Vadinamoji „Start“ juosta papildyta paieškos laukeliu, skirtu neseniai atidarytiems failams ar kompiuteryje esančioms programoms rasti ir greitai paleisti. Pavyzdžiui, įrašius „Opera“ įjungiama šio pavadinimo naršyklė (žinoma, ji turi būti įdiegta kompiuteryje). Patogu tiems, kurie turi daug programų, tačiau nenori jų visų laikyti užduočių juostoje ar ant darbastalio.

Legendinis „Show Desktop“ (angl. „Darbastalio rodymo“) mygtukas pakeistas žymekliu dešiniajame apatiniame lange. Užvedus ant jo pelę, parodomas darbastalis, o ją patraukus viskas grįžta kaip buvę. Tam, kad programų langai būtų „nuleidžiami“ į užduočių juostą visam laikui, tereikia minėtą žymeklį spustelti.

Jei dirbate su keliomis programomis, tačiau jų fonas ima trukdyti, užtenka reikalingosios programos langą paliesti pele ir papurtyti. Visos programos, išskyrus purtomąją, nubyrės į užduočių juostą.

Malonios smulkmenos

„Windows 7“ taip pat pilna, atrodo, smulkių patobulinimų, kurie eiliniam vartotojui, tokiam kaip aš, labai padeda. Pavyzdžiui, patobulintos „WordPad“ (tekstams rašyti), „Paint“ (piešti) programos, net žaidimai – ir tie atnaujinti, pridėta naujų. Arba, pavyzdžiui, dešiniajame apatiniame kampe, šalia laikrodžio esanti „Notification area“ (angl. „pranešimų juosta“) rodo tik tai, ką nustato pats vartotojas. Net įdiegus naują programą, kuri labai nori būti toje išskirtinėje vietoje, jos ikona automatiškai slepiama. „Windows Vista“ ir „Windows XP“ man nuolat nutikdavo taip, kad kelias valandas nepaspaudus ikonos, ji taip pat „pasislėpdavo“, o, pavyzdžiui, vieną kartą išsikvietus „paslėptąją“, jos ikona automatiškai atsidurdavo šalia kitų. Tai labai erzina, kai įpranti tam tikrų programų ieškoti tam tikrose vietose. „Windows 7“ šitų keistenybių nebėra: kaip nustatei, taip ir bus.

Panašu, jog „Microsoft“ pagaliau suvokė, kad vartotojai nori greitai, patikimai, saugiai ir, svarbiausia, patogiai dirbti. Bandomąją „Windows 7“ versiją atsisiuntę programuotojai rado tūkstančius klaidų, aš užkliuvau vos už dviejų smulkių, tačiau kompiuteris dėl to nenulūžo. Žinoma, klaidos bus ištaisytos ir jau kitų metų pradžioje prekybon turėtų būti išleista galutinė „Windows 7“ versija.

Šiaip įmanoma dirbti ir su „Windows Vista“, tačiau būtų malonu, jei „Microsoft“ nuspręstų pasiūlyti jos vartotojams už simbolinę kainą įsigyti „Windows 7“. Nes realiai ši operacinė sistema ir yra tai, kaip turėjo atrodyti „Windows Vista“...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT