Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šlapimo nebereikės nešti pas gydytoją – diagnozę nustatys išmanioji programėlė

Žmogus su išmaniuoju telefonu gatvėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus su išmaniuoju telefonu gatvėje
Šaltinis: MokslasPlius.lt
0
A A

„Colorimetrix“ programėlė, sukurta Kembridžo universiteto mokslininkų, išmanųjį telefoną paverčia nešiojamu medicinos diagnostikos prietaisu.

Ji galėtų labai padėti tiek pacientams, tiek gydytojams tiksliau identifikuoti tokias ligas kaip AIDS, tuberkuliozė, maliarija, diabetas, inkstų ligos ar šlapimo takų infekcijos, taip pat galėtų būti naudojama fiksuoti ir apriboti pandemijos plitimus besivystančiose pasaulio šalyse, teigia mokslininkai.

Nors metodas labai paprastas, tačiau naudojant jį ne medicinos įstaigoje, nėra lengva tiksliai nustatyti tyrimo rezultatą.

Programėlė leidžia daug tiksliau atlikti kolorimetrinius testus – testinių juostelių,  naudojamų namuose, klinikiniuose ir nuotoliniuose tyrimuose, spalvos pokytį, ir leidžia perduoti medicininius duomenis tiesiogiai sveikatos priežiūros specialistams.

Kolorimetriniai testai yra plačiai naudojami įvairių ligų pirminiam identifikavimui ir monitoringui, narkotikų pėdsakų nustatymui, aplinkos analizei. Testinės juostelės keičia spalvą, reaguodamos į tiriamų medžiagų koncentraciją tirpale – spalvos pokyčio intensyvumą lemia tiriamos medžiagos koncentracija tirpale.

Nors metodas labai paprastas, tačiau naudojant jį ne medicinos įstaigoje, nėra lengva tiksliai nustatyti tyrimo rezultatą. Tiksliam diagnozavimui reikalingi specialūs skaitytuvai arba spektrofotometrai, kurių, be abejo, ne tik namuose, bet ir mažesnėse gydymo įstaigose nėra. 

Programėlė veikia taip: 

1. Po šlapimo, seilių ar kraujo tyrimo testinė juostelė nufotografuojama telefono fotoaparatu. 

2. Programėlė išanalizuoja jos spalvą, palygina su iš anksto įrašytais kalibravimo duomenimis ir parodo skaitinį rezultatą telefono ekrane. Tai gali būti, pavyzdžiui, cukraus, baltymų koncentracija, rūgštingumas ir pan. 

3. Ji pasiunčia rezultatą sveikatos priežiūros specialistui tikslesnei diagnozei nustatyti.

„Colorimetrix“ gali būti labai naudinga ir kaip statistinių duomenų šaltinis, epidemijų prevencijos priemonė, nes leistų labai greitai – praktiškai realiu laiku – surinkti duomenis iš didelių teritorijų.

MokslasPlius.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT